Acrotel Elea Beach Hotel **** - Akti Elias, Sithonia

ЛЕТО 2023

Услуга

HB / All

Оддалеченост од плажа

50 m

Грција

Халкидики>Ситонија>Хотели

20% ПОПУСТ ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.04-23.06.2023

15% ПОПУСТ ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 24.06-31.10.2023

*ПОПУСТИТЕ СЕ ПРЕСМЕТУВААТ И НА ДОПЛАТИТЕ ЗА СЕ ВКЛУЧЕНО

Хотелот се наоѓа на плажата Елиа, на 10 км оддалеченост од Никити и исто толку од Неос Мармарас. Автобуска станица е на 400 м од хотелот. Хотелот е делумно реновиран 2019та година. Во понуда се 80 сместувачки единици, во две згради. Хотелот нуди сателитска ТВ, ресторан со тераса, надворешен базен со бар. Во понуда се три типа на соби: двокреветна стандардна, супериор и фамилијарни соби. Некои од нив се реновирани а некои не.

Поради често менување на цени од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Од понеделник – петок /раб. време 10-18ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

Cancellation policy
Cancelled 7-13 days before check-in 30% of total amount
Cancelled 3-6 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-2 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

ELENI – Polihrono, Kassandra

HANIOTI Grandotel **** – Hanioti, Kassandra

MEROPI – Kalithea, Kassandra

PORTO PSAKOUDIA – Psakudia, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel