Apart-hotel Karaoulanis Beach - Agios Joanis, Pilion, Tesalija

ЛЕТО 2023

УСЛУГА

НАЕМ

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Тесалија>Пилион

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 07.07.2023

30% ПОПУСТ ЗА СМЕНАТА ОД 08.07-18.07.2023

*За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%

App/Hotel Karaoulanis Beach се наоѓа на само неколку чекори од една од најубавите плажи на Пилион – Papa Nero. Сместен во подножјето на една од најпознатите грчки планини, Пилион и на околу 400 m од селото Агиос Јоанис. На 850 m од хотелот е плажа Plaka Beach, на 2,5 km плажа Damuharia, а на околу 10 km живописно, планинско село Цагарада. Објектот е граден амфитеатрално, така да поголем број на сместувачките единици има волшебен поглед на море. Се наоѓа во пешачката зона, на шеталиштето покрај море. До хотелот може да се дојде со кола, но откако ќе ја растоварите, ќе ја паркирате на еден од двата бесплатни, јавни паркинга, првиот оддалечен околу 150 m, а вториот околу 200 m од објектот. Хотелот има надворешен базен (со површина од 54 m²), со вода со активен кислород (не е хлор), а покрај него се поставени лежалки / За сезоната лето 2023 базенот нема да работи! Хотелот поседува рецепција со големо фоаје, а на највисокото ниво на хотелот е  „Blue Bar“, од каде се протега преубав, панорамски поглед на море. Сместувачките единици се студија и апартмани (некој од апартманите со две купатила), опремени со мини шпорет, фрижидер, клима уред, ТВ и балконска гарнитура за седење. Секое лице мора да има сопствено легло!

СЛИКИ И УСЛОВИ

Tаксата за престој по сместувачка единица се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

Можеби ќе Ви се допадне

YANNIS Hotel *** – Ipsos, Corfu

ALEXANDRA 1 – Nikiti, Sithonia

TASOS 1 – Stavros, Strimonikos

PHILOXENIA VILLAGE – Pefkohori, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel