Santa Ana House - Nea Skioni, Kassandra

ЛЕТО 2024

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Неа Скиони

30% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ЗА СМЕНAТA ОД 30.05.2024

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – 08.08-15.08.2024 – 7 НОЌЕВАЊА / 1/4+1 АПАРТМАН 870 ЕУР

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

SANTA ANA е реновирана куќа, сместена во голем, убав двор со маслинови дрвја, со летниковец со скара за дружби. Излегува на приватна песочно-камчеста плажа, опремена со лежалки и чадори за сонце бесплатни за гостите. Од сместувачки единици во понуда се студија и апартмани на приземје и прв кат. Одреден дел од студијата се со директен или страничен поглед на море. Сите сместувачки единици се опремени со комплетно опремени кујни (мини шпорети, големи фрижидери, тостери), клима уреди, чие користење е вклучено во цената на наем, бежичен интернет, за чија брзина агенција не може да гарантира, ЛЦД ТВ, пешкири, балкони или тераси опремени со гарнитури за седење. За сезона лето 2024та сите купатила ќе бидат реновирани. Објектот поседува и паркинг за своите гости.

GPS KOORDINATI: 39°57’38.9″N 23°29’54.2″E

 

ОПИС НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ЕДИНИЦИ:

1/2+1 studio – во една просторија чајна кујна, дупли кревет и фотеља на расклопување.
1/3 studio – во една просторија чајна кујна, дупли кревет и канапе.
1/4 studio – во една просторија чајна кујна, дупли кревет и канапе.
1/4 apartman – во една просторија чајна кујна и канапе, во друга просторија дупли кревет.
1/4 + 1 apartman – во една просторија чајна кујна, канапе и фотеља на развлекување, во друга просторија дупли кревет  или – во една просторија чајна кујна и канапе, во друга просторија дупли кревет и фотеља на развлекување.

ГАЛЕРИЈА

*Понудата е исклучиво за сопствен превоз и нема можност за резервација на автобуски превоз од Македонија!

*Сликите на објектот и сместувачките капацитети прикажани на веб страната на Арт оф Травел се од информативен карактер, по случаен избор, за да имате претстава за изгледот на истиот и не значи дека сите сместувачки капацитети се со ист распоред, поглед, намештај, плочки во купатило и сл.

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 50% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

За резервација со попуст е потребна комплетна уплата со резервација или 50% од сумата, во зависност од висината на попустот.

Цените се валидни за плаќање во готово (кеш) или на ф-ра. За плаќање со картичка (Виза и Мастер) попустот се намалува за 2%, односно сумата без попуст се зголемува за 2% банкарска провизија!

 

За валидна резервација потребни се следните податоци:

–                   Име и презиме (како што е во пасошот) од сите патници

–                   Датуми на раѓање на сите патници

–                   Контакт телефон

–                   Е-маил адреса (доколку ја поседувате)

–                   Адреса на живеење од едниот пасош (носител на резервација)

 

Документацијата потребна за патување (ваучер за уплатениот одмор, како и контакт тел. од претставникот) ја добивате 5-7 дена пред патување на е-маил адреса, оставена од Ваша страна во агенција или лично ја подигнувате во агенцијата по добиено телефонско известување дека е пристигнат. Ваучерот е потребно да го имате во печатена верзија – примерок го предавате на претставникот на дестинацијата. По пристигнувањето на дестинацијата, потребно е да го известите претставникот телефонски како би ве регистрирал.

 

Такса за престој, во висина од 1,5 евро по сместувачка единица на ден се плаќа на лице место, на претставникот или сопствениците на објектот и не подлежи на попусти!

 

НАПОМЕНИ:

• Во собите се влегува од 15:00 часот (постои можност за порано влегување, доколку е исчистено и спремно), а се напуштаат до 09:00 часот по локално време

            • По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може.

             

            Патниците влегуваат во исчистени и спремни соби. За хигиената на собите за време на престојот се грижите сами. При заминување, потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)

Сместувачките единици не се опремени со пешкири (освен каде што е наведено), тоалет папир и средства за хигиена. Во сите сместувачки единици промена на постелнината се врши еднаш во текот на престојот.

• Димензиите на креветите во Грција се со поинакви стандарди од нашите, единечен кревет е со широчина од 75 – 90 cm, а француски (за 2 лица) 110 – 140 cm.

• Во некои објекти третиот и четвртиот кревет може да се помошни, со димензии и изглед различен од стандардниот, може да е фотеља, софа на развлекување или класичен кревет.

• Описите на куќите се од информативен карактер.

• Дополнителни содржини во објектите каде што се наведени во текстот достапни се со доплата (нпр. сеф, сауна, паркинг, ТВ, клима…)

• Сликите од објектите, поради разновидната структура се одбрани по случаен избор и не значат дека секоја соба, купатило или кујна изгледаат исто.

• Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се третира како откажување на резервацијата.

• За промена на име на веќе потврдени резервации се наплаќа 5 еур по резервација.

• Организаторот ја гарантира катноста, но не и бројот на сместувачката единица. Неопходно е при пристигнување да го контактирате претставникот на организаторот на телефонскиот број наведен на ваучерот.

• На дополнителните услуги (доплата за клима, полупансион и сл.), наведени во ценовникот, не се пресметуваат попусти.

• Во објектите каде што е нагласена можноста за користење на бежичен интернет, организаторот не го гарантира квалитетот и брзината на интернет конекцијата.

Цената е гарантирана само за уплатениот износ. Неплатениот дел подлежи на евентуални промени.

Ваучерот се добива 5-7 дена пред почетокот на патување.

Во случај кога цената е редовна (без попуст за рана уплата, специјална понуда или ласт минит понуда), за валидна резервација се смета уплата од минимум 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа минимум 30 дена пред поаѓање.

• Клиентите се должни да ги прочитаат сите овие напомени, како и Општите услови на патување и со потпис на договорот ја даваат својата согласност.

 

Сите објекти се стандардизирани од страна на Националната туристичка асоцијација на земјата во која се наоѓаат.

 

За влез во Р. Грција пасошот треба да е со важност мин. 3 месеци од денот на враќање. Ве молиме истите да ги проверите пред уплата на резервација! Агенцијата не е одговорна за невалидни и истечени патни документи на сите наведени лица од потпишаниот договор, и нема да се смета за основ за откажување на резервацијата!

 

Патничко здравствено осигурување е препорачано да го имате за патување во странство. Информациите околку тип, цена и сл. можете да ги добиете директно во агенција.

             

ТРОШОЦИ ЗА ОТКАЗ ОД ПАТУВАЊЕ НА ПОТВРДЕНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

            Патникот е должен по писмен пат да достави допис за откажување на патување. Истиот ќе биде проследен до организаторот на патувањето. Доколку сами најдете замена за уплатениот одмор, ќе Ви бидат наплатени само пенали за измена на податоци во висина од 15 еур во денарска противвредност. Во спротивно доколку целосно се откажува патувањето, пеналите се според денот на откажувањето и за истите важат посебни услови на откажување усогласени со условите на давателот на услугата, а не Општите на Арт оф Травел :

45 ЕУР фиксен манипулативен трошок ако патувањето се откаже над 45 дена пред почетокот на патување,

20% ако патувањето се откаже од 44 до 30 дена пред почетокот на патување,

30 % ако патувањето се откаже од 29 до 20 дена пред почетокот на патување,

50 % ако патувањето се откаже од 19 до 15 дена пред почетокот на патување,

90 % ако патувањето се откаже од 14 до 10 дена пред почетокот на патување,

100 % ако патувањето се откаже од 9 до 0 дена пред почетокот на патување или во текот на патувањето

Слични понуди

SMILE – Olympic Beach, Pieria

HOT SPRINGS Medical & Spa Hotel ****+ – Banya Bansko

INSPIRA Boutique Hotel *** – Skala Prinos, Tasos

PAPAIKONOMU II – Potos, Tasos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel