Hotel Lucy ***** - Kavala, Tracia

ЛЕТО 2023

Услуга

BB

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Тракија>Кавала

Hotel Lucy е хотел со 5* и е сместен на самиот морски брег. Од едната страна, на 2 км оддалеченост е преубавиот град Кавала, а од другата брегот Kalamitsi. Реновиран е 2009 година.

Нуди вкупно 148 соби: Doubles Superior without Balcony City View (~20-22 m2), Single & Doubles Superior SV (~20-22m2), Junior Suites SV (~31 m2), Executive Suites SV (~33 m2).

Во собите: клима, LCD TV, SAT TV, телефон, Wi-Fi, ел. сеф, мини бар, фен, бањарки и папучи, балкон (освен во собите со поглед на град – City view и собите за лица со пречки во движење). Помошен кревет е софа на развлекување или легло со метална конструкција на расклопување.

Хотелски содржини: надворешен базен, паркинг, 4 конференциски сали, ТВ сала, лежалки и чадори со депозит, пешкири за плажа бесплатно, 2 бара, 2 ресторани

*Прилагоден за лица со пречки во движење

Поради често менување на цените и висината на попустите од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате на 

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

w

СЛИКИ И УСЛОВИ

такса за престој се плаќа на лице место

Cancellation policy:
01/05-30/06 & 01/09-31/10: 8-1 days prior to arrival, 30% fees
01/07-31/08: 11-1 days prior to arrival, 50% fees
Non show or early departure for all periods: 100 % fees

2.Maximum occupancy in Superior Sea View : 2 adult+ 1 infant up to 1.99 years old.

Можеби ќе Ви се допадне

MARGARITA – Sivota, Jonski Breg

RUSKOVETS Thermal Spa Hotel **** – Dobriniste

Hotel MONA **** – Zlatibor

FANI Rooms – Platamona, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel