Hotel Tropical **** - Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2024

Услуга

НВ / All

Оддалеченост од плажа

400 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Hotel Tropical **** е фамилијарен хотел, сместен во едно од најубавите гратчиња на полуостровот Касандра. Оддалечен е околу 350 m од центарот и 400 m од песочната плажа. Го чини една зграда сместена во дворот со базен, лежалки и чадори за сонце. Реновиран 2019, Tropical стана хотел со 4*, со паркинг, поголем број комплетно реновирани соби, реновирана рецепција, ресторанот, простор околу базенот. Сите соби се опремени со фрижидер, ТВ, клима уред, сеф и бежичен интернет. Хотелот содржи: бар покрај базенот, бежичен интернет /со доплата/, надворешен базен, бар, рецепција, лоби, лифт, ресторан.

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

 

 

070 399 359

070 279 395

раб. време: понеделник – петок /10:00-18:00/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

 

Можеби ќе Ви се допадне

CHRISTINA VILLAGE – Nea Vrasna, Strimonikos

BLUE&WHITE – Nea Flogita, Solunska regija

KYMA BEACH – Nei Pori, Pieria

MARTI Resort ***** – Skala Sotiros, Tasos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel