Club Esse Cala Bitta *** - Sardinija

ЛЕТО 2020

УСЛУГА

HB+

Оддалеченост од плажа

100 m

Italija

Sardinija>Hoteli

Club Esse Calla Bitta 3* – Sardinija

 

Локација
Хотел Club Esse Cala Vita 3* се наоѓа блиску до морскиот брег. Познатата плажа Баја Сардинија е на 2,3 км оддалеченост.

Соби
Хотелскиот комплекс располага со климатизирани соби, со балкон, фен, сателитска ТВ, фрижидер, бежичен интернет, телефон.

Хотелот нуди ресторан, базен, теретана, игралишта за кошарка и одбојка, детски клуб, анимација од 04.06 – 17.09.2020, паркинг, сувенирница, бар.

 

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува:

–          Авио билет Софија – Олбија – Софија, со чартер лет на Bulgarian Air

–          Аеродромски такси

–          Чекиран багаж 20 кг. и рачен багаж 5 кг

–          7/4 ноќевања на база полупансион со вклучени вода и вино

–          Трансфер аеродром – хотел – аеродром

–          Wi-Fi интернет на рецепција и на јавните површини

–          Патничко здравствено осигурување со покритие од 10 000 евра

–          Претставник на бугарски јазик за време на целиот престој

 

 

Цената не вклучува:

 

–        Алгеро – 47 евра возрасен/ 26 евра дете 02 – 12

–        Сасари и Кастелсардо – 57 евра возрасен/ 29 евра дете 02-12

–        Коста Смералда – 42 евра возрасен/ 21 евро дете 02-12

–        Архипелаг Магдалена (Ла Мадалена) – 77 евра возрасен/ 39 евра дете 02-12

–        Корзика – 98 евра взрасен/ 50 евра дете 02-12

–        Каљари и Баруминим – 82 евра возрасен / 41 евра дете

–        Влез на базен, чадори и лежалки (базен / плажа) – цена 6 евра за возрасен и дете над 3 години на ден;

Резервација: За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума, но не помалку од 200 еур по лице, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 40 дена пред поаѓање. Цените се валидни за уплата во готово или на сметка!

Ред на летање:  (подлежи на промена)

Софија – Олбија: 16:00 – 17:10 ч.

Олбија – Софија: 18:00 – 21:10 ч,

 

Трансферот на Сардинија со автобус и трае околу 30 минути  по правец

 

 

ВАЖНО:

1.Минимален број пријавени лица за реализација на патувањето е 120. Во спротивно организаторот го задржува правото на отказ на програмата најдоцна 7 дена пред поаѓање.

2. Пасошот треба да е со важност мин. 6 месеци од денот на завршување на програмата.

 

Екскурзиите се на бугарски јазик за минимум 25 лица.

 

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

The Uappala Hotel Club Le Rose 4* – Sardinija

LEMAR – Sarti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel