Yannis Hotel *** - Ipsos, Corfu

ЛЕТО 2020

Услуга

НВ

Оддалеченост од плажа

50 m

Грција

Острови>Крф

ЦЕНИТЕ СЕ СО ВКАЛКУЛИРАН ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2019

Хотелот се наоѓа во Ипсос, 15 km северно од градот Крф и на 50 м од песочно-камчеста плажа, каде што се лежалките и чадорите со доплата. Местото изобилува со продавници, барови и таверни. Мал објект во традиционален архитектонски стил, опкружен со зеленило, на 5 мин. оддалеченост од продавници, барови и таверни.

Вкупно 50 соби: Double Rooms GV (~16 m2), Doubles Superior SV (~16 m2), Family Rooms SSV (~30-32 m2).

Сите соби се реновирани 2016 год. Опремени се со: клима уреди, сателитска ТВ, телефон, бежичен интернет, мини фрижидер, туш, сеф (со доплата на лице место), фен, балкон.

Хотелски содржини: бежичен интернет на јавните површини, базен, паркинг, ресторан, бар, пинг понг и билијар со доплата, грчко вече во сезона, еднаш неделно.

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

 За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30%. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

такса за престој се плаќа на лице место

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Аrena Teteks *** – Popova Sapka

Hotel Golden Beach *** – Metamorfosi

Hotel Babin Zub ** – Stara Planina

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel