Peniscola Plaza Suites 4* Peniscola, Costa Azaar

ЛЕТО 2023

УСЛУГА

FB+

Типот на програма

8 дена / 7 ноќевања
Авио од Софија

Шпанија

Коста Азаар

КОСТА АЗАР – ЛЕТО 2023

Peñiscola Plaza Suites 4*

 

Peñíscola Plaza Suites се наоѓа во Коста Азаар, 2,5 километри од Беникарло, а градот Пенискола е оддалечен 4 километри и може да се стигне до него по шеталиштето. Се наоѓа на првата линија, на плажата. Хотелот се препорачува за оние кои сакаат да уживаат во одмор покрај море, во комплекс со широк спектар на услуги. Хотелот располага со пространи и модерно опремени соби и се простира на површина од 1200 м2. Пространите и климатизирани соби и апартмани имаат балкон и сателитска ТВ, сеф, мини бар и бања со фен и тоалет. Собите имаат 2 кревети со димензии 1,50 x 2 m. Немаат дополнителен кревет.

 

Hotel & Spa Peñíscola Plaza Suites има три ресторани именувани по околните градови: Peñíscola Buffet се наоѓа во зградата „Suites“, Беникарло (шведска маса) се наоѓа во зградата „Rooms“ и Vinarós Buffet, сместен во зградата „Rooms“. Исто така, има четири тематски a la carte ресторани: Mare Nostrum: Ќе најдете разновидна медитеранска кујна: ориз, школки, риба и месо, со листа на вина. Ресторан: Нуди избор на галска кујна. Ресторанот се наоѓа во туристичкиот дел Jardines del Plaza, веднаш до хотелот, на прв кат и со поглед на плажа. Работи сезонски. La Trattoria се наоѓа во централната градина, со разновиден избор на тестенини, пици и сложени јадења. Во неговата винска листа ќе најдете посебен избор на италијански вина. Калифорнија: Уживајте во автентичната скара и американската кујна. Отворен во лето. Ресторан Зети: Инспириран е од маскотата на регијата Зети. Отворен во лето. Ресторан – Tapas El Mercat: Tapas и montaditos ресторан кој нуди разновидни монтадитоси и јадења на денот. Идеална опција да јадете со семејството и да продолжите да уживате во базенот и/или на плажата. Влез преку базенот долж Полинезискиот коридор. Достапно само во лето.

 

Hotel & Spa Peñíscola Plaza Suites**** има четири кафетерии: Пивница Бавиера: Се наоѓа во зградата Rooms, веднаш до рецепцијата на Rooms, можете да уживате во различни пенливи национални и увезени пива. Има и маса за билијард. Café Bar Gales: Се наоѓа во зградата Suites, со голема тераса со поглед на морето, веднаш до надворешниот базен. Овој кафе бар нуди мени со пијалоци и сендвичи. Кафетеријата La Polinesia: Во зградата на Rooms, веднаш до надворешниот базен и со поглед на море, во топла и тропска средина, каде што можете да уживате во специјални коктели и смутија во текот на летната сезона. Пиано Бар Салцбург: Ова е посебно место каде што можете да се почестите со неколку минути релаксација додека уживате во избор на кафе и чај. Проверете го распоредот на настапи во живо за да поминете пријатна вечер слушајќи ги хармоничните мелодии на музичарите. Паб Ница: пријатно место каде што можете да се релаксирате уз музиката (отворен сезонски). Кафетериите се отворени во зависност од сезоната и во некои случаи нивниот пристап ќе биде ограничен поради одржување на настани. 

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ: WIFI низ целиот хотел, изнајмување крпи за базен/плажа на рецепција, базен за возрасни, отворен базен за деца.

УСЛУГИ СО ДОПЛАТА: Спортски комплекс, фитнес, гејмерска соба, надворешен терен за мини голф, фризерски салон, весници, списанија, пијалоци…

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ: 17.06.2023, 18.06.2023, 24.06.2023, 25.06.2023, 01.07.2023, 02.07.2023, 26.08.2023, 27.08.2023, 02.09.2023, 03.09.2023, 09.09.2023, 10.09.2023, 16.09.2023, 17.09.2023, 23.09.2023, 24.09.2023

 

Цените се движат од:

795 еур по лице во стандардна соба

Максимален капацитет 3 возрасни или 2 возрасни и две деца до неполни 12 год

ПОГЛЕДНИ ДЕТАЛИ

ЦЕНАТА Е ПО ЛИЦЕ И ВКЛУЧУВА:

–         авиобилет Софија – Барселона – Софија со Bulgaria Air;

–         аеродромски такси;

–         Чекиран багаж 20 кг и 10 кг рачен багаж;

–         7 ноќевања на база полн пансион /појадок, ручек и вечера со вклучени вода и чаша вино за време на вечерата;

–         Трансфер аеродром – хотел – аеродром (околу 2 часа и 45 мин. по правец);

–         Интернет

–         Полудневен разглед на стариот дел на Пењискола;

–         Патничко здравствено осигурување со покритие од 10 000 евра;

–         Претставник на бугарски јазик за време на целиот престој;

 

ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДОПЛАТА:

–  такса за гориво, се објавува 21 ден пред поаѓање 

–  оптштинска такса 1,5 еур по лице на вечер, се плаќа на рецепција

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

–         Полудневна екскурзија до Мореја – 34 еур / 18 еур за дете до 12 г.;

–         Целодневна екскурзија до Валенсија – 49 еур / 27 еур за дете до 12 г.;

–         Полудневна екскурзија до Пештерата Сан Хозе и Кастељон де ла Плана – 41 еур / 26 еур за дете до 12 г.; Влезница за пештерата 10 еур по лице, се плаќа на лице место.

–         Целодневна екскурзија до Тарагона – 44 еур / 27 еур за дете до 12 г.;

–         Тврдината Пењискола и Паркот на Артиљерија – 5 евра, за возр. над 60 г. – 3.50 евра; за деца  до 12 г. – бесплатно

–         Цената не вклучува такси, влезници, пијалоци во автобусите или авионите, индивидуални трошоци и сл. Во случај на повисока цена на гориво од датумот на објавување и пресметка на програмата, организаторот го задржува правото разликата за таксата за гориво да ја наплати 20 дена пред патување

 

Ред на летање (подлежи на промени):

Софија – Барселона: 07:00-09:10 ч.

Барселона – Софија: 09:50-13:30 ч.

 

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:

околу 2:45 час по правец со 3*/4* автобус.

РЕЗЕРВАЦИЈА:

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА. ПЛАЌАЊЕТО Е ВО ДЕНАРИ, ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА 30 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ. ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО ГОТОВО ИЛИ НА СМЕТКА НА АРТ ОФ ТРАВЕЛ.

 

Услови за откажување на патување од страна на патникот:

31+ дена пред поаѓање 50 еур по патник

22-30 дена пред поаѓање 30% од вкупната сума

0-21 ден пред поаѓање 100% пенали

+банкарски трошоци

 

 

ВАЖНО:

  1. Минимален број за реализација на програмата: 40 лица. Во случај на недоволен број, организаторот е должен да ги извести патниците 20 дена пред поаѓање.
  2. Нема специјални медицински и здравствени побарувања, поврзани со патувањето.
  3. Патувањето не се препорачува за лица со ограничена подвижност.
  4. Потребен е валиден пасош со минимум 6 месеци важност од датумот на влезот во земјата во која се патува.
  5. Организаторот го задржува правото за промена на програмата.

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ

 

Предрезервација и уплата на факултативните излети се препорачува. Излетите се спроведуваат на бугарски јазик за минимум 20 лица. Можно е пријавувањето и на лице место доколку има слободни места. Реализацијата на излетите не се гарантира без потребниот минимум.

МОЖЕБИ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ

ORFEAS – Leptokarija, Pieria

VINCCI HELIOS Beach&Spa 4* – Djerba, Tunis

ESTIA – Skala Fourka, Kassandra

VASILIS – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel