Acrotel Elea Beach Hotel **** - Akti Elias, Sithonia

ЛЕТО 2022

Услуга

HB / All

Оддалеченост од плажа

50 m

Грција

Халкидики>Ситонија>Хотели

Хотелот се наоѓа на плажата Елиа, на 10 км оддалеченост од Никити и исто толку од Неос Мармарас. Автобуска станица е на 400 м од хотелот. Хотелот е делумно реновиран 2019та година. Во понуда се 80 сместувачки единици, во две згради. Хотелот нуди сателитска ТВ, ресторан со тераса, надворешен базен со бар. Во понуда се три типа на соби: двокреветна стандардна, супериор и фамилијарни соби. Некои од нив се реновирани а некои не.

Поради често менување на цени од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Од понеделник – петок /раб. време 10-18ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

Cancellation Policy
For cancellations made 14 to 7 days prior to arrival, 40% of the total amount is charged.

For cancellations made 6 to 3 days prior to arrival, 50% of the total amount is charged.

For cancellations made 2 to 1 day prior to arrival, 60% of the total amount is charged.

For non-show cases, 100% of the total amount is charged.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

THASSOS GRAND Resort ***** – Ag. Ioannis, Tasos

ELEANA Hotel **– Agios Ioannis, Pilion

AMARONDA Resort & Spa **** – Eretria, Evia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel