Hotel Perelik ***** - Pamporovo

ЗИМА 2024

Услуга

BB

Локација

900 м од гондолата

Бугарија

Пампорово

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 16.01.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 02.01-17.01.2024

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ ПРИМЕНУВААТ НА ДОПЛАТИТЕ!!!

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Hotel Perelik е централно позициониран. Неодамна е реновиран и се здобил со уште една ѕвездичка. Ресторанот на хотелот е со капацитет до 450 места. Лоби барот работи 24 часа, а во понуда се и 2 ноќни бара и après-ski бар, како и италијански ресторан. За дополнителна забава тука се и кугланата, играчница, билијар сала… Хотелот нуди и затворен базен, скоро со олимписки димензии, одлично опремена теретана. Wi Fi интернет и трансфер до гондолата се бесплатни. За гостите на хотелот е обезбеден и бесплатен паркинг.

Собите се опремени со ЛЦД ТВ, бањарки, мини бар, сеф, телефон,  фен, бањарки, ел. бокал.

*Деск за продажба на ски пас

*Прилагоден за лица со пречки во движење

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

1 ноќевање по лице со појадок, бесплатно користење на новиот BODY & SOUL спа центар /базен, фитнес, сауна, парна бања, арома хербална парна бања, ледена соба, инфрацрвена сауна, чедар сауна, хербал сауна, финска сауна, енерџи парна бања, џакузи, тропски тушеви, чилаут соба, амам/, интернет низ целиот хотел, ски остава за сопствена орема во хотелот или кај ски патека Малина, трансфер до ски центрите 1, 2 и 5 според распоредот на рецепција, туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

Можеби ќе Ви се допадне

HRISTOS – Polihrono, Kassandra

GENNY – Nidri, Lefkada

DINA – Sarti, Sithonia

SIMANTRO Resort *****– Akti Sani, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel