Ana House - Sarti, Sitonija

ЛЕТО 2022

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

50 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Сарти

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.05.2022

Ана Се наоѓа во новиот дел на Сарти, на 50 метри од плажата. Има убаво уредени двокреветни и трикреветни студија, сместени на високо приземје. Секое студио има основно опремена кујна со микробранова печка, купатило, тераса, LCD TV и клима – со доплата од 5 еур на ден. Wi Fi. За време на престојот гостите сами се грижат за хигиената на апартманите, а постелнината се менува еднаш за време на престојот.

 

Ана 2 – Се наоѓа во новиот дел на Сарти, на 50 метри од плажата. Има убаво уредени новоизградени (за сезоната 2019) двокреветни и трикреветни студија, сместени на спуштено приземје. Секое студио има основно опремена кујна со микробранова печка, купатило, тераса, LCD TV и клима – со доплата од 5 еур на ден. Wi Fi. За време на престојот гостите сами се грижат за хигиената на апартманите, а постелнината се менува еднаш за време на престојот.

ANA

 

ANA 2

СЛИКИ И УСЛОВИ

плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

•             Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч

•             По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може

•             за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)

•             промени на веќе потврдена резервација во ист објект и ист термин се наплаќаат 15 еур

•             промена на датумот на патување и/или промена на куќата се пресметува како отказ од патување

•             ТРОШОЦИ ЗА ОТКАЗ ОД ПАТУВАЊЕ

•             10% ако патувањето се откаже од 150 до 45 дена пред почетокот на патување,

•             15 % ако патувањето се откаже од 44 до 30 дена пред почетокот на патување,

•             30 % ако патувањето се откаже од 29 до 20 дена пред почетокот на патување,

•             40 % ако патувањето се откаже од 19 до 15 дена пред почетокот на патување,

•             80 % ако патувањето се откаже од 14 до 10 дена пред почетокот на патување,

•             90 % ако патувањето се откаже од 9 до 6 дена пред почетокот на патување,

•             100 % ако патувањето се откаже од 5 до 0 дена пред почетокот на патување или во текот на патувањето

.

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА БЕЗ ПОПУСТ Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА, ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА МЕСЕЦ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

VLAHOS – Pefkohori, Kassandra

KASSANDRA BAY Village *** – Kriopigi, Kassandra

Medite Resort Spa Hotel – Sandanski

ANASTASIA – Stavros, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel