Hotel i Konačište Junior *** - Brzeće, Kopaonik

Услуга

BB / НВ

Локација

на 1080 м над. вис.
Брзеќе

Србија

Копаоник

Konačište Junior се наоѓа на Копаоник, во туристичкиот центар Брзеќе, на идеална надморска височина од 1070м. Пријатно и удобно, располага со 28 соби со максимален капацитет од 80 легла и совршено е за сместување на групи, екскурзии, рекреативна настава. Голема предност е тоа што му се на располагање содржините на хотелот Junior, и тоа: Спа центар со мал релаксирачки базен 2 x 4м, сауна, џакузи, амам тушеви, соба за релаксација со масажа и соблекувална со шкафчиња, бањарки, папучи и пешкири. Сопствена ски патека за почетници, 400 м долга, сина. Патека за snow tubing, ски сервис, ресторан Four Seasons со капацитет до 300 лица, A la carte ресторан Vitcenzo со капацитет до 70 лица. Бизнис центарот има конференциска сала со капацитет до 180 седишта и 2 сали за состаноци за 50-60 лица секоја. Модерно опремена дискотека, сопствен паркинг со видео надзор и обезбедување, теретана со современи машини за вежбање, тениски терени со акрилна подлога, терени за кошарка, одбојка и ракомет, терен за мал фудбал со вештачка трева и големо фудбалско игралиште и помошен терен со природна трева, мини маркет, банкомат, игрална за деца, менувачница.

ОПИС – HOTEL JUNIOR:

“All seasons sport and spa resort”

69 соби и 9 апартмани од различни категории, Спа центар со мал релаксирачки базен 2 x 4 м, сауна, 2 џакузи, амам тушеви, соба за релаксација со масажа и соблекувална со шкафчиња, бањарки, папучи и пешкири. Сопствена ски патека за почетници, 400 м долга, сина. Патека за snow tubing, ски сервис, ресторан Four Seasons со капацитет до 300 лица, A la carte ресторан Vitcenzo со капацитет до 70 лица. Бизнис центарот има конференциска сала со капацитет до 180 седишта и 2 сали за состаноци за 50-60 лица секоја. Модерно опремена дискотека, сопствен паркинг со видео надзор и обезбедување, теретана со современи машини за вежбање, тениски терени со акрилна подлога, терени за кошарка, одбојка и ракомет, терен за мал фудбал со вештачка трева и големо фудбалско игралиште и помошен терен со природна трева, мини маркет, банкомат, игрална за деца, менувачница.

СЛИКИ И УСЛОВИ

  • РЕЗЕРВАЦИЈА:
  • Доколку доаѓате со сопствено возило потребно е при резервацијата во агенцијата да ги доставите типот и марката и бројот на регистрација на возилото. ● Пријавувањето во хотелот е до 21 часот или е задолжително да се пријави доцно пристигнување. Во случај на непристигнување до 21 часот, хотелот ќе смета дека гостите се откажале од доаѓање и нема да ја користат, па истата да може да ја издадат на други гости.

  УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

  • Плаќањето е задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД● При резервација се уплаќа минимум 30% од износот, остатокот се доплаќа најдоцаа 20 ден пред пристигнување 

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

AMMOLOFOS – Sarti Beach, Sitonija

KALOGRIA BEACH Hotel **** – Ahaia, Peloponnese

GRIGORIS – Leptokarija, Pieria

WELCOME MERIDIANA 4* – Djerba, Tunis

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel