Hotel Radan *** - Prolom Banja

WELLNESS & SPA СРБИЈА

Услуга

Локација

центар

Srbija

Prolom Banja

ВЕЛНЕС ПАКЕТИ ОД НОЕМВРИ ДО ДЕКЕМВРИ 2020

Пролом водата припаѓа на групата води со високи балнеолошки вредности.
Ја карактеризираат:
1. Висока алкалност (pH 8,8 – 9,2) и изразита доминација на хидрокарбонатен јон – така што Пролом водата ја зголемува алкалната резерва на крвта со што ја забрзува елиминацијата на слободни радикали и други штетни продукти на метаболизмот,
2. Ниска минерализација – не ги оптоварува крвните садови, жолчните и бубрежните канали со соли и други минерали. Благодарејќи на своите единствени карактеристики, Пролом водата благотворно дејствува кај заболувањата на:

 • Бубрезите и мочните патишта,
 • Органите за варење,
 • Кожата,
 • Ревматизам.

Пролом водата има важна улога во превенцијата и зачувувањето на здравјето. Таа припаѓа на ретките води што можеме да ги пиеме цел живот.

Хотелот Радан располага со 212 соби и апартмани во 2 објекта, ресторан, 3 кафе бара, етно крчма.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ПОВОЛНОСТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА *:

 • Децата до 9 години престојуваат гратис
 • Децата од 9 – 14 години плаќаат 50% од наведените цени * Придружени од две возрасни лица

*За резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин. 20 дена пред пристигнување.Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Aqua Suites – Nei Pori, Pieria

Blue Sea Basil – Toroni, Sithonia

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel