Hotel Tropical **** - Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

НВ / All

Оддалеченост од плажа

400 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.05.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 20.05-30.06.2023
20% ПОПУСТ ДО 31.05.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 27.06 ДО 30.06.2023
*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Hotel Tropical **** е фамилијарен хотел, сместен во едно од најубавите гратчиња на полуостровот Касандра. Оддалечен е околу 350 m од центарот и 400 m од песочната плажа. Го чини една зграда сместена во дворот со базен, лежалки и чадори за сонце. Реновиран 2019, Tropical стана хотел со 4*, со паркинг, поголем број комплетно реновирани соби, реновирана рецепција, ресторанот, простор околу базенот. Сите соби се опремени со фрижидер, ТВ, клима уред, сеф и бежичен интернет. Хотелот содржи: бар покрај базенот, бежичен интернет /со доплата/, надворешен базен, бар, рецепција, лоби, лифт, ресторан.

Поради чести менувања на цените од страна на хотелеите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

раб. време: понеделник – петок /10:00-18:00/

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

 

Cancellation policy
Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

Можеби ќе Ви се допадне

SHERATON MIRAMAR Resort El Gouna ***** – Hurgada

Hotel Drymades & Bungalows 4*– Dhermi

LARA S apartmani *** – Dobre Vode, Barska Rivijera

THE ROYAL GRAND Hotel *** – Kanoni, Corfu

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel