Calamos Beach Hotel *** - Kalamos, Attica

ЛЕТО 2023

УСЛУГА

All inclusive

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Атика

For all bookings made until 31/08/2023
15% Discount | for STAYS from 28/08/2023 – 27/09/2023 & 02/10/2023 – 31/10/2023

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Calamos Beach 3* е сместен на приватна песочна плажа. Реновиран е во 2018та година. Нуди 185 пространи соби со балкони, а голем број е со поглед на море. Собите се опремени со клима уред, балкон, мал фрижидер, телефон, ТВ, интернет. Помошен кревет е камп на расклопување. Фамилијарните соби се со кревети на кат и поглед на море, а во понуда се и апартмани односно две соби споени со врата и се со поглед на планина. Dress code е задолжителен за време на оброците во ресторанот. Хотелот нуди и менувачница, лифт, ресторан, барови, интернет, детско игралиште и клуб, организирана плажа со лежалки и чадори, детски базен, анимација, терен за кошарка, тенис /со доплата/, билијар /со доплата/. Хотелот е прилагоден за лица со пречки во движење.

Поради чести менувања на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Работно време: понеделник-петок /10:00-18:00/

ГАЛЕРИЈА

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД! 

Во цената не е вклучена таксата за престој, се плаќа во хотелот!

Cancellation policy
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount

Можеби ќе Ви се допадне

BERLIN – Sarti, Sithonia

CORFU GOLDEN SANDS Hotel ***– Ag. Georgios, Corfu

AQUA SUN Hotel 3* – Sandanski

DIONISOS – Asprovalta, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel