Potidea Palace Hotel ****+ - Potidea, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

UAll

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

For all bookings made from 30/06/2023 until 15/07/2023

Valid for the Economy,
Superior, Deluxe Double Room
Deluxe Double sea view,
Family Deluxe & Junior Suite

15% Discount | for STAYS from 22/07/2023 – 15/10/2023

Valid for the Suite & Suite with sea view

15% Discount | for STAYS from 22/07/2023 – 03/09/2023
20% Discount | for STAYS from 04/09/2023 – 15/10/2023

Valid ONLY for the Economy,
Superior, Deluxe Double Room

10% Discount | for STAYS from 13/07/2023 – 21/07/2023

Valid ONLY for the Suite
5% Discount | for STAYS from 13/07/2023 – 21/07/2023
*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Potidea Palace Hotel се наоѓа помеѓу два заливи со преубав поглед кон планината Олимп и на само 1 км од Потидеа. Хотелот го сочинуваат главна зграда и 9 двокатни згради. Нуди голем базен, одделен детски базен, бесплатни лежалки, чадори, 2 тениски терени, одбојка на плажа, мини клуб и детско игралиште, мини маркет, продавница за накит, теретана, сауна, вечерна забава, спа центар со внатрешен базен и џакузи, салон за убавина, фризерница, школа за нуркање, паркинг, интернет, неколку ресторани и барови. Сите соби се реновирани 2020-та година.

ПОРАДИ ЧЕСТИТЕ МЕНУВАЊА НА ЦЕНИТЕ ОД СТРАНА НА ХОТЕЛИТЕ

ВЕ МОЛИМЕ ЗА ИСТИТЕ ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ НА

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

 курс 1 еур=62 ден

Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот.

 

Cancellation policy
Non show: 100% of total amount
Early departure: 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in: 100% of total amount
Cancelled 8-21 days before check-in: 30% of total amount

Можеби ќе Ви се допадне

ALEXANDER THE GREAT Hotel **** – Kriopigi, Kassandra

SPIRIDOULA – Skiathos town, Skiathos

Hotel THERMANA PARK **** – Laško

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel