Interhotel **** - Sandanski

WELLNESS & SPA БУГАРИЈА

Услуга

BB / HВ

Локација

Центар на Сандански

Bugarija

Sandanski

ЕСЕН 2021

ЧЕТИРИ ТЕРМИНА – 6 НОЌИ – АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Базени

Два базени со минерална вода и еден термален базен кои се отворени во текот на целата година:

  • – надворешен базен 12.5m x 6.5m – температура на вода 33 °С
  • – внатрешен базен 25m x 12.5m – температура на вода 33 °С
  • – надворешен термален базен – температура на вода 38 °С

 Спа центар: арома бањи, сауна, парна бања, фитнес центар, релакс соби.

Содржини на хотелот: бизнис центар, ресторан, Wi-Fi, лоби бар, надворешен базен, внатрешен паркинг, фитнес центар, СПА центар, детско катче, лифт, внатрешен базен, паркинг, сеф на рецепција, лежалки и пешкири на базен, отворен термален базен, џакузи на отворено со минерална вода.

  Група 1 – 25.10-31.10.2021 – Сигурна реализација
 Група 2 – 01.11-07.11.2021 – Сигурна реализација
   Група 3 – 08.11-14.11.2021-  Сигурна реализација 
  Група 4 – 15.11-21.11.2021                          

                                                                

Цената на аранжманот изнесува: 16.300,00 денари 

Цената вклучува:

► 6 ноќевања со појадок
►Сместување во 1/2
►Автобуски превоз
►Користење на спа центар
►Бесплатен интернет
►Такса 

 

Цената не вклучува:
► PCR тест
►Индивидуални трошоци
►Доплата за еднокреветна соба 7.100,00 денари  

 

Спа центарот вклучува:
►Користење на сауна, парна бања и фитнес центар 
►Користење на затворен базен со минерална вода од 33с
►Користење на отворен базен со минерална вода од 33c
►Користење на термален базен со минерална вода 39с
►Лежалки покрај базен

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Право на откажување или промена на резервацијата е до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, се наплаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигнување е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигнување или на денот на пристигнување, се наплаќаат 100% пенали.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Слични понуди

AVRA – Polihrono, Kassandra

SIMANTRO BEACH Hotel *****– Akti Sani, Kassandra

ACHILEAS – Hanioti, Kassandra

ASTERIOS – Hanioti, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel