Kastro Maistro *** - Ag. Ioannis

ЛЕТО 2018 ГРЦИЈА

Локација

1,5 km од Лефкас
услуга ВВ

Оддалеченост од плажа

600 метри

Грција

Острови>Лефкада

Комплексот е на 600 м оддалеченост од плажа во Агиос Јоанис. Идеална локација за истражување на преубавите плажи на Лефкада, а близината на главниот град, за прошетки, пазарење, ноќниот живот се дополнителен бенефит и причина да го одберете баш ова место за летување. Го препорачуваме на оние кои сакаат, пред се квалитетно сместување и активен одмор, кои доаѓаат на Лефкада исклучиво со сопствен превоз. Сместувачките капацитети се реновирани 2016 год. и имаат преубав панорамски поглед кон морето

Содржини: базен, бар покрај базенот каде се сервира појадок, паркинг, скара, бежичен интернет, рецепција

Соби: балкон, клима, сателитска ТВ, опремена кујна /фрижидер, ел. шпорет/, бебешко креветче /на барање/

*Дозволен престој за домашни миленици /со претходна најава/

ГАЛЕРИЈА

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД! 

ВАЖНО!

Од 01.01.2018 год. во Грција започнува да се наплаќа туристичка такса за престој:

Хотели 5* – 4 ЕУР

Хотели 4*– 3 ЕУР

Хотели 3* и пониски категории – 1.5 ЕУР

Износот е за 1 ноќевање по сместувачка единица и се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

San Panteleimon Beach Hotel **** – N. Panteleimon Beach

Frideriki – Asprovalta, Strimonikos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel