Hotel Natura Park 4* Coma-Ruga, Costa Dorada

ЛЕТО 2024

УСЛУГА

FB+

Типот на програма

8 дена / 7 ноќевања
Авио од Софија

Шпанија

Коста Дорада

ШПАНИЈА – ЛЕТО 2024

Hotel NATURA PARK 4*

 

Хотелот Natura Park се наоѓа веднаш до плажата во туристичкиот град Комаруга и ужива во неверојатен поглед на морето. Нуди надворешни базени за возрасни и деца, како и пространи соби со приватни балкони.

Хотелот Натура Парк е на 20 километри од градот Тарагона, а аеродромот Реус е на кратко возење. Градот Салоу и тематскиот парк Порт Авентура се оддалечени 40 километри.

Исто така во близина на хотелот можете да ги посетите: Parque Asociacion Familiar Ferroviaria – 600 m, парк на реката Чарли – 700 м, детски парк Лес Клотес – 850 м, плажата Сант Салвадор – 100 м, плажа Кома-Руга – 200 м,
возот Sant Vicenç de Calders – 500 m. 

Хотелот вклучува соба за игри и нуди дневна програма за забава за возрасни и деца. Бесплатен Wi-Fi е достапен на јавни површини. Хотел Натура Парк е одличен избор за одмор, поради близина до одлични ресторани и атракции во Кома Руга. Хотелот нуди 24-часовна рецепција и тераса за сончање, како и базен. Собите се пространи и стандардно се опремени со: клима уред, сопствено купатило, спална или два посебни кревети, фен, мини бар, ТВ, бесплатен интернет. 

БЕСПЛАТНИ УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ: музика во живо, плажа, аниматори, соба за игри.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ со доплата: пеглање, перење, услуги за факс/копирање, секојдневно чистење, билјард, паркинг.

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ: 25.06.2024, 27.08.2024, 03.09.2024, 10.09.2024, 17.09.2024, 24.09.2024, 01.10.2024

 

Цените се движат од – услуга полн пансион +(појадок, ручек и вечера со вклучени вино и вода за време на оброците):

740 еур по лице во промо соба

775 – 860 еур по лице во стандардна соба

Максимален капацитет 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до неполни 12 год

 

Во цената е вклучено:

-Авионски билет Софија – Барселона – Софија со аеродромски такси и чекиран багаж 20 кг/ рачен багаж максимум 5 кг, со European air charter
-7 ноќевања на база на појадок, ручек и вечера (со вклучено вино и вода за време на ручек и вечера) 
-Панорамски разглед на Барселона со туристички водич 
-Базен;
-Интернет;
-Дневна забавна програма;
-Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
-Претставник на тур-оператор.

ПОГЛЕДНИ ДЕТАЛИ

ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДОПЛАТА:

–  такса за гориво, се објавува 21 ден пред поаѓање /доколку има зголемување на цената на горивото/

–  оптштинска такса по лице на вечер, се плаќа на рецепција

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

-Целодневна екскурзија Пенискола и Мореа – 77 еур за возрасен / 47 еур за дете до 11,99 години;
-Полудневна екскурзија до Тарагона – 44 еур за возрасен / 31 еур за дете
-Целодневна екскурзија до Валенсија – 80 еур за возрасен / 57 еур за дете до 11,99 години;
-Целодневна екскурзија до опатија Монсерат со Црната Мадона – 66 еур за возрасен / 41 еур за дете до 11,99 години;
-Билет за забавен парк Port Aventura – 77 еур за возрасен / 67 еур за дете до 11,99 години (превозот не е вклучен);
-Ремек-делата на Гауди (УНЕСКО) вклучувајќи влезници за Саграда Фамилија, Парк Гуел и Куќата на Гауди во Парк Гуел – 91 еур за возрасен / 46 еур за дете до 11,99 години;

 

Ред на летање (подлежи на промени):

Софија – Барселона: 07:30-09:40

Барселона – Софија: 10:40-14:50

 

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:

околу 1:30 час по правец со 3*/4* автобус.

За валидна резервација е потребна уплата од мин 50% од вкупната сума по лице. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Цените се валидни за плаќање во готово или вирмански на сметка на Арт оф Травел.

Издавање патна документација (ваучер, информација за летот, ваучери за разгледите, програма) 5 дена пред летот.

 

Услови за откажување на резервација од страна на патникот:

Патникот е должен по писмен пат да достави допис за откажување на патување. Истиот ќе биде проследен до организаторот на патувањето. Пеналите се според денот на откажувањето и за истите важат посебни услови на откажување усогласени со условите на давателот на услугата, а не Општите на Арт оф Травел:

30+ дена пред поаѓање 70 еур/по лице;

30-22 ден пред поаѓање 40% од вредноста;

Под 21 ден 100% пенали.

 

 

ВАЖНО:

  1. Минимален број за реализација на програмата: 40 лица. Во случај на недоволен број, организаторот е должен да ги извести патниците 20 дена пред поаѓање.
  2. Нема специјални медицински и здравствени побарувања, поврзани со патувањето.
  3. Патувањето не се препорачува за лица со ограничена подвижност.
  4. Потребен е валиден пасош со минимум 6 месеци важност од датумот на излезот од земјата во која се патува.
  5. Организаторот го задржува правото за промена на програмата.

 

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ

 

Предрезервација и уплата на факултативните излети се препорачува. Излетите се спроведуваат на бугарски јазик за минимум 20 лица. Можно е пријавувањето и на лице место доколку има слободни места. Реализацијата на излетите не се гарантира без потребниот минимум.

МОЖЕБИ ЌЕ ВИ СЕ ДОПАДНЕ

HRISTOS – Nei Pori, Pieria

SOROKOS – Stavros, Strimonikos

KOSTAS – Nea Vrasna, Strimonikos

MESIMVRIA – Golden Beach, Thassos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel