Evia Riviera Resort **** (ex Amarynthos Resort) - Amarynthos, Evia

ЛЕТО 2023

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Острови>Евиа>Еретриа

For all bookings made until 31/08/2023
15% Discount | for STAYS from 29/08/2023 – 27/09/2023 & 02/10/2023 – End of Season
*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Целосно реновираното одморалиште Амаринтос е новиот скапоцен камен на островот Евија. Елегантната зграда од 7 ката ја опкружува малата медитеранска градина, со приватен подземен премин кој го олеснува пристапот од базенот до плажата. Големи заеднички простории, голем базен, пространо фоаје, ресторан на отворен простор, барови на отворено во различни агли на одморалиштето: сето тоа комбинирано го претставува хотелот како совршено место за вашиот идеален одмор. Amarynthos Resort нуди широк спектар на активности, вклучувајќи тениско игралиште, кошарка, фудбал, детско игралиште на отворено, пинг-понг. Преубав поглед на Егејското Море и природните пејсажи заедно со услугата се вклучено се одлична предиспозиција за незаборавен престој. Сместен на долга песочно-камчеста плажа, Amarynthos Resort е на само 3 километри од селото Амаринтос, 12 километри од Аливери и 35 километри од градот Халкис. Меѓународниот аеродром во Атина е оддалечен 120 километри, а пристаништето Еретриа кое Евија го поврзува со Оропос, Атика, на само 15 километри. Dress code е задолжителен за време на оброците. Хотелот нуди: рецепција (24h), лифт, менувачница, минимаркет, изнајмување на автомобили и велосипеди, надворешен паркинг, интернет, ресторан, оброците се служат на шведска маса, 3 бара, анимација за деца, организирана плажа, лежалки и чадоори за сонце, базен, пешкири за плажа со доплата, дневна и вечерна анимација, тениско игралиште, терен за кошарка, пинг понг, пикадо, водени спортови со доплата. 

Поради чести измени на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Работно време: понеделник-петок /10:00-18:00/

курс 1 еур=62 ден

Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот.

 

Cancellation policy
Cancelled 1-14 days before check-in 70% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

Можеби ќе Ви се допадне

MARIALENA Hotel ** – Nea Flogita, Solunski zaliv

REVEKA – Metamorfosi, Sithonia

IONIAN VIEW – Vrahos, Ionian coast

MIRELA 2 – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel