ЗЛАТИБОР

ЕСЕН - ЗИМА 2022 / 2023

ЗЛАТИБОР

 

Златибор е место каде е најдобро сочувана српска традиција, идеално место за одмор, место на највкусните српски специјалитети, а воедно е место каде можете да уживате во убавините на секое годишно доба. Слободно можеме да кажеме дека Златибор е збир на најдоброто од Србија. Баш поради сето ова Златибор е една од најпосетените туристички дестинации во Србија. Близината на Мокра Гора и Дрвенград, познатата Шарганска осмица, Вишеград и врвот  Торник, кањонот на реката Увац, етно село Сирогојно, Стопиќа пештера, водопад Гостиље, каубојски град Ел Пасо, се доволни причини за одлука да свој одмор поминете на оваа планина и уживате во најдоброто што Србија има да понуди.

Златибор е лековита бања, рекреативен центар, скијалиште, центар на културни настани, па е гаранција за одличен провод преку цела година. Поради својата богата понуда, Златибор претставува идеално место за одмор за сите генерации. За најмладите тука се ски школи, јавање или пливање, додека возрасните можат да одат во лесни прошетки, планинарење, ноќни клубови и дискотеки, базени и спа центри, тениски и голф терени.

Никако не треба да се пропушти дегустација на специјалитетите на традиционална златиборска кујна, а ние Ви препорачуваме златиборско сирење, кајмак, комплет лепиња, мачкат пршута, проја, пита со сирење, јагнешко печење, чварки, љубишка пастрмка. На Златибор ќе ги вкусите најдобрите српски специјалитети, ќе ги одморите очите гледајќи во најубавите пејзажи, ќе ги одморите и душата и телото.

РАЗГЛЕДАЈТЕ ЈА НАШАТА ПОНУДА

MONIX VILLAGE – Zlatibor

Monix village Zlatibor е апартманска населба сместена на падините на брдото Чоловиќ во населбата Потоци, на 1030 m надморска височина, 2600 m од центарот, 2700 м од ски патеките и 500 м од најблискиот ...

Hotel Iris **** – Zlatibor

Hotel Iris е уникатен златиборски хотел, изграден во планински, модерен стил. Сместен во срцето на Златибор, покрај црквата, на само неколку чекори од езерото и Кралскиот плоштад...

MONIX PALACE Apartments – Zlatibor

Apartmani MONIX Palace се оддалечени 300 m од ски лифтот и 500 m од главната автобуска станица. Се наоѓаат на идеална локација, далеку од гужвите и вревата. Секој апартман поседува дневна ...

10% ПОПУСТ

*31.01.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MONIX APART CLUB – Zlatibor

Monix Apart Club Zlatibor се оддалечени 300 m од ски лифтот и 500 m од главната автобуска станица. Се наоѓаат на идеална локација, далеку од гужвите и вревата. Секој апартман поседува дневна ...

10% ПОПУСТ

*31.01.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CENTRAL INN Studios – Zlatibor

Central Inn e нов комплекс на студио-апартмани, изграден 2019та година. Во понуда се 16 современо опремени студија и апартмани. Понудата ја надополнува прв гастро бар на Златибор, кој нуди голем асортиман на...

MONIX CLUB – Zlatibor

Vila MONIX Club – Zlatibor е оддалечена 800 m од центар и 300 m од ски патеки. Објектот располага со 45 легла сместени во комфорни соби и луксузни апартмани од кои се протега преубав поглед ...

Hotel MONA **** – Zlatibor

Опкружен со борова шума, во самиот центар на Златибор - се наоѓа хотел Мона Златибор. Hotel Zlatibor Mona нуди 120 соби и апартмани, опремени со сите потребни содржини за престојот да Ви е угоден...

ЗИМА 2023

Повеќе

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel