ATHENA PALLAS VILLAGE HOTEL ***** - AKTI ELIAS, Sithonia

ЛЕТО 2023

Услуга

HB

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Халкидики>Ситонија>Хотели

20% ПОПУСТ ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.04-23.06.2023

15% ПОПУСТ ЗА 50% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 24.06-31.10.2023

 Athena Pallas Village е дел од групацијата Acrotel. Се наоѓа на 9 km од Никити и 11 km од Неос Мармарас. До хотелската плажа се стигнува преку подземниот тунел или по скали. Го чинат главна зграда со рецепција и уште 5 дополнителни згради со различни типови на сместувачки единици. Сите 175 соби се вкусно опремени и имаат клима, телефон, сателитска ТВ, фен, мини бар и сеф. Од хотелските содржини издвојуваме: 24-часовна рецепција, детски клуб, седишта за бебиња, менувачница, мини маркет, јувелирница, бесплатен бежичен интернет, ТВ сала, интернет просторија, спа центар, теретана, амам, сауна, солариум, џакузи, козметички третмани, масажи, 2 надворешни базена и 1 внатрешен, како и еден приватен, само за мезонетите, паркинг, 6 бара, конференциска сала, 2 ресторана, тениски терен, сала со игри, билијар, мини фудбал, кино, музеј, уметничка галерија, рентање на автомобили, точаци… Лежалките и околу базените и на плажата се бесплатни.

*Домашни миленици се дозволени, на барање и со доплата

Поради често менување на цени од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Од понеделник – петок /раб. време 10-18ч/

СЛИКИ И УСЛОВИ

Таксата за престој се плаќа на лице место

Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

Cancellation policy
Cancelled 7-13 days before check-in 30% of total amount
Cancelled 3-6 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-2 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

GREEK PRIDE SEAFRONT Hotel **** – Fourka, Kassandra

KEFALUKA Resort ***** – Bodrum

Hotel Iris **** – Zlatibor

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel