Apart hotel Charoula - Platanias, Pilion

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

200 метри

Грција

Тесалија>Пилион

20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 13.03.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 05.05.2020

Aparthotel Charoula се наоѓа во Платаниа, живописно место во јужниот дел на Пилион. Charoula e семеен бизнис, со кој што домаќините почнале да се занимаваат 1993 година. На своите гости им се достапни 24 часа. Студијата и мезонетите се чистат секојдневно, a постелнината и пешкирите се менуваат секоја среда и сабота. Хотелот е отворен преку цела година, а во понуда се удобни, уредни и пространи сместувачки единици, 11 студија и 6 мезонети. Куќата е на само 200 m oд песочната плажа. Хотелот е опкружен со градина, а во понуда е и базенот.

20.08.-27.08. (7) 1/3 STUDIO – 299€
27.08.-04.09. (8) 1/3 STUDIO – 299€

СЛИКИ И УСЛОВИ

  • Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
  • Користење на климата вклучено во цената
  • Пешкирите вклучени
  • Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Tакса за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Azzuro – Nei Pori, Pieria

Oasis – Asprovalta, Strimonikos

Europa Beach Hotel **** – Analipsis, Crete

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel