Calamos Beach Hotel *** - Kalamos, Attica

ЛЕТО 2024

УСЛУГА

All inclusive

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Атика

Early Booking Offer -10% for reservations made until 31/05/2024 for stays 31/05/2024-31/10/2024

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Calamos Beach 3* е сместен на приватна песочна плажа. Реновиран е во 2018та година. Нуди 185 пространи соби со балкони, а голем број е со поглед на море. Собите се опремени со клима уред, балкон, мал фрижидер, телефон, ТВ, интернет. Помошен кревет е камп на расклопување. Фамилијарните соби се со кревети на кат и поглед на море, а во понуда се и апартмани односно две соби споени со врата и се со поглед на планина. Dress code е задолжителен за време на оброците во ресторанот. Хотелот нуди и менувачница, лифт, ресторан, барови, интернет, детско игралиште и клуб, организирана плажа со лежалки и чадори, детски базен, анимација, терен за кошарка, тенис /со доплата/, билијар /со доплата/. Хотелот е прилагоден за лица со пречки во движење.

ONLINE ПРЕБАРУВАЧ

 

 

070 399 359

070 279 395

Работно време: понеделник-петок /10:00-18:00/

ГАЛЕРИЈА

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД! 

Во цената не е вклучена таксата за престој, се плаќа во хотелот!

 

Можеби ќе Ви се допадне

ATINA – Jerisos, Atos

DIOSKURI – Neos Marmaras, Sithonia

AFRODITI – Sarti, Sitonija

STRATOS – Stavros, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel