Portes Beach Hotel **** - Potidea, Kassandra

ЛЕТО 2020

Услуга

НВ / All

Оддалеченост од плажа

0 m

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

ЦЕНИТЕ СЕ СО ПРЕСМЕТАНИ 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2020

Portes Beach Hotel се наоѓа на песочно-камчеста плажа /лежалки и чадори бесплатни/, на 2 km од Неа Потидеа и 4 km од Неа Мудања. Составен е од 11 трокатни згради. Сите соби се реновирани 2015-2016 година. Хотелски содржини: базен, мини маркет, теретана, сауна со доплата, паркинг, бежичен интернет во лоби бесплатно, пешкири за плажа со депозит, детски базен, клуб и игралиште, 2 бара, ресторан и таверна, билијар со доплата, пинг понг, одбојка на плажа, тенис и спортови на вода со доплата, анимација. Соби: балкон, клима, сателитска ТВ, бежичен интернет, мини фрижидер, сеф со доплата, фен, телефон. Вкупно 204 соби: Singles (~22 m2), Doubles Promo (~22 m2), Double Rooms (~25 m2), Doubles Superior (~25 m2).

 

ПРЕВЗЕМИ ЦЕНОВНИК PORTES BEACH POTIDEA 30.04

Хотелот го задржува правото на измена на цените без претходно известување!

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

2020 Cancellation policy:
No shows: 50% of the agreed stay
2 overnights for all cancellations made 0-3 days prior to arrival
1 overnight for all cancellations made 4-7 days prior to arrival
+ реални административни и банкарски трошоци

 

 

За валидна резервација  е потребна уплата од мин 25% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа: 25% до 31.05.2020 /односно последен работен ден/ а 50% најдоцна 25 дена пред пристигнување.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа според категоризација на објектот, на лице место, на рецепција.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Parklane Luxury Resort & Spa ***** – Limassol, Kipar

Corfu Residence Hotel **** – Nissaki, Corfu

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel