Alexandros House - Sarti, Sithonia

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

250 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Сарти

10% ПОПУСТ ЗА СМНЕAТA ОД 09.07-19.07.2023 – 2+2 STUDIO

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Се наоѓа во стариот дел на Сарти на угорница над црквата на околу 250 m од градската плажа, а исто толку од увалите. На само 120 m од центарот, a сепак далеку од бучавата и галамата. Реновирана е 2010 год и нуди интернет, SAT TV, клима вклучена во цената во јули и август. Сите се со пространи тераси, a поголемиот број имаат преубав панорамски поглед на море и Сарти. Студија и апартмани на прв кат, поради новоизгрдената куќа повеќе немаат поглед на море, па доколку е тоа главната причина за избор на оваа куќа,  одберете сместување на повисоките катови.

ГАЛЕРИЈА

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица на ден се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

 

*ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.01.2023 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА Е ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ИЛИ ОДМОР СО 50% ПОПУСТ ОД 10. – 20. МАЈ!

За комплетна уплата со резервација, постои можност за замена на попустот за сместување во терминот од 10. – 20.05.2023, и тоа:

– за комплетна уплата со резервација за престој во термините со почеток од 20.05. – 12.06. и 28.08. – 24.09., се одобрува попуст од 50% на цената на наемот за избраното сместување

– за комплетна уплата со резервација за престој во термините со почеток од 13.06. – 27.08., се одобрува ГРАТИС сместување за соодветниот број на лица, во периодот од 10. – 20.05., во објект по избор на организаторот. Објектот се одредува 7 – 10 дена пред почетокот на патувањето.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 10 ЕУР!

Можеби ќе Ви се допадне

PORTES LITHOS Luxury Resort ***** – Nea Potidea, Kassandra

MELITON PORTO CARRAS ***** – Porto Carras

EVA – Nea Vrasna, Strimonikos

POTIDEA PALACE Hotel ****+ – Potidea, Kassandra

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel