EARLY BOOKING

ЛЕТО 2024

EARLY BOOKING

PAVLOS – Stavros, Strimonikos

Pavlos house се наоѓа во новиот дел на Ставрос, на околу 120 m oд плажата. Располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија на високо приземје и на 1. кат. Четирикреветните ...

KATERINA – Platamona, Pieria

Katerina, се наоѓа во централниот дел на Платамона, на околу 60-тина метри од морето и во непосредна близина на поплоченото шеталиште. На приземје има продавница, кафуле и детска игротека. ...

KETI – Leptokarija, Pieria

KETI се наоѓа во непосредна близина на центарот на Лептокарија, на 30 m оддалеченост од плажата. Опкружена е со зеленило, цвеќе и дрвјата на платани. Поседува двор, какo и паркинг ...

TOSCA BEACH Hotel **** – Kavala, Tracia

Хотелот се наоѓа на 6 км од Кавала и е од бунгаловски тип (вкупно 18), централната зграда со ресторанот и рецепцијата. Сместен во пријатно опкружување, во борова шума, на приватна песочна плажа, со ...

10% -25%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ELENI NEW – Sarti, Sitonija

Eleni е оддалечена 150 m од плажата. Се наоѓа во стариот дел на Сарти, во близина на центарот. Се работи за нова куќа која прв пат ги прими гостите во сезоната лето 2019 год. Располага со четворокреветни ...

BERLIN – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во новиот дел на Сарти на само 80 m oд најубавиот дел на песочна плажа. Апартманите за 2 или 3 лица се на вториот кат, а главен квалитет е одвоената кујна  од спалната соба. Сите апартмани имаат ...

NIK POPI – Leptokarija, Pieria

Nik Popi се наоѓа на 30-ина метри од плажата, во близина на куќата Матина. Објектот во понуда има двокреветни и трокреветни студија, кои се наоѓаат на 1. и на 2. кат, двор со многу зеленило и сопствен ...

MARIANTI – Sarti, Sitonija

Се наоѓа на 80-ина метри од плажата во стариот дел на Сарти. Во непосредна близина има поголем број маркети, пекари, кафулиња и ресторани. Објектот има четирикреветни апартмани и двокреветни и трикреветни студија. Секоја сместувачка...

SOFIA – Leptokarija, Pieria

Sofia се наоѓа на околу 180 метри од плажата, во мирниот, нов дел на Лептокарија. Има потполно нови, убаво уредени трикреветни и четирикреветни апартмани, сместени на приземје, 1. и 2. кат. Сите ...

Hotel NATURA PARK 4* Costa Dorada

Хотелот Natura Park се наоѓа веднаш до плажата во туристичкиот град Комаруга и ужива во неверојатен поглед на морето. Нуди надворешни базени за возрасни и деца, како и пространи соби ...

ЛЕТО 2024

*04.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZACHARIAS – Parga, Jonski Breg

Zacharias studios, симпатична куќа, која е сместена во мирниот, рамниот дел на Парга, опкружена со многу зеленило. Она што ја издвојува од поголемиот број на куќи во Парга, е убав двор со ...

10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARIA – Stavros, Strimonikos

MARIA AMMOS House се наоѓа во центарот на Ставрос, на 100м од кружниот тек и затворената пешачка улица, 200м од најблиската плажа и околу 300м од плажата Платани. Во понуда се комплетно ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARE MONTI – Sarti Beach, Sitonija

Mare Monti се наоѓа на 190m од најубавиот дел на плажа во Сарти Бич. Во понуда се студија за 2 до 4 лица, кои се наоѓаат во ниско приземје, на прв и втор кат, како и студија со галерија за до 5 лица кои ...

15%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DOLPHIN BEACH Hotel *** – Possidi, Kassandra

Хотелот Dolphin Beach се наоѓа во областа Посиди. Со поглед на планината Олимп и покрај кристално чистите води на Егејското Море, хотелот на своите гости им го нуди најтоплото гостопримство. ...

KENTA BEACH Hotel *** – Agios Ioannis, Pilion

Kenta Beach е реновиран хотел со 3* сместен на плажа во Агиос Јоанис - источната страна на Пилион. Во понуда се 20 соби, организирана плажа, надворешен базен, бар. Во понуда се економи соби без балкон, ...

10% / 4=3

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KASSANDRA MARE Hotel **** – Potidea, Kassandra

Хотелот се наоѓа на само 1 минута до плажа, на 2.9 km од Неа Потидеа. Kassandra Mare Hotel нуди ресторан, бесплатен приватен паркинг, бар, приватна плажа, климатизирани соби, надворешен базен,...

DORA – Platamon, Pieria

DORA House се наоѓа во мирниот, централен дел на Платамона, на околу 100м од морето и пристаништето и околу 200 м од плажата и црквата. Објектот располага со пространи и комфорни...

5% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KORALI – Polihrono, Kassandra

Korali се наоѓа во централниот дел на Полихроно, на околу 110 м од плажата. Во подуда има новоизградени трикреветни и четирикреветни студија, сместени на приземје. За прв пат гостите ги....

RANIA – Platamona, Pieria

Rania, се наоѓа на околу 70-тина метри од плажата, во непосредна близина на хотелот Кронос. Во понуда има двокреветни студија, трокреветни полуапартмани и четирикреветни дуплекс ...

AETHRIA Hotel *** – Limenas, Tasos

Хотелот се наоѓа во главниот град на Тасос, Лименас, во градина на површина од 11.000 м2. Во понуда се детско игралиште, тениски терен, паркинг, базен и бар покрај базенот. Собите се пространи и опремени ...

*10%

*31.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

METAMORFOSIS APARTMANI 1 – Metamorfosi, Sithonia

Апартманите Метаморфозис се наоѓаат во мирниот дел од местото, спроти познатиот хотел Симеон на околу 150 м од плажата. Во понудата се пространи шесткреветни дуплекси кои се со површина околу 50 м2...

LOUKAKIS – Sarti, Sitonija

Куќата Loukakis е сместена на главната магистрала, во новиот дел на Сарти. Од плажата е оддалечена околу 200 m, а од центарот во стариот дел на Сарти околу десетина минути лесна ...

POSEIDON – Sivota, Jonski Breg

Poseidon се наоѓа на околу 150 m oд плажата Mega Ammos, околу 1,3 km од пекарата и маркетот, околу 1,5 km од центарот (црквата) и на околу 2 km од марината. Идеален објект за тие кои би ...

ANETA – Nei Pori, Pieria

ANETA – Куќата се наоѓа во мирниот дел на Неи Пори, на 200 m од плажа и на 500 m од црквата. Паркирањето е возможно пред самата куќа. Во понуда се трокреветни (два дупли кревети со ...

HOTEL JENNY ***– Siviri, Kassandra

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, безжичен интернет……

MERI – Nei Pori, Pieria

Meri се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 180м од плажата. Има убаво одржувани двокреветни и трикреветни студија и петокреветни и шестокреветни апартмани, на високо приземје и на 2. кат.Сите ...

KATERINA GARDEN – Leptokarija, Pieria

KATERINA GARDEN House се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, во мирен дел, на околу 70 м од плажата и околу 100м од центарот, веднаш спроти хотелот Dafni plus. Располага ...

*15% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLIVE TREE – Parga, Jonski Breg

Комплексот Olive Tree се наоѓа во рамниот дел на Парга, во мирно опкружување со многу зеленило. Она што го издвојува од останатите е голем базен со лежалки и чадори за сонце, голем паркинг, ...

5% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FILIPOS – Leptokarija, Pieria

Куќата е оддалечена од плажата 100 m. Filipos е потполно реновиран објект. Во понуда се двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, кои се наоѓаат на прв кат. Секоја сместувачка единица ...

KIRIAKI – Paralia, Pieria

Kiriaki е куќа реновирана пред неколку години, а на 120 m од плажата, во центарот на Паралија и во близина на продавници, таверни, кафетерии, сувенирници и останати туристички ...

5%-10%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PARIS – Sarti, Sithonia

PARIS - Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 100m од плоштадот и на околу 270m од плажа. Петокреветни апартман се наоѓа на приземје, а четворокреветно студио на прв кат. Потполно се реновирани. ...

EVIA RIVIERA Resort **** – Amarynthos, Evia

Целосно реновираното одморалиште Амаринтос е новиот скапоцен камен на островот Евија. Елегантната зграда од 7 ката ја опкружува малата медитеранска градина, со приватен подземен премин ...

CAPITAL Lux – Nidri, Lefkada

Capital lux е неодамна изграден објект со базен, pool bar, приватен паркинг и игралиште за деца. Се наоѓа на одлична локација на самиот влез во Нидри и на околу 150 метри од убавата градска ...

5% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

GRAND ZIVANOVIC – Olympic Beach, Pieria

GRAND ZIVANOVIC – Куќата се наоѓа во мирната улица на Олимпик Бич, на 150 метри од плажа. Поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и четворокреветни апартмани, кои се ...

10% - 20%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

TASOS 1 – Nea Flogita, Solunska regija

Tasos 1 се наоѓа на самата плажа во Неа Флогита, во делот кон Nea Plagia, во непосредна близина на куќата Адонис. Во понуда се 1/2, 1/3, 1/4 и 1/5 апартмани и 1/4 дуплекс апартмани. Поголемиот дел, освен ...

RENIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на 180 m oд плажата во мирниот дел на стариот дел на Сарти. Два трикреветни апартмани се на приземје, вовлечени од улица, a две двокреветни и трокреветно студио се на прв кат. ...

NATASA VALENTINO – Polihrono, Kassandra

Natasa Valentino се наоѓа на околу 150m oд плажата и на околу 500м од центарот на Полихроно. Има убаво уреден двор со мини игралиште за деца, гарнитури за седење и ѕидана скара. Во понуда ...

ZINOS – Paralia, Pieria

Се наоѓа на околу 80m oд морето и околу 100m oд центарот на Паралија, во мирниот дел, во втората улица од морето, каде што е плажата нешто поширока. Во близина е супермаркетот "Marinopulos". ...

MEDITERAN – Nei Pori, Pieria

MEDITERAN се наоѓа во близина на луна паркот во Неи Пори, во првиот ред до плажа. Располага со убаво уредени трокреветни студија и апартмани со една спална за 4 лица, со комплетно нови ...

NIKI – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа на околу 70 m oд плажа и околу 400 m oд центарот. Супермаркетот е на околу 250 m, a прв ресторан на 200 m. Сместена во новиот, мирен дел на Ставрос, во близина на уредена ...

*10%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

IFIGENIA – Stavros, Strimonikos

IFIGENIA – куќата се наоѓа на околу 150 m од плажа, во новиот дел на Ставрос, кон Неа Врасна. Моментално се прикажани само 3D фотографии, како ќе изгледа куќата. Во понуда се...

VILLAGIO MAISTRO *** – Ag. Ioannis, Lefkada

Комплексот се простира на 12.000 м2 површина, на 600 м оддалеченост од плажа во Агиос Јоанис. Идеална локација за истражување на преубавите плажи на Лефкада, а близината на главниот град, за прошетки, пазарење,...

20% - 40%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

JORGOS – Leptokarija, Pieria

Jorgos се наоѓа во централниот, најубавиот дел на Лептокарија, на само 10-тина метри од плажата. Има двокреветни и трокреветни полуапартмани, со француски кревети (потесни) по грчки стандарди и одвоена (со врата) ...

SARTI BLUE 2 – Sarti, Sithonia

Апартхотелот Sarti Blue се наоѓа во мирниот, нов дел на Сарти, познат како Sarti beach, на околу 40 м оддалеченост од плажата. Објектот поседува базен на покривот, од кој има убав поглед на морето и на Света...

NAFSIKA – Parga, Jonski Breg

NAFSIKA House е квалитетен. реновиран објект, се наоѓаат во мирниот, рамен дел на Парга, опкружена со маслиник, преферирана од гостите на кои не им одговара брдовитата конфигурација. ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ELEKTRA – Nei Pori, Pieria

Elektra cе наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 150m оддалеченост од плажата, во истиот објект со куќата Dimitris. Располага со двокреветни и трикреветни студија на последниот кат и ...

MEROPI – Kalithea, Kassandra

Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200 м од самата ...

OLYMPIC New House – Nei Pori, Pieria

Olympic House New – ги опфаќа новоизградените (за сезоната 2018) сместувачки единици на четвртиот кат на Vila Olympic House. Сите студија поседуваат основно опремени кујни со микробранова печка, купатило, ...

Aparthotel KARAOULANIS BEACH – Agios Joanis, Pilion

App/Hotel Karaoulanis Beach се наоѓа на само неколку чекори од една од најубавите плажи на Пилион – Papa Nero. Сместен во подножјето на една од најпознатите грчки планини, Пилион и на околу 400 m од селото Агиос Јоанис.

СИЦИЛИЈА – кружна тура 2024

Цената вклучува: авио билет Софија-Катанија, аеродромски такси, чекиран и рачен багаж, 7 полупансиони во хотели 3/4*, сите разгледи, трансфери на Сицилија според програмата...

Сите знаменитости во една програма

Од 31. март до 27. октомври 2024

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZORBAS – Nea Flogita, Solunska regija

Zorbas се наоѓа во централниот дел, на плажата во Неа Флогита. Во понуда се двокреветни студија (во дел од нив има можност за додавање помошен кревет) и четирикреветни апартмани...

FRIDERIKI – Paralia, Pieria

FRIDERIKI – од плажата куќата е оддалечена 150 метри, а од центарот на летувалиштето (црквата) 200 метри. Куќата е комплетно реновирана 2018та година. Поседува 18 студија и апартмани за...

4 YOU APARTMENTS – Metamorfosi, Sithonia

4YOU Aparthotel е на само 60-тина метри од најблиската плажа во Метамофози. Објектот нуди 40 сместувачки единици, студија и апартмани со една спална. Од другите содржини во понуда е базен, ...

ELANIOS ZEUS – Stavros, Strimonikos

ELANIOS ZEUS House еден од поубавите објекти во Ставрос, се наоѓа на околу 200 метри од центарот, а сепак доволно издвоен да не се чувствува буката и летната гужва. Оддалечен е околу ...

*10%-15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SULA 2 – Nei Pori, Pieria

Куќата се наоѓа на самата плажа во новиот дел на Неи Пори. Располага со убаво уредени двокреветни студија и петкреветни апартмани кои се на вториот кат и имат страничен поглед на море. Сите сместувачки...

ATHENA Resort **** – Ragusa, Sicilija

Парк-комплекс, рајска градина, поради убава, одлично одржувана градина и една од најдобрите плажи на Сицилија / Вкусната храна со домашни производи / Директен чартер лет Софија - Катанија од 19.05 – 29.09 – секоја недела...

ЛЕТО 2024 - Од 840 еур

*06.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BLUE HOUSE ex Antonia – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа во мирниот дел на Ставрос, недалеку од главниот пат. Од центарот е оддалечена околу 100 m а од градската плажа околу 200 m. Во близина на куќата се многубројните дуќани, пекарници, супермаркети. ...

PARADISE – Nea Skioni, Kassandra

Paradise House се наоѓа на околу 80m од неопремената плажа на летувалиштето, с од центароте на Неа Скиони е оддалечена околу 2 km. Сместена е во убав двор со летниковец, опкружена со ...

15%-30%

*26.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HOTEL BLUE DOLPHIN **** – Metamorfosi, Sithonia

Blue Dolphin Hotel се состои од 15 објекти и бунгалови со вкупно 171 соба. Хотел со одлична услуга, спорт и забава, активности за деца, спа центар - сето тоа е гаранција за квалитетен одмор. Содржините: надворешен базен, ...

15%-20%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

JANIS BEACH – Polihrono, Kassandra

Vila Janis Beach се наоѓа на самиот брег блиску до центарот на Полихроно. На приземјето има пекара. Во понуда се двокреветни, трикреветни студија, четворокреветни апартмани. Поголем број на апартманите има директен ...

ERATO – Paralia, Pieria

ERATO – апартхотелот се наоѓа во центарот на местото, оддалечен само 150 m од плажата, во мирниот дел на летувалиштето. Пред хотелот е уреден парк со голема фонтана и содржините за најмалите, ...

MARIA MAVRIDU – Nei Pori, Pieria

Maria Mavridu се наоѓа во централниот дел на Неи Пори, на околу 140м од плажата, во непосредна близина на куќата Мирела. Во понуда се двокреветни, трикреветни и четирикреветни ...

PANDORA – Psakoudia, Sithonia

Aparthotel Pandora се наоѓа во најубавиот дел на Псакудија, на само 90m од морето, на благо возвишение, преку магистралата. Местоположбата на поголем број на студија и апартмани овозможува преубав ...

KIPOS 1 – Nei Pori, Pieria

Kipos 1 се наоѓа на плажата во централниот дел на Неи Пори кај кафулето Marabu, во непосредна близина на куќата Tsambika. Во понуда се двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, со француски...

ANA 2 – Sarti, Sitonija

Се наоѓа во новиот дел на Сарти, на 50 метри од плажата. Во непосредна близина на вилата Arhon. Има убаво уредени двокреветни и трикреветни студија, сместени на високо приземје. Секое студио има основно опремена кујна со ...

KRISTI – Olympic Beach, Pieria

KRISTI House се наоѓа на околу 150 м од плажата, во централниот, но мирен дел на Олимпик бич. Во понуда се 1/2 и 1/3 студија на вториот кат. Сите сместувачки единици имаат ...

15% - 20%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

OLYMPION MELATHRON 3* Platamona, Pieria

Мал хотел во пријатно опкружување, со комфорни соби и квалитетна услуга. Во понуда се 65 соби. Нуди базен, бесплатен интернет, паркинг, лежалки со доплата, бар, ресторан. Собите имаат балкон, ...

VASILIKI – Leptokarija, Pieria

Vasiliki се наоѓа во непосредна близина на брегот, на околу 15 метри од плажата во Лептокарија. Има двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, од кои поголемиот број има бочен поглед ...

GRAND PLATON Hotel **** – Olympic Beach, Pieria

Хотелот се состои од централна зграда и бунгалови. 2017 реновирани ресторанот, лоби барот, рецепцијата, нови тушеви во поголем број на супериор соби.  Вкупно 86 соби. Нуди надворешен базен, ...

TWINS 2 – Nei Pori, Pieria

Twins rooms 2 cе наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 220m оддалеченост од плажата. Во понуда се двокреветни и трокреветни студија и четирикреветни и петкреветни апартмани, сместени ...

STEFANOS – Neos Marmaras, Sithonia

Stefanos House - Се наоѓа на почетокот на Неос Мармарас, на околу 80 метри оддалеченост од плажата Парадизо. Објектот располага со двокреветни и трокреветни студија и четирикреветни апартмани. ...

KOZI – Nea Flogita, Solunska regija

Kozi се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на самата плажа. Во понуда се двокреветни и трикреветни полуапартмани (одвоена кујна без врата), четирикреветни апартмани и петкреветни дуплекс...

TASOS 2 – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа во новиот дел на Ставрос, оддалечена околу 400 m од плажа и околу 500 m од центарот. Tasos II New e изградена 2015 г. Сместувачките единици во понудата се двокреветни, трокреветни ...

10%-20%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIONISOS – Asprovalta, Strimonikos

Dionisos – се наоѓа во мирниот дел на Аспровалта, на околу 600 м од почетокот на шеталиштето и на околу 80-тина метри од плажата. Располага со убаво уредени двокреветни и трокреветни студија ...

DUVAS – Toroni, Sithonia

Се наоѓа на околу 280m од плажата. Најкраткиот пат пешки до плажата е неасфалтиран приод до задниот влез во хотелот Blue Sea. Со плаќање конзумација може да го користат базенот на хотелот. Во понуда се ...

15%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

TEODORA – Nidri, Lefkada

Teodora се наоѓа на пешачката зона, оддалечена околу 30m од морето. Во понуда се сместувачки единици на прв и на втор кат и поседуваат опремен кујнски дел, купатило, тераса, ТВ, WiFi интернет и клима уред ...

KOSTAS – Sarti, Sithonia

Костас се наоѓа во стариот дел од Сарти на само 30м од плажата. Во понудата има двокреветни студија и четворокреветни апартмани од кои дел имаат страничен поглед кон морето. Сите имаат SAT TV, интернет и клима...

POLISTILO SPITI – Polihrono, Kassandra

Polistilo Spiti се наоѓа на околу 15 m oд плажа, во централниот дел на Полихроно. Дворот излегува на шеталиште и плажа. Во понуда се трикреветните студија, четворокреветните полуапартмани, како и ...

KASTRO – Scala Potamia, Thassos

Kastro се наоѓа во местото Скала Потамиа, оддалечена околу 600 м од една од најубавите плажи на Тасос – Golden beach. Има голем двор со базен, лежалки и чадори (бесплатна употреба за гостите во Кастро), бар покрај базенот,...

REVEKA – Metamorfosi, Sithonia

Се наоѓа во мирниот дел од Метаморфозис на околу 140м од плажата и паркот. Во понудата има студија (делумно одвоена кујна) и дуплекси, кои се наоѓаат на високо приземје, на првиот и вториот кат. Сите имаат ...

TAKIS – Asprovalta, Strimonikos

Takis се наоѓа во близина на центарот на Аспровалта, во мирниот дел, на 30 m позади главната трговска улица со многуте разновидни продавници, ресторани, таверни, кафетерии, пекарници, ...

*15% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

LAGOMANDRA Hotel & Spa **** – Akti Lagomandra, Sithonia

Lahomandra Hotel & Spa припаѓа на комплексот Lagomandra Resort. Сместен е на една од најубавите песочни плажи на Ситонија. Го чинат 5 двокатни згради и вкупно 120 соби. Содржи: надворешен базен, бесплатен интернет во ...

10% - 20%

*31.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SULA – Leptokarija, Pieria

SULA House се наоѓа во централниот дел на Лептокарија, во мирен дел, на околу 150 м од плажата и околу 100м од центарот (позади хотелот Dafni plus). Располага со трокреветни и ...

10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

HARA – Plataria, Jonski breg

HARA – Куќата се наоѓа на самиот влез во местото, во близина на главниот пат кој поврзува Превеза со Игуменица. Од плажата е оддалечена околу 300 m. Во понуда се двокреветни студија и ....

10% - 20%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AKIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на околу 390m од морето, со уреден двор со скара и паркинг и мало детско игралиште. Студијата се на приземје и прв кат. Сите имаат SAT TV, бежичен интернет и клима. Терасите се со поглед ...

SOTOS – Stavros, Strimonikos

SOTOS House се наоѓа во центарот на Ставрос, 100м од кружниот тек и затворената пешачка улица, 200м од најблиската плажа и околу 250м од плажата Платани. Објектот во својот состав има дуплакс апартмани за ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

XENIA – Nea Vrasna, Strimonikos

Ksenia е оддалечена околу 40м од плажата во мирниот дел на Неа Врасна. Располага со четирикреветни и петкреветни дуплекс апартмани, сместени на високо приземје. Сите сместувачки единици имаат основно ...

ALEKA – Sarti, Sitonija

Се наоѓа на околу 70 метри од плажата, во стариот, централен дел на Сарти. Во непосредна близина се наоѓа поголем број маркети, ресторани, продавници и кафулиња. Објектот има четирикреветни апартмани и дуплекси, сите на 1. кат. ..

ANGELA – Nea Vrasna, Strimonikos

Angela се наоѓа во мирниот дел на Неа Врасна на околу 40 метри од плажата, во близина на уреденото шеталиште. Овој објект од понов датум има убаво уредена градина и двор со ѕидана скара и гарнитури за седење. Има двокреветни, ...

NATASA Hotel *** – Skala Potamia, Tasos

Natasa Hotel се наоѓа на обиколницата Потамија - Скала Потамија, опкружен со маслинови дрвја и на 800 метри од море. Хотелот има базен, бар покрај базенот, ресторан, интернет, паркинг и детско игралиште. ...

BABIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во новиот дел на Сарти на само 110m oд најубавиот дел на песочната плажа. Апартманите се за 2,3,4 или 5 лица, а главен квалитет на оваа куќа е што освен двокреветното студио бр.4 има само апартмани и ...

TERAMVOS – Pefkohori, Kassandra

Teramvos е сместена во централниот дел на Пефкохори, на околу 60м оддалеченост од плажата, веднаш до куќата Hrisa. Сместена е во мирна улица и во понуда има двокреветни и трокреветни ...

DIAS Lux – Leptokarija, Pieria

Dias Luxs се наоѓа во центарот на Лептокарија, на главната улица, на околу 30 метри од плажата, во близина на куќата Orfejas. Целосно е реновирана за сезоната 2018. Има двокреветни, трокреветни и ...

Acrotel LILY ANN BOUTIQUE Hotel *** – Akti Elias, Sithonia

Acrotel Lily Ann Beach Hotel се наоѓа на убавата плажа Елиа на Ситонија. Хотел со 3*, нуди комфор, модерни содржини и квалитетен сервис. Во понуда се вкупно 35 соби, реновирани 2018, како и целиот хотел...

15%-20%

*31.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PORTO MATINA Hotel *** – Metamorfosis, Sithonia

Porto Matina е мал, пријатен хотел на самиот морски брег во Метаморфози. Пространите студија и апартмани со две соби, бесплатен интернет, игралиште за деца, паркинг, бар, ресторан, се некои ...

MILINA HOLIDAYS, Milina, Pilion

Вилата се наоѓа на околу 200 m oд плажата, 1500 m до центарот на Милина, a на околу 400 m oд вилата се таверните, како и добро снбден минимаркет. Околу вилата е добро негувана градина, а ја надополнуваат базенот со чадорите...

KATERINA – Vasiliki, Lefkada

Katerina studios се наоѓа на одлична локација, на само неколку чекори од малата шљунковита плажа (се преминува улицата) и на околу 200м од пристаништето и центарот на Василики. Во близина има уште една ...

10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALKIS – Nea Vrasna, Strimonikos

Alkis се наоѓа на самата плажа, во првиот ред куќи до морето, на шеталиштето од Неа Врасна кон Врасна Паралија. Од центарот на Неа Врасна е оддалечена околу 350 метри, 900 метри од Аспровалта, а од најблискиот ресторан околу 70 метри...

MEDITERAN – Polihrono, Kassandra

Mediteran, се наоѓа во крајниот дел на Пoлихроно, на истата улица со црквата и на помалку од 100 m од плажа која излегува пред Polihrono Beach Hotel. Pасполага со дуплаекс апартамни со ...

MIRELA 2 – Nei Pori, Pieria

Mirela се наоѓа во централниот дел на Неи Пори, на околу 100 m оддалечност од плажа. Во понуда се четворокреветни, петкреветни и шесткреветни дуплекс апартмани кои се наоѓаат на прв, втор и последен ...

*15%-20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PLATIA – Sarti, Sithonia

PLATIA – Куќата се наоѓа во стариот дел на Сарти, блиску до плоштадот, по кој и самото име на куќата го добила. Од морето и плажата е оддалечена околу 80m. Во понуда се трокреветни студија ...

PANORAMA – Sarti, Sithonia

Именувана по најубавиот панорамски поглед на море и цело Сарти, се наоѓа во стариот дел на околу 220 m oд море. Опремена со SAT TV и клима која се доплаќа. Сите студија освен 12 и 6 имаат поглед на море. ...

15%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

VERA LILI – Limenas, Thassos

Vera Lili се наоѓа на 5 минути прошетка од центарот на Лименас и околу 500 м од плажата Агиос Василис. Има трикреветни и четирикреветни апартмани. Сместувачките единици се наоѓаат на приземје ...

ELINOTEL SERMILIA Hotel ***** – Psakoudia, Sithonia

Луксузен хотел на самото шеталиште во Псакудија. Од содржините се издвојуваат барот на покривот со панорамска глетка, ресторан, барови, Spa-центар, отворен базен, релакс соба. Го карактеризираат ...

ALEXANDRA BEACH Spa Resort **** – Potos, Tasos

Хотелот се наоѓа на плажа, околу 1 km оддалечен од селото Потос. Alexandra Beach Spa Resort е комплекс сместен во убави градини и опкружен со зеленило. Составен е од неколку двокатни и трикатни згради. Во понуда се 222 соби...

10%+*10%

*15.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MATINA NEW – Leptokarija, Pieria

На последниот кат на Matina се наоѓаат новоизградените (во 2017. година) студија и апартмани Matina New. Објектот е во непосредна близина на центарот, на околу 50 метри од плажата. Сите сместувачки ...

MALAMA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на околу 80 метри од плажата, во мирна улица во новиот дел на Сарти. Има доста комфорни четирикреветни, петокреветни и шестокреветни дуплекси на приземје и новоизградени (за сезоната 2019) ...

MARIOS – Nea Vrasna, Strimonikos

Marios се наоѓа на 30-тина метри оддалеченост од плажата. Во понуда се двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија  на високо приземје и прв кат. Куќата е со убаво уреден двор со скара. ...

IOANNA – Nea Vrasna, Strimonikos

Ioanna house се наоѓа во Неа Врасна на околу 230 метри од плажата, во близина на куќата Евгениа. Во понуда има двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија на 1. и на 2. кат. Сите сместувачки ...

PARIS – Nea Vrasna, Strimonikos

PARIS – Куќата се наоѓа на само 70 метри од шеталиштето и широката песочна плажа во мирниот дел на Неа Врасна, но сепак блиску до центарот. Соседната Аспровалта е на само 500 метри ...

*15%-20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

GEORGE – Sarti, Sitonija

Се наоѓа на околу 60 метри од плажата, во новиот дел на Сарти. Поседува трокреветни и четирикреветни студија и четирикреветни дуплекси. Сите имаат основно опремена кујна според бројот на кревети, купатило, тераса, ...

CHRIS – Pefkohori, Kassandra

Chris се наоѓа на околу 220 метри оддалеченост од плажата, во центарот на Пефкохори. Располага со потполно нови, убаво уредени 1/3+1 и 1/4 апартмани сместени на високо приземје. Секој од апартманите има издвоена спална соба и кујнски...

PORTO HELI Hotel **** – Argolida, Peloponez

AKS Porto Heli е хотел со 4*, сместен во заливот Порто Хели на источната страна на Пелопонез и на само 185 км од Атина, што е околу 2,5 часа возење. Со преубав поглед кон заливот, полн со катамарани и кон...

LAMBROS – Sarti, Sitonija

LAMBROS се наоѓа во новиот дел на Сарти, веднаш спроти куќата БЕРЛИН, на 80м од плажата. Во понуда се полуапартмани (со издвоена кујна) и дуплекс на 1. кат. Сите имаат ТВ, сигнал за бежичен интернет ...

IOANNIS PARADISE – Pefkohori, Kassandra

Apart-Hotel Ioannis paradise се наоѓа на излезот од Пефкохори кон Палиури, на околу 450 метри оддалеченост од плажата. Објектот е идеален за мирен одмор. Поседува базен со издвоен дел за деца, pool bar со голем избор ...

CONSTANTIN – Olympic Beach, Pieria

CONSTANTIN – куќата се наоѓа во првата улица за сообраќај паралелна со морето, во центарот на летувалиштето, на околу 100 m од плажа. Близината на плажа, шеталиште, таверни, кафетерии, маркети, ...

10%-30%

*26.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PAVLOS – Skiathos town, Skiathos

PAVLOS - куќата се наоѓа во мирниот дел во гратчето Скијатос, на само неколку минути пеш од аеродромот. Главниот влез и дворот се уредени со палмини дрвја, медитерански цвеќиња и тревник, ...

VERSA – Limenas, Tasos

VERSA – куќата се наоѓа во центарот на Лименас, блиску до таверни, маркети, кафетерии.... Од морето е оддалечена околу 600m, а од првата градска плажа околу 1km. Во понуда се двокреветно ...

XENIA – Velika, Tesalija

XENIA - Куќата е на само 10 m од плажа. Поседува студија со два потесни дупли кревета со широчина од 1.10m, сместени на приземје или прв кат. Поголем број од нив е со поглед на море. Студијата имаа ...

10% - 20%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STAVRULA GARDEN 1 – Sarti, Sithonia

STAVRULA GARDEN 1 – Куќата се наоѓа во стариот дел на Сарти, над магистралата. Од морето и најблиската плажа е оддалечена околу 340m. Во понуда се двокреветни и трокреветни студија, ...

10%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ESTIA – Leptokarija, Pieria

Estia се наоѓа на околу 70 метри од плажата, во мирниот, нов дел на Лептокарија. Има трикреветни и четирикреветни апартмани од понов датум, со кревети на расклопување во кујнскиот ...

LIOTRIVI – Vasiliki, Lefkada

Куќа Liotrivi се наоѓа на одлична локација, во центарот на Василики, на околу 50 метри од пристаништето и шеталиштето и на околу 300 метри од градската плажа. Она што ја издвојува е фантастичен поглед на море...

*15% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KYPRIANOS 2 – Edipsos, Evia

KYPRIANOS – куќата се наоѓа во мирниот дел на Едипсос, во близина на црквата. Од морето е оддалечена околу 200m, а од термалните извори околу 800m. Во непосредна близина на куќата ...

ASTERIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти на само 180m од плажа, a на 40m од плоштадот. Апартманите се на приземје, прв и втор кат и имаат преубави тераси со поглед кон улица. Сите имаат SAT TV, интернет, ...

STRIMONIKOS – Stavros, Strimonikos

STRIMONIKOS House се наоѓа во првиот ред куќи од морето, на околу 50м од градската плажа во Ставрос и околу 250м од центарот. Во понуда се 1/2 и 1/3 студија, како и 1/3+1 студија на првиот кат, сите ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PARTENON – Nei Pori, Pieria

Partenon се наоѓа во централниот дел на Неи Пори, во близина на црквата и на околу 50-ина метри од плажата. Во понуда се 1/2, 1/3 и 1/4 студија, како и 1/4 и 1/5 апартмани, сместени на последниот кат. ...

STAR – Olympic Beach, Pieria

STAR – Куќата е оддалечена 250 метри од плажа и околу 300 метри од центарот на летувалиштето. Поседува двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни и петокреветни дуплекс ...

10% - 20%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SENS – Nea Flogita, Solunska regija

Sens се наоѓа во стариот дел на Неа Флогита, на околу 50м од плажата. Во понуда се 1/3 и 1/4 дуплекс апартмани на 1. кат. Секој дуплекс има основно опремена пространа кујна, купатило, тераса, Wi-Fi, TV ...

KONSTANTINOS – Nea Vrasna, Strimonikos

GOLDEN BEACH House е објект од понов датум, се наоѓа на околу 70м од шеталиштето и широката песочна плажа во Неа Врасна, во делот кон Аспровалта. Објектот има рецепција. Во понуда се 1/2, 1/3 и ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AFRODITI – Paralia, Pieria

Се наоѓа во центарот на Паралија, недалеку од црквата, на само 80 m од плажата. Куќата е комфорна, а апартманите имаат опремена кујна, мини шпорет (со рерна), голем фрижидер со замрзнувач, пегла, ...

ALEKSANDRA – Nea Vrasna, Strimonikos

Оддалечена околу 70 m од плажа, a од Аспровалта околу 300 m. Изградена пред неколку години, се издвојува по својата локација, комфорни и убаво уредени студија и апартмани, со двор и ...

ALTINA – Vasiliki, Lefkada

Altina House се наоѓа во Василики, на само 30-тина метри (се поминува патот) од познатата песочна плажа Понти. Најблиската пекарница и маркет се на околу 100 m од куќата, а во непосредна ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

LEFTERIS – Sarti, Sitonija

Се наоѓа на 120 метри од плажата во центарот на Сарти и има двокреветни и трокреветни студија на првиот кат.Секое студио има основно опремена кујна со фрижидер, решо, садови и прибор според бројот...

SIMOS – Sarti, Sitonija

Се наоѓа во централниот, стар дел на Сарти, на 80 метри од плажата. Во непосредна близина се на голем број маркети, пекари, кафулиња и ресторани. Има двокреветни и трокреветни студија, целосно реновирани во 2014 година. ...

AGIONISSI Hotel **** – Ammouliani

Agionissi Resort е изграден на Амулијани, единствениот остров на Халкидики, на само 15 минути оддалеченост со траект од Светата Гора. Сместен на југоисточната страна на островот, на неколку минути ...

BOOKOVO – Nei Pori, Pieria

Bookovo house се наоѓа на плажата во Неи Пори, над истоимениот ресторан за брза храна, во близина на куќата Tsambika. Објектот располага со триплекс апартмани, кои покрај издвоената кујна имаат и ...

ANASTASIA – Nea Flogita, Solunska regija

Anatasia се наоѓа во централниот дел, на околу 50м од плажата во Неа Флогита, во непосредна близина на куќата Тасос 2. Во понуда се 1/2 и 1/3 студија, 1/4 и 1/5 апартмани и 1/5 и 1/6 дуплекс ...

OASIS Hotel *** – Peramos, Corfu

Хотелот е сместен на плажата во местото Перамос, на 7 км од градот Крф. Има преубав поглед на море и островцето Понтикониси. Поседува ресторан со голема тераса, комфорни соби, базен, ...

FLISVOS SEASIDE – Ligia, Lefkada

Flisvos Seaside Apartments, по многу нешта наречен „мал рај“, пред се поради приватната плажа во природна ладовина, со ограничен број на лежалки и чадори за сонце, поради убаво уреден ...

5%-15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Labranda SANDY BEACH 4* – Agios Georgios, Corfu

Located on the southwest coast of Corfu, the all-inclusive Labranda Sandy Beach Resort offers guests a world of exciting facilities and beachfront fun. The 4 star Labranda Sandy Beach is set in the southwest of Corfu, right on the beach ...

ALEXANDRA – Psakoudia, Sithonia

Куќата се наоѓа на самата плажа во Псакудија и сите тераси имаат директен поглед на море. Четворокреветните студија и апартмани се наоѓаат на прв и втор кат. Сите имаат TV, клима вклучена во јули и август, ...

SAVAS – Nea Flogita, Solunska regija

Savas се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, на околу 25м од плажата. Во понуда се 1/5 и 1/6 дуплекс апартмани на приземје и на 1. кат и имаат страничен поглед на море. Секој дуплекс има ...

STAVRULA – Asprovalta, Strimonikos

Stavrula – се наоѓа во мирниот дел на Аспровалта, блиску до центарот и околу 220 м од плажата. Во непосредна близина се голем број на супермаркети и ресторани. Поседува двокреветни и трокреветни студија на ...

SMARO – Pefki, Evia

Куќата се наоѓа на околу 50м од морето. Во понуда се двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни и петокреветни дуплекс апартмани. Сите имаат опремени кујни, тераси...

AUGUSTOS – Tripiti, Tasos

Куќата Аугустос се наоѓа на околу 250м од плажата Трипити која е една од најубавите плажи на Тасос и на околу 2 км од Лименарија. Овој комплекс се состои од два потполно нови дела, сместени во еден двор во кој има базен ...

*30%

*26.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ITEA – Asprovalta, Strimonikos

Itea – порано позната како Hristo, се наоѓа во централниот дел на Аспровалта, на околу 50 м од плажата. Располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни и петокреветни дуплекс апартмани....

AMMOLOFOS – Sarti Beach, Sitonija

AMMOLOFOS – се наоѓа на само 70m од плажата во Сарти Бич. Студијата се за 3 или 4 лица и се на приземје, прв и втор кат. Сите имаат ТВ, бежичен интернет, како и клима уред чие користење е вклучено ...

15%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ELENI – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во централниот, стар дел на Сарти, на 80 метри од плажата. Ги опфаќа студијата на 1. кат на куќата Симос. Во непосредна близина се на голем број маркети, пекари, кафулиња и ресторани. Има ...

V&N Studios – Limenas, Tasos

V&N - Куќата се наоѓа во главниот град на островот, Лименас, во пристаништето и на прва линија од морето. Располага со четворокреветни апартмани. Сите сместувачки единици се лоцирани ...

*30%

*26.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SOKRATIS – Asprovalta, Strimonikos

SOKRATIS –Куќата се наоѓа во централниот дел на Аспровалта, на околу 150 m од плажа. Близина на плажата, шеталиштето, таверните, кафетериите, маркетите ја чини особено примамлива за сите категории...

BLUE FOX – Nea Skioni, Kassandra

BLUE FOX – Куќата се наоѓа на благо возвишение, на неполни 150 m од главниот пат, кој поминува покрај летувалиштето Неа Скиони. Од морето е оддалечена околу 400 m, а до центарот на местото ...

5%-10%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AFRODITI Apart-hotel – Vrasna Paralia, Strimonikos

Apart hotelot Afroditi се наоѓа на самата плажа во Врасна Паралија. Во склоп на објектот има ресторан, снек бар и рецепција. Има двокреветни студија со и без поглед кон морето и трокреветни студија...

JAKOV – Sarti, Sitonija

Jakov се наоѓа на само 50m од плажата во мирниот дел на стариот дел на Сарти. Студијата се реновирани и имаат но намештај и кујни, додека купатилата не се реновирани. Студијата се за сместување на 2 ...

AFRODITI – Sarti, Sitonija

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 30m од морето, опкружена со бројни ресторани, таверни, beach барови, центар за водени спортови. Студијата се на високо приземје и прв кат. Сите имаат SAT TV и клима (се доплаќа).

15%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel GIULIVO **** – Baia Domizia, Italija

Giulivo 4* се наоѓа на морскиот брег, опкружен со зеленило, во централниот дел на одморалиштето Baia Domizia. Префинет хотел, категорија 4*, со поглед на море, комплетно реновиран 2015. ...

ЛЕТО 2024

*04.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANA / SAKIS III – Toroni, Sithonia

Куќата се наоѓа на 40 m од морето. Сите студија и апартмани се на првиот кат. Студијата се за 2 или 3 лица, а четворокреветните и петокреветните фамилијарни апартмани имаат две соби, две купатила, две кујни ...

KARAJANIS 2 – Neos Marmaras, Sithonia

Karajanis се наоѓа на околу 120 метри оддалеченост од Paradiso плажата. Во понуда се четирикреветни апартмани, сместени на приземје и на првиот кат. Покрај францускиот кревет во спалната ...

ANTONIA – Pefki, Evia

Сместена на самото шеталиште и оддалечена околу 50 m oд плажата. Студијата се во поткровје со нормална височина и одлична изолација. Предноста и се, покрај локацијата и големи ...

ACHILLION Hotel *** – Skala Potamia, Tasos

Achillion Hotel е на 500 м оддалеченост од плажата во Скала Потамиа и 1 км од Golden Beach. Хотелот нуди базен и појадок во барот околу базенот, паркинг. Собите се со поглед на море или на маслиници кои го ...

HORTO BAY – Horto, Pilion

Се наоѓа покрај главниот пат, на околу 150 m од плажа. Horto Bay e сместена во подножјето на живописната планина Пилион, во мало, истоимено село Хорто, на само неколку километри оддалеченост од Милина. ...

IRA – Parga, Jonski Breg

IRA се наоѓа во централниот дел на Парга, на крајот на улицата, која води нагоре од училиштето и пекарницата “Green bakery”. Од морето и шеталиштето е оддалечена 500 метри, oд плажата Krioneri ...

10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SMILE – Olympic Beach, Pieria

SMILE Studios е симпатичен објект, кој се наоѓа на втората улица од морето, на околу 120 м од плажата на Олимпик бич. Располага со комфорни 1/3 и 1/4 студија, сместени на првиот и на вториот ...

*15% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STRATOS – Stavros, Strimonikos

Stratos house (ex Plakoudis) се наоѓа во новиот дел на Ставрос, на околу 20 m oд плажата. Овој објект од понов датум има двор со базен (со дел за деца) и лежалки. Располага со двокреветни, ...

PANORAMA – Vasiliki, Lefkada

Куќата Panorama apartments се наоѓа во Василики, во населбата Понди, на брдо, со одличен поглед на морето и целиот залив со шеталиштето. Најблиската пекарница и продавница се на 150 метри, ...

5% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STELIOS MARIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на 70 m oд морето. Потполно новите студија за 2 до 4 лица се наоѓаат на прв и втор кат. Сите имаат SAT TV, бежичен интернет и клима чие користење е вклучено во цената во јули ...

PORTO RIO Hotel **** – Patra, Ahaia, Peloponnese

Се наоѓа покрај приватна плажа во близина на Венецијанската тврдина. Нуди комфорни соби, ресторани, базени, конференциски центар, казино. Од хотелот се протега преубав поглед на море и мостот Рио Антирио, ...

15%+5%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ASSA MARIS Hotel **** – Agios Nikolaos, Sithonia

Хотелот е сместен на приватна песочна плажа, опкружен со зеленило. Нуди пространи соби, вкупно 66 и е идеален за семеен одмор. Оддалечен е 5 км од Пиргадикиа и 10 км од Агиос Николаос. ...

JIOVANNI – Parga, Jonski Breg

Jiovanni се наоѓа во строгиот центар на Парга, над училиштето и пекарницата “Green bakery”. Од морето и шеталиштето е оддалечена 350, oд плажата Krioneri 550 метри. Плажата Валтос е оддалечена ...

5% - 20%

*15.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

VENUS PALACE – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа во новиот дел на Ставрос, оддалечена околу 320 m од плажа и околу 470 m од центарот. Сместувачките единици се наоѓаат на високо приземје и на 1. кат. Објектот има рецепција со ...

JORGOS & JANIS – Stavros, Strimonikos

JORGOS & JANIS – Се наоѓа на 550 m од плажа и околу 400 m од центарот. Изградена е 2023. година и оваа сезона ќе ги прими првите гости. Располага со трокреветни студија со француски и ...

NIKOL – Stavros, Strimonikos

Nikol се наоѓа во мирен, нов дел на Ставрос, на околу 500 m од плажата. Сите сместувачки единици се опремени со чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, опремена тераса, клима уред, чие користење....

AKIRIS Resort **** – Apulija, Italija

Базиликата е прекрасна област во близина на Јонското и Тиренското море. Овде можете да се потопите во античката атмосфера на античките грчки градови - Метапонто и Поликоро, достапни се и голем број ...

ЛЕТО 2024

*Од 680 еур *16.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

IOANNIS – Asprovalta, Strimonikos

IOANNIS House е една од најдобро позиционирани куќи во Аспровалта. Се наоѓа во првиот ред куќи до морето, спроти големиот јавен паркинг, на само 70м од плажата и на околу 100м од убавото шеталиште ...

10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MELINA – Polihrono, Kassandra

Melina се наоѓа во централниот дел на Полихроно, на околу 20 m oд плажата. Дворот на комплексот во кој се наоѓа овој објект излегува на шеталиштето и плажата. Има трикреветни студија...

BLUE HUG – Plataria, Jonski breg

BLUE HUG – Куќата се наоѓа во центарот, со поглед на мал плоштад, наспроти плажата. Куќата е неодамна реновирана. Двокреветните и трокреветните студија се наоѓаат на прв кат, ...

10% - 20%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SERGIO – Nei Pori, Pieria

Куќата се наоѓа на околу 250 m оддалеченост од плажата. Објектот располага со трикреветни и четирикреветни апартмани и четирикреветни и петкреветни дуплекс апартмани. 1/4 апартманите и 1/5 дуплексите...

SAKIS – Nea Flogita, Solunska regija

Sakis се наоѓа во стариот дел на Неа Флогита, на околу 100м од плажата. Во понуда се петкреветни и шесткреветни дуплекс апартмани, сместени на првиот кат. Сите сместувачки единици имаат ...

KASTRO MAISTRO *** – Ag. Ioannis, Lefkada

Комплексот е на 600 м оддалеченост од плажа во Агиос Јоанис. Го препорачуваме на оние кои сакаат, пред се квалитетно сместување и активен одмор, кои доаѓаат на Лефкада исклучиво со ...

20% - 40%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PALLADIUM Hotel *** – Kriopigi, Kassandra

Palladium е сместен во борова шума, на 600 метри оддалеченост од убавата плажа во Криопиги. Хотелот го чинат 4 згради, од кои во првата се рецепција, бар и ресторан. Хотелот нуди 60 пространи ...

*10% +10%

*15.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MELISSA – Psakoudia, Sithonia

MELISSA се наоѓа на 140 m од песочната плажа во Псакудија. Во понуда се два четворокреветни апартмани на приземје со големи тераси. Апартманите имаат сателитска телевизија, бежичен...

10%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANTONIA – Nea Vrasna, Strimonikos

Antonia се наоѓа во делот на Неа Врасна кон Аспровалта, на околу 40 метри од плажата. Има двокреветни и трокреветни студија од понов датум. Сите сместувачки единици имаат основно опремена кујна ...

NAIAS Hotel *** – Hanioti, Kassandra

Комфорен хотел сместен на самиот морски брег, во Ханиоти. Го чинат 2 згради и нуди пространи соби, ресторан, бар, базен со детскиот дел, игралиште за деца, интернет, лешалки и чадори со доплата, топла, домашна атмосфера...

*10%+5%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BELLA VISTA – Neos Marmaras, Sithonia

Куќата се наоѓа на една од најбараните локации во Неос Мармарас, на само 90м од градската плажа, веднаш до фудбалското игралиште. Студијата за 2 – 3 лица се наоѓаат на 2. и 3. кат и имаат ...

ANDREA – Asprovalta, Strimonikos

Andrea – се наоѓа на 40-тина метри од шеталиштето и плажата во Аспровалта. Поседува четворокреветни, петокреветни и шестокреветни дуплекс апартмани, сместени во високо приземје и на прв кат. Секој ...

Hotel SIMEON *** – Metamorfosis, Sithonia

Hotel Simeon - Сместен недалеку од паркот и плажата. Реновиран 2008 год., а 2016 нов ресторан, бар, игралиште, нов базен со џакузи и детски базен. Вкупно 90 соби. Содржини: 2 базени со детски дел, бесплатен интернет,...

10% - 20%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

GIROMANIA – Nei Pori, Pieria

Giromania се наоѓа на самиот морски брег карши плажата. Нуди двокреветни и трикреветни студија од кои се поголем број со страничен или директен поглед на море. Сите се опремени со кујна: фрижидер...

SULA – Nei Pori, Pieria

SULA - Куќата е на само 100m од плажата во Неи Пори. Поседува трокреветни студија, кои се наоѓаат на втор кат. Сите студија имаат опремен кујнски дел, купатило, тераса, ТВ, бежичен интернет...

MERI – Sarti, Sitonija

Се наоѓа на околу 70 метри од плажата, во стариот, централен дел на Сарти. Поседува трокреветни и четирикреветни студија и дуплекси со две спални соби, две кујни и купатила. Имаат TV и ...

STEFANI – Neos Marmaras, Sithonia

Stefani се наоѓа во близина на фудбалското игралиште, на околу 60 метри оддалеченост од градската плажа. Во понуда се се неодамна реновирани двокреветни, трикреветни и четирикреветни ...

Apartmani IOANNIS – Asprovalta, Strimonikos

Apartmani IOANNIS се наоѓаат на одлична позиција, на бочна улица во центарот, на само 20м од убавото шеталиште и 50м од плажата. Во понуда се 1/4 и 1/4+1 апартмани на првиот кат, свртени кон дворот на ...

*10% - 15%

*29.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEKA – Nea Plagia, Solunski zaliv

Се наоѓа во мирниот дел на Неа Плаја, на околу 80 м од плажата. Студијата се на приземје и прв кат. Апартманот е на прв кат. Некои од студијата имаат страничен поглед на море. Сите се опремени со ...

HALKIAS – Pefkohori, Kassandra

Halkias се наоѓа во централниот дел на Пефкохори на околу 230 метри оддалеченост од плажата. Поседува пространи трокреветни и четирикреветни апартмани на ниско приземје, прв и втор кат. Сите ...

ALEXANDROS PALACE Hotel ***** – Ouranoupoli, Athos

Alexandros Palace Hotel & Suites 5* - е сместен во пријатно опкружување, на полуостров Атос, во областа Трипити, на 2 km oд Неа Рода и 5 km oд Уранополи. Комплексот се состои од 7 двокатни и 2 трокатни згради, ...

TRESOR SOUSOURAS Hotel **** – Hanioti, Kassandra

Tresor Sousouras Hotel се наоѓа во Ханиоти на само 100 м од морето, во убаво опкружување. Нуди комфорни соби, надворешен базен, добра услуга и вкусна храна. Вкупен број сместувачки единици е 32. ...

SANTA ANA – Nea Skioni, Kassandra

SANTA ANA е комплетно реновирана куќа, сместена во голем, убав двор со маслинови дрвја, со летниковец со скара за дружби. Излегува на приватна песочно-камчеста плажа, опремена со лежалки и ...

*15%

*05.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FAY – SAKIS I – Toroni, Sithonia

Куќата се наоѓа во средишниот дел на Торони. Cтудијата се од задната страна на куќата, далеку од бучавата и свртени се кон дворот. Студијата се двокреветни со можност за помошен кревет. Сите имаат SAT TV, ...

10%+5%

*19.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARIELLI – Sivota, Jonski Breg

MARIELLI – се наоѓа во центарот на Сивота, на околу 550 метри оддалеченост од најблиската плажа, Galikos Molos. Има убаво средена градина, каде се наоѓа и скарата, гарнитура за седење и лулашка. Поседува сопствен паркинг, како и бежичен интернет, за чија ...

ATHOS 2 – Nei Pori, Pieria

Куќата Athos 2 се наоѓа на плажата во новиот дел на Неи Пори. Ги опфаќа студијата и дуплекс апартманите во куќата Атос, сместени на првиот и вториот кат. Поголемиот дел од студијата и сите дуплекс ...

PLAZA ROYAL – Stavros, Strimonikos

Новоизграден објект, кој се наоѓа на околу 200 m од плажа и околу 150 m од центарот. Во понуда се квалитетно и модерно опремени двокреветни и трокреветни студија на приземје, и четворокреветни ...

KATARINA – Stavros, Strimonikos

Katarina house е новоизграден објект во новиот дел на Ставрос, на околу 370 m oд плажата. Првите гости ги прими во летната сезона 2023. Располага со двокреветни и трокреветни студија на ...

MARIA – Kalithea, Kassandra

MARIA се наоѓа во централниот дел на Калитеа, покрај паркот, на околу 200 m од скалите кои водат до плажа. Поседува студија за сместување на две, три или четири лица. Студијата се наоѓаат на високо ...

MARDIN – Olympic Beach, Pieria

Куќата се наоѓа во мирниот дел на Олимпик Бич, блиску до црквата и фудбалското игралиште, оддалечена околу 400 m од морето. Mardin house e изградена 2015 год. Сите сместувачки единици се комфорни и модерно...

10% - 20%

*30.04.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STELA – Stavros, Strimonikos

Stela house се наоѓа во центарот на Ставрос, на околу 100 m oд плажата, во близина има бројни продавници, кафулиња, ресторани. Располага со реновирани трокреветни и четирикреветни апартмани со ...

Grand Palladium Sicillia Resort 5* – Campofelice…, Sicilija

Убав комплекс – на самиот морски брег со сопствена плажа, во националниот парк Мадоние. Го краси убава градина, квалитетна храна сервирана на блок-маса и забава од утро до вече...

ЛЕТО 2024

*06.03.24

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FLORA – Toroni, Sithonia

Куќата се наоѓа во средишниот дел на Торони, на околу 20м од морето. Cтудијата се на високо приземје, прв и втор кат. Сите имаат SAT TV, клима вклучена во цената и интернет.На приземјето...

FINIKAS GARDEN – Nikiti, Sithonia

Finikas garden е понов комплекс, се наоѓ