Interhotel **** - Sandanski

WELLNESS & SPA БУГАРИЈА

Услуга

BB / HВ

Локација

Центар на Сандански

Bugarija

Sandanski

ПАКЕТ ЦЕНА ОД 21 – 23. ОКТОМВРИ

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Базени

Два базени со минерална вода и еден термален базен кои се отворени во текот на целата година:

  • – надворешен базен 12.5m x 6.5m – температура на вода 33 °С
  • – внатрешен базен 25m x 12.5m – температура на вода 33 °С
  • – надворешен термален базен – температура на вода 38 °С

 Спа центар: арома бањи, сауна, парна бања, фитнес центар, релакс соби.

Содржини на хотелот: бизнис центар, ресторан, Wi-Fi, лоби бар, надворешен базен, внатрешен паркинг, фитнес центар, СПА центар, детско катче, лифт, внатрешен базен, паркинг, сеф на рецепција, лежалки и пешкири на базен, отворен термален базен, џакузи на отворено со минерална вода.

21-23.10.2023

цена: 2 ноќевања со појадок по соба

 

Доплата за превоз

·       Битола, Прилеп, Неготино, Струмица, Скопје, Велес 40 €,

·       дете 02-12 год. 30 €

 

Во цената Е вклучено:

·       2 ноќевања со појадок во Интерхотел  двокреветни соби

·       Користење на СПА центарот

·       Придружник и организација на патувањето.

 

 

Во цената НЕ Е вклучено:

·       Автобуски превоз според програмата;

·       Патничко здравствено осигурување –                

·       Можност за доплата за вечера 18€  возрасен и дете 12-15,99 г , 10€  дете 4-12 г.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Напомена:

Сместување по 15:00 ч.(локално време)
Напуштање до  11:30 ч. (локално време)
Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број

на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост

аранжманот 5 дена пред поаѓање.

Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на пограмата за патување во случај на

непредвидени објективни причини, како на пример: застој на граница, застој во сообраќајот,

затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници.

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето!

Организаторот не е надлежен да ја цени исправноста на патните документи. Аражманот се плаќа

исклучиво во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд. При резервација на аранжманот се уплатува

30% од износот на аранжманот – аванс.

Остатокот од аранжманот се доплатува на 15 дена пред поаѓање.
Отказ на резервација до 10 дена пред поаѓање без пенали.
Отказ на резервација од 9-2 дена пред поаѓање пенали од цена за 1 ноќевање
Отказ на резервација 1 ден пред поаѓање 100 % пенали.

Слични понуди

AVRA – Polihrono, Kassandra

SIMANTRO BEACH Hotel *****– Akti Sani, Kassandra

ACHILEAS – Hanioti, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel