Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel ***** - Kalitea, Kassandra

ЛЕТО 2024

Услуга

НВ

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Special Offer -10% for reservations made from 16/05/2024-10/06/2024 for stays 16/05/2024-13/06/2024

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Хотелот се состои од 2 централни згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот, поврзани со подземен премин. 3 км е оддален од Калитеа. Делумно реновирани соби и лобито 2013 г. Вкупно 255 соби.

Содржи: 9 базени (8 со морска вода, 1 од нив со џакузи и еден со слатка вода), приватни базени со слатка вода, џакузи само за возрасните, 2 ресторани, детски клуб, Спа центар, менувачница, мини-маркет, 3 конференциски сали, сауна само за возрасни, амам само за возрасни, теретана само за возрасни, лежалки со доплата, пешкири, за плажа бесплатни, 2 детски базена, клуб за деца од 4-12 г и игралиште, 2 лоби бара, бар на плажа, 3 бара покрај базените, аква аеробик, одбојка на плажа, тенис, билијар, детска анимација.

Соби: балкон, бањарка, фен, фрижидер, клима, мини-бар, папучи во суитите, сателитска ТВ, телефон

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

 

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. 4 еур по соба на ден.

 

Можеби ќе Ви се допадне

MATULA 1 – Leptokarija, Pieria

ZEYIA – Jerisos, Atos

JORGOS – Leptokarija, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel