Hotel Putnik **** - Копаоник

ЗИМА 2023 / 2024

Услуга

НВ

Локација

1650 м надморска височина
1,5 км од центарот

Србија

Копаоник

Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина, во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Од хотелот до ски патека „Sunčana dolina„ постои патот низ шума.  Хотелот е комплетно реновиран за сезона 2018 Проширен е и спа центарот. Располага со капацитет од 116 соби (270 легла), од кои 83 стандарни, 13 фамилијарни и 6 луксузно уредени апартмани, како и супериор вила Путник која е во склоп на хотелот и нуди 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Сите соби имаат wi-fi, бањарки, фен, папучи, мини бар, lcd tv, телефон, сеф. Нуди разноврсни содржини: Wi-Fi, Spa & Wellness центар, ресторан, А’la Cartе ресторан, лоби бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар, сала за состаноци, ски-гардеробер во склоп на хотелот, спортски терени, организран превоз до ски-патеките (хотел-ски-хотел).

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера
– Свечена новогодишна вечера 
– Свечена божиќна вечера 
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес центар

Во цената не е вклучено:
– Користење на амам

– Масажи
– Игротека за деца
– Туристичка такса: 1,2€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

 

Услови за деца:
– Деца до 3 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-12 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

ГАЛЕРИЈА

*Новогодишна и божиќна вечера се вклучени во цената

*Влез во собите е по 14ч, а напуштање до 10ч

 

Услови:

  • Деца до 3 год. престојуваат бесплатно
  • Деца од 3-12 год, со 2 возрасни имаат 30% попуст на засебен кревет, а 50% попуст на заеднички кревет

 

За валидна резервација потребна е уплата од мин. 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред пристигнување. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

Политика на откажување:

– до 45 дена пред пристигнување без пенали, само банкарски трошоци 

– 45 – 15 дена пред пристигнување 30%

– 14 – 0 дена пред пристигнување 100% пенали

За предвремено напуштање на хотелот не се рефундираат неискористените денови

Неповолните временски услови не се земаат како причина за отказ на резервација

Можеби и ова ќе Ви се допадне

AVRA – Polihrono, Kassandra

SIMANTRO Resort *****– Akti Sani, Kassandra

ACHILEAS – Hanioti, Kassandra

ASTERIOS – Hanioti, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel