LAST MINUTE

ЛЕТО 2022

LAST MINUTE

SOTOS – Stavros, Strimonikos

SOTOS House се наоѓа во центарот на Ставрос, 100м од кружниот тек и затворената пешачка улица, 200м од најблиската плажа и околу 250м од плажата Платани. Објектот во својот состав има дуплакс апартмани за ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PANDORA – Psakoudia, Sithonia

Aparthotel Pandora се наоѓа во најубавиот дел на Псакудија, на само 90m од морето, на благо возвишение, преку магистралата. Местоположбата на поголем број на студија и апартмани овозможува преубав ...

HANIOTI Grandotel **** – Hanioti, Kassandra

Лоциран на самиот морски брег, веднаш до паркот во Ханиоти, Grand Otel нуди сместување во зграда од две крила, ресторан, бар и базен со помали димензии. Лежалките и чадорите на плажа се со...

20-30% ПОПУСТ

*15.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEKSIU – Pefki, Evia

Оддалечена околу 250 m oд градската плажа, нова куќа која што 2015 година ги примила своите први гости. Сите студија нудат опремена кујна (мини шпорет и голем фрижидер), трпезариска маса...

NIKOS 2 – Leptokarija, Pieria

Nikos 2 се наоѓа на самата обала во Лептокарија. Од терасата, уз утринското кафе, ќе уживате во изгрејсонцето и шумот на брановите. Куќата поседува двокреветни и трокреветни студија. Сите сместувачки ...

SOFIA – Nea Vrasna, Strimonikos

Sofia Ammos е комплетно реновиран објект пред 4 години, се наоѓа во непосредна близина на главниот влез во Неа Врасна, на околу 100 m од двата големи супермаркети и на околу 250 m од плажа. ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEXANDROS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти на угорница над црквата на околу 250m од градската плажа, а исто толку од увалите. На само 120m од центарот, a сепак далеку од бучавата и галамата. Реновирана е 2010 год и нуди интернет, ...

ZINOS – Paralia, Pieria

Се наоѓа на околу 80m oд морето и околу 100m oд центарот на Паралија, во мирниот дел, во втората улица од морето, каде што е плажата нешто поширока. Во близина е супермаркетот "Marinopulos". ...

PANORAMA BEACH – Sarti, Sithonia

Panorama beach се наоѓа во првиот ред куќи до плажата во новиот дел на Сарти, во близина на фудбалското игралиште. Најголема предност на оваа куќа е локацијата, на која е полесно да се најде паркинг ...

CORA Hotel & Spa Resort **** – Afitos, Kassandra

Cora Hotel & Spa, oпкружен со палми, со убав поглед од ридот на заливот Торонеос, овој хотел со 4 ѕвезди се состои од 8 комплетно реновирани згради и на само 3 минути пешачење до приватната...

AMMON ZEUS Hotel **** – Kalithea, Kassandra

Сместен на широка, песочна плажа, хотелот нуди светли, пространи соби, ресторан, бар, интернет, теретана, добра услуга. Во вечерните часови на располагање Ви се најпопуларните ноќни клубови и дискотеки на Халкидики. ...

10-20% + BB=HB

*30.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FLEGRA PALACE Hotel **** – Pefkohori, Kassandra

Flegra Palace е оддалечен 150 m од плажата во Пефкохори. Сите соби се модерно и со вкус опремени, со балкон или тераса, во зависност од тоа на кој кат се наоѓаат. Сите се климатизирани, со сателитска ТВ, сеф,...

15% ПОПУСТ

*30.06.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

RENIA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на 180 m oд плажата во мирниот дел на стариот дел на Сарти. Два трикреветни апартмани се на приземје, вовлечени од улица, a две двокреветни и трокреветно студио се на прв кат. ...

AVRA – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на само 30м од плажата во стариот дел на Сарти. Во понуда се студија и апартмани на прв и на втор кат. Сите апартмани имаат TV, сигнал за бежичен интернет, клима уред (со доплата).

AUGUSTOS – Tripiti, Tasos

Куќата Аугустос се наоѓа на околу 250м од плажата Трипити која е една од најубавите плажи на Тасос и на околу 2 км од Лименарија. Овој комплекс се состои од два потполно нови дела, сместени во еден двор во кој има базен ...

Hotel LESSE **** – Hanioti, Kassandra

Lesse Hotel 4 * се наоѓа во Ханиоти, на 150 м оддалеченост од плажа. Го чинат 3 згради и вкупно 88 сместувачки единици. Од содржините во понуда се: рецепција, лоби, три базени, ресторан, бар ...

HRISTOS – Polihrono, Kassandra

ХРИСТОС - се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3 апартмани и 1/4 дуплекс апартмани, сите се со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi. Kористењето на...

Last minute

*17.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

IRIS Hotel *** – Siviri, Kassandra

Помал пријате хотел составен од 8 помали згради на две нивоа, опкружени со градина. Нуди пространи соби, SAT TV, домашна топла атмосфера, пријатен персонал. Идеален избор за мирен, семеен одмор. Реновиран ...

10-20% ПОПУСТ

*30.06.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MAKEDNOS Hotel *** – Nikiti, Sithonia

Хотелот е изграден на блага угорнина на само 60 м од една од најубавите плажи на Ситонија, Ковиу. Идеален е за економичен и опуштен одмор. Вкупно 32 соби. Содржи: надворешен базен со џакузи, интернет, ...

TAKIS – Asprovalta, Strimonikos

Takis се наоѓа во близина на центарот на Аспровалта, во мирниот дел, на 30 m позади главната трговска улица со многуте разновидни продавници, ресторани, таверни, кафетерии, пекарници, ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel MARY 1 – Skala Sotiros, Tasos

Mary 1 e на 150 m оддалеченост од центарот на Скала Сотирос и на 200 m од плажата. До објектот води блага угорница. Сместена е во убав двор со базен, лежалки и бар покрај базенот. ...

ROYAL PARADISE BEACH Resort & Spa ***** – Potos, Tasos

Royal Paradise Beach Resort & Spa се наоѓа во Потос, 45 km oд Лименас. Мал, луксузен хотел, на убава песочна плажа /лежалки и чадори бесплатни/, составен од помали, трокатни згради, во пријатно опкружување. ...

20% ПОПУСТ

*02.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

V&N Studios – Limenas, Tasos

Куќата се наоѓа во главниот град на островот, Лименас, во пристаништето и на прва линија од морето. Располага со двокреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите сместувачки единици, лоцирани ...

ELINOTEL APOLAMARE ***** – Hanioti, Kassandra

Apolamare Hotel е сместен на самиот морски брег, на само 5 мин од центарот на Ханиоти. Сите 86 соби и суитови се пространи и нудат балкони, фен, телефон, Тв со рамен екран, мини бар, клима уред, сеф. Хотел нуди: ресторан, ...

12-22%

*22.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

EVROS – Sarti Beach, Sitonija

Куќата Evros се наоѓа на120m од плажата во Сарти Бич. Студијата се наоѓаат прв и втор кат и имаат поглед на море. Сите студија имаат ТВ, бежичен интернет и клима уред чие користење е со доплата. Апартманите ...

CORFU AQUAMARINE Hotel **** – Nissaki, Corfu

Се наоѓа во местото Нисаки, оддалечено 23 km од градот Крф. Хотелот е делумно реновиран 2018 год. Хотелот е сместен на брдото, а го карактеризираат просторни соби и квалитетна услуга. Плажата со ситни камчиња ...

CORAL BLUE Hotel *** – Gerakini, Sithonia

Coral Blue е мал хотел, сместен на песочната плажа во Геракини. Го чинат малите згради. Реновиран е 2018та година.  Нуди: надворешен базен, бесплатен интернет, паркинг, бесплатна теретана,...

OLIVE TREE – Parga, Jonski Breg

Комплексот Olive Tree се наоѓа во рамниот дел на Парга, во мирно опкружување со многу зеленило. Она што го издвојува од останатите е голем базен со лежалки и чадори за сонце, голем паркинг, ...

LAST MINUTE

*14.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ANEMOHADI – Siviri, Kassandra

Куќата е лоцирана на 90 м од плажа со ситна песок и 50 метри од центарот на Сивири. Располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч ...

LAST MINUTE

*08.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

THEA – Kalithea, Kassandra

Thea се наоѓа на прекрасна локација помеѓу плажата и шеталиштето во Калитеа, на левата страна од главната улица која води кон Полихроно. Сите студија се со директен поглед на море. Куќата е оддалечена од плажата ...

Last minute

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BELLOS – Nea Skioni, Kassandra

Bellos house се наоѓа на самиот брег на морето. Гостите може да се спуштат по скалите од дворот и да се капат во морето. Најблиската плажа е оддалечена околу 150м., додека градската плажа е на ...

LAST MINUTE

*11.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

GALANIS – Golden Beach, Tasos

ГАЛАНИС се наоѓа на 250м од 3 км долгата песочна плажа Golden Beach. Во близина на објектот има ресторани, барови, мини маркети и продавници. Сите тераси имаат поглед на море. Објектот ...

Aparthotel HELLAS *** – Paralia, Pieria

Се наоѓа на околу 150 m оддалеченост од плажата и центарот на Паралија, во мирниот дел во близината на паркот. Неодамна е реновиран. Поседува студија комплетно опремени за 2 - 4 лица. Има рецепција, ...

TROPICAL – Hanioti, Kassandra

Tropical се наоѓа во мирниот дел на Ханиоти, во близина на истоимениот хотел. Од плажата е оддалечена 400 m и околу 350 m од центарот на Ханиоти. Во понуда се комфорни, дуплекс апартмани,...

AEGEAN MELATHRON Thalasso Spa Hotel 5* – Kalithea, Kassandra

Хотелот се состои од 2 централни згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот, поврзани со подземен премин. 3 км е оддален од Калитеа. Делумно реновирани соби и лобито 2013 г. Вкупно 255 соби.

10-20%

*15.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BLUE DREAM PALACE Hotel ***** – Tripiti, Tasos

Blue Dream Palace hotel се наоѓа на убавата Трипити плажа, блиску до Лименарија. Хотелот е изграден така да сите сместувачки имаат поглед на море. Хотелот има „infinity“ базен, детски базен, внатрешен базен ...

MATULA 1 – Leptokarija, Pieria

MATULA 1 се наоѓа во мирно опкружување во централниот дел на Лептокарија, на околу 100м од плажата, веднаш до хотелот Дафни Плус. Во понуда се 1/2, 1/3 и 1/4 студија на вториот кат. Сите ...

Last minute

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BIANCO OLYMPICO BEACH Resort **** – Vatopedi, Sithonia

Bianco Olympico Beach Resort 4* се наоѓа на 2.5 km од селото Ватопеди, на возвишение над кристално чисто море и непрегледна песочна плажа, со преубав поглед на Егејско море и незаборавни зајдисонца...

KIMON – Sivota, Jonski Breg

Се наоѓа на околу 300 м од марината и околу 300 м од плажата Galikos Molos во Сивота. Куќата е неодамна реновирана и сместувачките единици се во пријатни тонови. Пространите студија и ...

Hotel ATRIUM **** – Pefkohori, Kassandra

Atrium Hotel се наоѓа во Пефкохори, опкружен со маслинови и борови дрвја. Составен од две згради со вкупно 124 сместувачки единици. Изграден е 1999 год, но за оваа сезона ќе биде реновиран. ...

20% ПОПУСТ

*30.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALTINA – Vasiliki, Lefkada

Altina House се наоѓа во Василики, на само 30-тина метри (се поминува патот) од познатата песочна плажа Понти. Најблиската пекарница и маркет се на околу 100 m од куќата, а во непосредна ...

AMMOA Luxury Hotel&Spa ***** – Ag. Ioannis Beach, Sithonia

Ammoa Luxury Hotel&Spa е нов хотел, лоциран на една од најубавите плажи на Ситонија, Агиос Јоанис. Од хотелските содржини издвојуваме 3 ресторани, 2 бара, 179 сместувачки единици, надворешен ...

40% + BB=HB

*01.10.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SMARO – Pefki, Evia

Куќата се наоѓа на околу 50м од морето. Во понуда се двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни и петокреветни дуплекс апартмани. Сите имаат опремени кујни, тераси...

ANASTASIA Resort & Spa***** – Nea Skioni, Kassandra

Xenios Anastasia Resort & SPA е лоциран на плажа, на околу 3 km оддалеченост од Неа Скиони. Во понуда се 115 соби, 2 бара, ресторан и спа центар. Сите соби имаат бесплатен интернет  /не многу ...

14-22% ПОПУСТ

*22.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AL MARE Hotel *** – Polihrono, Kassandra

Хотелот се наоѓа на 1,5 км од Полихроно и 2 км од Криопиги. Вкупно 33 соби. Содржи: базен, бежичен интернет, паркинг, сеф, лежалки со конзумација на пијалок, детско игралиште, бар на плажа, ресторан,...

10% ПОПУСТ

*30.06.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALEKSANDRA – Nea Vrasna, Strimonikos

Оддалечена околу 70 m од плажа, a од Аспровалта околу 300 m. Изградена пред неколку години, се издвојува по својата локација, комфорни и убаво уредени студија и апартмани, со двор и туш. Паркирањето е дозволено пред куќата...

Hotel KOVIOU HOLIDAY VILLAGE *** – Nikiti, Sithonia

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија, на 5 км од Никити и 13 км од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250 м. Располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби, опремени ...

20% ПОПУСТ

*10.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel ALKYONIS ** – Nea Kallikratia, Solunski zaliv

Мал, економичен хотел, карактеристичен по своето гостопримство. *Доколку се решите за услуга полупансион, вечерата е хотелот Secret Paradise 4*.  Хотелот содржи: надворешен базен, бесплатен бежичен интернет во целиот хотел, ...

10% ПОПУСТ

*30.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DAFOS LUX – Platamona, Pieria

DAFOS LUX се наоѓа на влезот во Платамон од авто-пат, недалеку од кружниот тек, на околу 900 m од плажата и центарот. Потполно нова, модерна, луксузна куќа, изградена 2022 година. Сместена во мирниот ...

15-20%

*19.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIMITRIS 2 – Asprovalta, Strimonikos

Dimitris Ammos е со одлична локација, на само 60 m од шеталиштето и плажата, во центарот на летувалиштето. Располага со двокреветни и трокреветни студија и двокреветни и трокреветни апартмани. ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DION PALACE RESORT & SPA ***** – Litochoro, Pieria

Хотелот се наоѓа во близина на Литохоро, на 7 км оддалеченост. Сместен на пространа територија, нуди комфорни соби со сите потребни содржини, ресторани и барови, базени, од кои еден внатрешен ...

MYRKOS – Olympic Beach, Pieria

Vila Myrkos Luxury се наоѓа во преубаво опкружување на централниот дел на популарното летувалиште Olympic Beach. Од песочната плажа е оддалечена околу 90 метри. Сите содржини се на чекор ...

10-30%

*07.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

TEO – Paralia, Pieria

Teo се наоѓа на околу 40 m од плажа (се преминува улица) и околу 150 m од центарот на Паралија. Најблиската самопослуга е на неполни 50 m оддалеченост. Куќата располага со двокреветни и ...

Last minute

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FOTINI – Sivota, Jonski Breg

Се наоѓа на феноменална локација, на околу 50 м од марината и околу 250 м од плажата Galikos Molos во Сивота. Куќата е неодамна реновирана и е една од најубавите во Сивота. Студијата и апартманите ...

KATERINA – Vasiliki, Lefkada

Katerina studios се наоѓа на одлична локација, на само неколку чекори од малата шљунковита плажа (се преминува улицата) и на околу 200м од пристаништето и центарот на Василики. Во близина има уште една ...

POMEGRANATE Wellness Spa Hotel ***** – Nea Potidea, Kassandra

Pomegranate Spa hotel, поранешен Portes Palace hotel е реновиран комплетно 2013та година. Од содржините издвојуваме: лифт, паркинг, рентирање на автомобили и велосипеди, интернет, ...

15-20%

*15.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MITSIS GALINI Wellness&Spa ***** – Kamena Vourla, Central Greece

Galini Wellness Spa & Resort е сместен во долината со дрвјата од еукалиптус, во подножјето на планината Парнасос, а како одлична појдовна точка за обиколка на Метеори, Делфи, Термопилос и Атина. ...

VILLAGIO MAISTRO *** – Ag. Ioannis, Lefkada

Комплексот се простира на 12.000 м2 површина, на 600 м оддалеченост од плажа во Агиос Јоанис. Идеална локација за истражување на преубавите плажи на Лефкада, а близината на главниот град, за прошетки, пазарење,...

CALAMOS BEACH Hotel *** – Kalamos, Attica

Calamos Beach 3* е сместен на приватна песочна плажа. Реновиран е во 2018та година. Нуди 185 пространи соби со балкони, а голем број е со поглед на море. Собите се опремени со клима уред, балкон, ...

KATERINA – Stavros, Strimonikos

KATERINA AMMOS House се наоѓа во самиот центар на Ставрос, на 30м од улицата која продолжува на пешачката зона и на 250м од градската плажа. Во понуда се неодамна реновирани 1/3 ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

FAY – SAKIS I – Toroni, Sithonia

Куќата се наоѓа во средишниот дел на Торони. Cтудијата се од задната страна на куќата, далеку од бучавата и свртени се кон дворот. Студијата се двокреветни со можност за помошен кревет. Сите имаат SAT TV, ...

MELITON PORTO CARRAS ***** – Porto Carras

Комплексот Porto Carras Grand Resort има приватна марина, 3 хелиодрома и приватна ергела, аква парк. Сместен во зеленилото, опкружен со густа борова шума, во комбинација со професионалната услуга овозможува опуштен престој ...

10-20%

*15.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SIGO – Metamorfosi, Sithonia

Сиго апартманите се наоѓаат на околу 250м од плажата. Во понудата се четворокреветни апартмани и дуплекси со пет кревети на првиот кат. Сите имаат TV и клима чие користење е вклучено во цената, ...

CHRISTOS – Nei Pori, Pieria

ХРИСТОС се наоѓа на 80 метри од плажа. Распoлага со трокреветни студија и петткреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани, сите лоцирани на прв кат. Секое студио/апартман има ...

Last minute

*17.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DORA GARDEN – Sarti, Sithonia

Куќата Dora garden New е една од поновите и подобрите во нашата понуда. Се наоѓа во стариот дел на Сарти на 320 m oд најубаво уредениот дел на плажата во непосредна близина на куќата ...

MARIA – Pefki, Evia

Оддалечена неполни 30 m oд плажа со уреден двор со гарнитура за седење и во прва линија, на почетокот на шеталиштето. Сместена е во убав амбиент и опкружена со зеленило. Студијата ...

Hotel RADAN *** – Prolom Banja

Хотел Радан е сместен во централниот дел на Пролом Бања. Пролом водата припаѓа на групата води со високи балнеолошки вредности. Ја карактеризираат: 1. Висока алкалност (pH 8,8 - 9,2) ....

Специјална понуда

*26.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CHROUSSO VILLAGE Hotel **** – Paliouri, Kassandra

Се наоѓа на 1.5 km од Палиури на површина од 40.000 m2. Комплексот е опкружен со зеленило. Го чинат 19 згради на три нивоа. Далеку од гужви идеално е место за мирен семеен одмор. Вкупно 159 соби...

POSEIDON – Sivota, Jonski Breg

Poseidon се наоѓа на околу 150 m oд плажата Mega Ammos, околу 1,3 km од пекарата и маркетот, околу 1,5 km од центарот (црквата) и на околу 2 km од марината. Идеален објект за тие кои би ...

ESTIA – Skala Fourka, Kassandra

Estia Studios е семеен комплекс од апартмански тип со базен, приватен паркинг, убав двор со скара, големи тревнети површини и палми, сместен на околу 150 m од центарот на летувалиштето и ...

LAST MINUTE

*11.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SOUSOURAS Hotel *** – Hanioti, Kassandra

Sousouras Hotel се наоѓа во Ханиоти, сместен на самиот морски брег и на само неколку чекори од централниот плоштад. Од хотелските содржини во понуда се: надворешниот базен, паркинг за сопствени возила ...

8-25% ПОПУСТ

*15.07.22

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel PETRIDIS *** – Pefkohori, Kassandra

Petridis се наоѓа на влезот во Пефкохори, на околу 300 м од центарот и окoлу 400 м од плажата.Има голем базен опкружен со медитеранско зеленло, лежалки и чадори покрај базенот, ресторан, ...

KORALI – Olympic Beach, Pieria

Се наоѓа во централниот дел на Олимпик Бич, на пешачката зона, на 70 м оддалеченост од плажата. До куќата е паркот со содржини за деца. Куќата е неодамна реновирана и комплетно опремена...

AKIS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа на околу 390m од морето, со уреден двор со скара и паркинг и мало детско игралиште. Студијата се на приземје и прв кат. Сите имаат SAT TV, бежичен интернет и клима. Терасите се со поглед ...

HOTEL BLUE DOLPHIN **** – Metamorfosi, Sithonia

Blue Dolphin Hotel се состои од 15 објекти и бунгалови со вкупно 171 соба. Хотел со одлична услуга, спорт и забава, активности за деца, спа центар - сето тоа е гаранција за квалитетен одмор. Содржините: надворешен базен, ...

GOLDEN BEACH – Nea Vrasna, Strimonikos

GOLDEN BEACH House е објект од понов датум, се наоѓа на околу 70м од шеталиштето и широката песочна плажа во Неа Врасна, во делот кон Аспровалта. Објектот има рецепција. Во понуда се 1/2, 1/3 и ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

NIKI – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа на околу 70 m oд плажа и околу 400 m oд центарот. Супермаркетот е на околу 250 m, a прв ресторан на 200 m. Сместена во новиот, мирен дел на Ставрос, во близина на уредена ...

PORTES BEACH Hotel **** – Potidea, Kassandra

Portes Beach Hotel се наоѓа на песочно-камчеста плажа /лежалки и чадори бесплатни/, на 2 km од Неа Потидеа и 4 km од Неа Мудања. Составен е од 11 трокатни згради. Сите соби се реновирани 2015-2016 година. Хотелски ...

FILOXENIA – Vrahos, Ionian coast

ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата во Врахос, во помирен дел. Оддалечена е 50 метри од плажа, сместена во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрвја, со лулашки за деца. ...

Last minute

*17.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Vila MAGNOLIA – Sivota, Jonski Breg

Оддалечена околу 300 m oд најблиската "Zeri" плажа, од "Galikos Molos" околу 450 m, околу 600 m од мини Aqua паркот и околу 850 m од марината. Се наоѓа на угорница, од каде се простира фантастичен поглед на марина и Сивота.

ANDROMAHI – Leptokarija, Pieria

Andromahi се наоѓа во мирниот дел на Лептокарија, опкружена со зеленило, на 150 m оддалеченост од најширокиот дел на песочната плажа. Од центарот на е оддалечена 800 m. Куќата поседува двокреветни, трокреветни и ....

MAX HOLIDAYS – Olympic Beach, Pieria

Се наоѓа во централниот дел на Олимпик Бич, на паралелната улица со пешачката зона, на 120 м оддалеченост од плажата. Куќата е потполно реновирана во 2013 година. Студијата и апартманите се ...

IONIAN VIEW – Vrahos, Ionian coast

Вила Ionion View се наоѓа во Врахос на 90 метри оддалеченост од плажа. Нуди прекрасен поглед на Јонското море. Располага со трокреветни студија (еден дупли и еден единечен кревет) и апартман со една спална (еден дупли кревет, ...

Last minute

*17.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SIRMATENIA – Sarti, Sitonija

SIRMATENIA се наоѓа во стариот дел на Сарти, на само 50 m од плажа. Во понуда се студија и апартмани на втор кат, од кои поголем дел со преубав панорамски поглед место, море и Света Гора...

PANORAMA – Hanioti, Kassandra

Се наоѓа на околу 250 m oд морето и на околу 150 m oд централниот плоштад. Куќата е пред неколку години реновирана и опремена со нов намештај. Има 3 етажа (високо приземје, 1. и 2. кат), мини ...

TEO NEW – Paralia, Pieria

Teo New се наоѓа на околу 40 m од плажа (се преминува улица) и околу 150 m од центарот на Паралија. Најблиската самопослуга е на неполни 50 m оддалеченост. Куќата располага со реновирани ...

Last minute

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Aparthotel KARAOULANIS BEACH – Agios Joanis, Pilion

App/Hotel Karaoulanis Beach се наоѓа на само неколку чекори од една од најубавите плажи на Пилион – Papa Nero. Сместен во подножјето на една од најпознатите грчки планини, Пилион и на околу 400 m од селото Агиос Јоанис.

15-30%

*07.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

IOANNIS – Asprovalta, Strimonikos

IOANNIS House е една од најдобро позиционирани куќи во Аспровалта. Се наоѓа во првиот ред куќи до морето, спроти големиот јавен паркинг, на само 70м од плажата и на околу 100м од убавото шеталиште ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

SIMANTRO BEACH Hotel *****– Akti Sani, Kassandra

Хотелот е опкружен со борова шума и излегува на сопствена плажа. Од содржините тука се тениските терени, детско игралиште, ресторан, таверна, бар на плажа и снек бар, 2 отворени и еден затворен базен, бесплатен паркинг и бежичен интернет.

10-20% + *BB=HB

*30.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

GARDEN House – Parga, Jonski Breg

Симпатична Garden House се наоѓа на влезот во Парга, во релативно рамен дел во однос на центарот на местото. Сместена е во убав двор со сопствен паркинг. Од плажата Пизо Крионери е ...

Last minute

*25.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

IVET – Paralia, Pieria

Ivet е куќа од понов датум, квалитетен објект, на само 100 m од плажа, во центарот на Паралија и во близина на продавници, таверни, кафетерии, сувенирници и останати туристички содржини ...

Last minute

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIANA – Pefkohori, Kassandra

Се наоѓа во централниот дел на летувалиштето на неполни 100m oд плажа, во мирна улица. Делумно е реновирана 2011. год. и модерно опремена. Располага со двокреветни и трикреветни студија,

PANTHEON 2 – Olympic Beach, Pieria

Pantheon Beach Aparthotel се наоѓа на шеталиштето, на самата плажа во Олимпик бич. Има рецепција, лифт и WI-FI интернет во лобито и во кафе барот. Во понуда има студија за 2 и 3 лица, на 1. и на 2. кат. Сите ...

THEALOS INN – Nea Vrasna, Strimonikos

Thealos Inn, куќа со одлична, централна локација, на само 100 m од шеталиштето и плажата, па според тоа и сите туристички содржини се лесно достапни. Располага со двокреветни, двокреветни со ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DIMITRA – Kalithea, Kassandra

Вила Димитра се наоѓа на 500 метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2 мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица како и на 40 м оддалеченост од вилата, ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ASSA MARIS Hotel **** – Agios Nikolaos, Sithonia

Хотелот е сместен на приватна песочна плажа, опкружен со зеленило. Нуди пространи соби, вкупно 66 и е идеален за семеен одмор. Оддалечен е 5 км од Пиргадикиа и 10 км од Агиос Николаос. ...

20% ПОПУСТ

*30.06.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ELINOTEL SERMILIA Hotel ***** – Psakoudia, Sithonia

Луксузен хотел на самото шеталиште во Псакудија. Од содржините се издвојуваат барот на покривот со панорамска глетка, ресторан, барови, Spa-центар, отворен базен, релакс соба. Го карактеризираат ...

8-20%

*22.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

AGNES Deluxe Hotel *** – Pefkohori, Kassandra

Agnes Deluxe Hotel се наоѓа во Пефкохори, на само 50 м од море и 20 м од супермаркет. Хотелот е нов и нуди 24 соби. Од хотелските содржини во понуда се: сала за појадок, бар и бар покрај базенот...

ANTONIA – Pefki, Evia

Сместена на самото шеталиште и оддалечена околу 50 m oд плажата. Студијата се во поткровје со нормална височина и одлична изолација. Предноста и се, покрај локацијата и големи ...

VILA ZEFYROS – Sivota, Jonski Breg

Новоизградена вила Zefiros со луксузни апартмани и мезонети се наоѓа во мирниот дел на Сивота, опкружена со маслинови дрвја и на 850 m оддалеченост од центарот и 1.5 km од плажите “Zavia” ...

CHAROULA, Platanias, Pilion

Aparthotel Charoula се наоѓа во Платаниа, живописно место во јужниот дел на Пилион. Charoula e семеен бизнис, со кој што домаќините почнале да се занимаваат 1993 година. На своите гости им се достапни 24 часа. ..

RULA – Olympic Beach, Pieria

RULA House се наоѓа на втората улица од морето, на околу 80 м од плажата во Олимпик бич. На приземјето има мини маркет. Во понуда се 1/2 и 1/3 студија и 1/4 и 1/5 апартмани, на првиот и на ...

Last minute

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KRIOPIGI Hotel **** – Kriopigi, Kassandra

Вкупно 150 комфорни соби. Содржини: бесплатен интернет, базен, надворешно џакузи, менувачница, мини-маркет, сувенирница, конференциска сала, сеф на рецепција /со доплата/, сауна, ...

ALEKA – Nea Plagia, Solunski zaliv

Се наоѓа во мирниот дел на Неа Плаја, на околу 80 м од плажата. Студијата се на приземје и прв кат. Апартманот е на прв кат. Некои од студијата имаат страничен поглед на море. Сите се опремени со ...

STELA – Asprovalta, Strimonikos

STELA House се наоѓа во мирниот дел на Аспровалта, во споредна уличка, меѓу главната улица и шеталиштето, на околу 150м од плажата. Во близина е главната улица со разновидна понуда неопходна за ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

TOSCA BEACH Hotel **** – Kavala, Tracia

Хотелот се наоѓа на 6 км од Кавала и е од бунгаловски тип (вкупно 18), централната зграда со ресторанот и рецепцијата. Сместен во пријатно опкружување, во борова шума, на приватна песочна плажа, со ...

15% ПОПУСТ

*15.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ARMONIADES – Sivota, Jonski Breg

Куќата е оддалечена од центарот околу 250 m, oколу 600 m од марината и 900 m oд плажата "Galikos Molos". Нова куќа, опремена со вкус. Уреден двор со тревник и скара. Студија опремени со мини ...

ERETRIA Hotel&Spa **** – Eretria, Evia

Eretria Hotel & Spa Resort е комплетно реновиран. Комплексот е бунгаловски тип и медитерански стил, а вкупно се во понуда 205 сместувачки единици. Опкружен со зеленило, со голем базен, ...

NEMO – Polihrono, Kassandra

NEMO Studios е комплекс од 3 згради, кои се наоѓаат на самата плажа во Полихроно, на одлична локација за мирен одмор. Недалеку од комплексот започнува убаво шеталиште, кое се протега по ...

LAST MINUTE

*11.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

BELLAGIO Hotel *** – Fourka, Kassandra

На прекрасно место, опкружено со бујна зелена борова шума и блиску до морето, се наоѓа хотелот Bellagio, на 400 метри од плажата во Фурка. Хотелот нуди: бебешки столчиња во ресторанот, бар, ....

HORTO BAY – Horto, Pilion

Се наоѓа покрај главниот пат, на околу 150 m од плажа. Horto Bay e сместена во подножјето на живописната планина Пилион, во мало, истоимено село Хорто, на само неколку километри оддалеченост од Милина. ...

15-30%

*07.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KATE – Nei Pori, Pieria

КАТЕ се наоѓа на 200 метри од плажа. Распoлага со трикреветни студија и петокреветни дуплекс апартмани. Секоја соба има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, купатило, ТВ, клима ...

Last minute

*17.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARBELLA ELIX Hotel ***** – Perdika, Ionian Coast

Marbella Elix Hotel е хотелски комплекс со волшебен панорамски поглед на море. Сместен е во подножјето на с. Пердика, на 21 km oд Парга, 40 km oд Игуменица. Хотелот е на брдото а до убавата песочна плажа постои жичница. Хотелските содржини...

5-15%

*16.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CRONWELL PLATAMON Resort ***** – Platamonas, Pieria

Луксузен хотел, сместен на приватна, песочна плажа. Нуди комфорни соби и апартмани, ресторан, таверна, 4 бара, аква парк - Splash Park со базените со различна длабочина, spa центар со внатрешен базен...

20+10%

*31.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

TRI PLATANI – Parga, Jonski Breg

Куќата Три платани е сместена над плажата Валтос од која ја делат 100тина метри (oколу 50 скали и патека). Куќа е со еден од најубавите погледи на море. Уште еден од симболите на Парга, Венецијанската ...

Last minute

*25.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARICA – Pefki, Evia

Куќата е на шеталиштето покрај море на неполни 30 m oд плажа. Една е од најбараните куќи во Пефки, со студија со поглед на море и двор и дуплекс со поглед на море. Комфорните сместувачки единици содржат: добро ...

10-30%

*07.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

STELIOS – Sarti, Sithonia

Се наоѓа во стариот дел на Сарти, на 180 m oд морето и 40 m од плоштадот. Апартманите се наоѓаат на приземје, прв и втор кат и имаат убави тераси со поглед кон уредениот двор пред куќата. Сите имаат SAT TV, ...

MELISSA GOLD COAST Hotel ** – Psakoudia, Sithonia

Мал, економичен хотел во близина на песочна плажа.  Ресторанот и фасадата реновирани 2010 год. 4 петткатни згради и ресторанот во близина на базенот, петтата анекс зграда на 400 м од плажа на угорница со вкупно 63 соби.

20-30%

*14.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

KASSANDRA BAY Hotel ** – Kriopigi, Kassandra

Мал хотел, опкружен со борова шума со пространи соби, базен, ресторан, бар. Погоден за пријатен и економичен одмор. Се наоѓа на 600 m од Криопиги, 5 km од Калитеа и 700 м  од песочната плажа. Во понуда е бежичен интернет на рецепција, базен и детски базен, паркинг.

Hotel THEOXENIA **** – Ouranoupoli, Athos

Hotel Theoxenia е на само 3 км од Уранополи. Само пат го дели од плажата со ситни камчиња, до која води подземен премин. Сите соби се пространи и опремени со клима уред, телефон, сателитска ТВ, ...

14-20%

*22.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

CHRISTINA VILLAGE – Nea Vrasna, Strimonikos

Куќата се наоѓа на околу 400 м (околу 5 минути одење) од организираната плажа и на околу 100 м од црквата. Се наоѓа во мирниот дел од Неа Врасна, во убав амбиент, со голем двор опкружен со зеленило. ...

ZACHARIAS – Parga, Jonski Breg

Zacharias studios, симпатична куќа, која е сместена во мирниот, рамниот дел на Парга, опкружена со многу зеленило. Она што ја издвојува од поголемиот број на куќи во Парга, е убав двор со ...

Last minute

*25.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PALLADIUM Hotel *** – Kriopigi, Kassandra

Palladium е сместен во борова шума, на 600 метри оддалеченост од убавата плажа во Криопиги. Хотелот го чинат 4 згради, од кои во првата се рецепција, бар и ресторан. Хотелот нуди 60 пространи ...

10-15% ПОПУСТ

*30.06.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DEMI – Amuljani

Куќата е оддалечена околу 70m од плажата Kalopigado, околу 100m од најдобрата плажа Alikes, a на 1.5km од селото Amuljani. Demi е на благо возвишение во живописниот амбиент, опкружена со маслини и зеленило...

TOLIS – Nei Pori, Pieria

TOLIS House се наоѓа во мирниот дел на Неи Пори, на околу 200 м од плажата. За сезоната 2020 комплетно се реновирани купатилата, кујните и ставени се нови прозори. Во понуда се 1/2, 1/3 и 1/4 ...

Last minute

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

MARIELLI – Sivota, Jonski Breg

PARADISE – Nea Skioni, Kassandra

Paradise House се наоѓа на околу 80m од неопремената плажа на летувалиштето, с од центароте на Неа Скиони е оддалечена околу 2 km. Сместена е во убав двор со летниковец, опкружена со ...

NAFSIKA – Parga, Jonski Breg

NAFSIKA House е квалитетен. реновиран објект, се наоѓаат во мирниот, рамен дел на Парга, опкружена со маслиник, преферирана од гостите на кои не им одговара брдовитата конфигурација. ...

LAST MINUTE

*14.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

LIOTRIVI – Vasiliki, Lefkada

Куќа Liotrivi се наоѓа на одлична локација, во центарот на Василики, на околу 50 метри од пристаништето и шеталиштето и на околу 300 метри од градската плажа. Она што ја издвојува е фантастичен поглед на море...

ZILI – Asprovalta, Strimonikos

Куќата се наоѓа на првата линија до морето. Сместена е во мирниот дел на Аспровалта, на околу 600м оддалеченост од пешачката зона. Поседува пространи и комплетно опремени дуплекси и апартмани и затоа ја ...

ALEXANDROS PALACE Hotel ***** – Ouranoupoli, Athos

Alexandros Palace Hotel & Suites 5* - е сместен во пријатно опкружување, на полуостров Атос, во областа Трипити, на 2 km oд Неа Рода и 5 km oд Уранополи. Комплексот се состои од 7 двокатни и 2 трокатни згради, ...

KIRIAKI – Paralia, Pieria

Kiriaki е куќа реновирана пред неколку години, а на 120 m од плажата, во центарот на Паралија и во близина на продавници, таверни, кафетерии, сувенирници и останати туристички ...

LAST MINUTE

*23.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

PANORAMA – Sarti, Sithonia

Именувана по најубавиот панорамски поглед на море и цело Сарти, се наоѓа во стариот дел на околу 220 m oд море. Опремена со SAT TV и клима која се доплаќа. Сите студија освен 12 и 6 имаат поглед на море. ...

Hotel GOLDEN BEACH *** – Metamorfosi, Sithonia

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за ...

Last minute

*16.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ZISKOS – Paralia, Pieria

Се наоѓа во центарот на Паралија, на самата плажа, недалеку од црквата. Пред неколку години делумно е реновирена, а содржи гарсоњери и студија за 2 - 4 лица. Од некој балкони се протега преубав поглед ...

SANTA ANA – Nea Skioni, Kassandra

SANTA ANA е комплетно реновирана куќа, сместена во голем, убав двор со маслинови дрвја, со летниковец со скара за дружби. Излегува на приватна песочно-камчеста плажа, опремена со лежалки и ...

PANAJOTIS – Stavros, Strimonikos

Куќата се наоѓа во мирниот дел на Ставрос, на околу 500m oд плажа. Има туш и скара во двор. Студијата и апартманите се комфорни, комплетно опремени со вкус. Сите имаат и трпезариска ...

Hotel SIMEON *** – Metamorfosis, Sithonia

Hotel Simeon - Сместен недалеку од паркот и плажата. Реновиран 2008 год., а 2016 нов ресторан, бар, игралиште, нов базен со џакузи и детски базен. Вкупно 90 соби. Содржини: 2 базени со детски дел, бесплатен интернет,...

20-25%

*17.09.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

DELPHI BEACH Hotel **** – Erateini, Fokida

Delphi Beach е на самиот морски брег, на песочно-камчеста плажа со бесплатни чадори и лежалки, 2.5 km од рибарското село Ератеини, помеѓу Галаксиди и Нафпактос. Го чини зграда од 3 крила, поврзани со лифт и опкружена ...

NIKOS – Nea Vrasna, Strimonikos

Nikos се наоѓа на само 20 m од шеталиштето и плажата, во центарот на Неа Врасна. Располага со двокреветни, трокреветни, четворокреветни и петткреветни студија, сместени на приземје и прв кат. ...

LAST MINUTE

*09.07.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

ALKYON Luxury – Sivota, Jonski Breg

Alkyon Luxury Resort се наоѓа во мирниот дел на Сивота, на околу 400 m oд плажата Galikos Molos, околу 450 m oд марината. Една е од најдобрите вили во Сивота. Содржината на вилата ја надополнуваат ...

KASSANDRA MARE Hotel **** – Potidea, Kassandra

Хотелот се наоѓа на само 1 минута до плажа, на 2.9 km од Неа Потидеа. Kassandra Mare Hotel нуди ресторан, бесплатен приватен паркинг, бар, приватна плажа, климатизирани соби, надворешен базен,...

Vila NIRIDES – Sivota, Jonski Breg

Вилата се наоѓа на околу 400 m оддалеченост од марината и на околу 150 m од плажата “Karvuno”. Поради локацијата на гостите им нуди мирен одмор и преубав поглед на плажата "Karvuno". Апартманите се ...

MEDITERRANEAN VILLAGE ***** – Paralia Katerinis, Pieria

Модерен хотелски комплекс сместен на плажа, во подножјето на Олимп. Нуди комфорни, 18 двокатни објекти, квалитетна услуга, голем број соби, ресторани, пицерија, пекарница, барови, ноќен клуб, конференциски ...

20% ПОПУСТ

*31.08.23

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel