Tosca Beach Hotel **** - Kavala, Tracia

ЛЕТО 2023

Услуга

All inclusive

Оддалеченост од плажа

На плажа

Грција

Тракија>Кавала

Special Offer -15% for reservations made from 01/09/2023-15/09/2023 for stays 08/09/2023-16/09/2023
Special Offer -15% for reservations made from 01/09/2023-15/09/2023 for stays 24/09/2023-30/09/2023
*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Хотелот се наоѓа на 6 км од Кавала и е од бунгаловски тип (вкупно 18), централната зграда со ресторанот и рецепцијата. Сместен во пријатно опкружување, во борова шума, на приватна песочна плажа, со комфорни соби, ресторани, бар, детски клуб, интернет и високото ниво на услуга е идеален избор за семеен одмор. Хотелот е реновиран 2016 год., а новитет е услуга на база Ултра се вклучено, како и аннимација за гостите. Вкупно 100 соби.

Содржините: 2 ресторани, бар на плажа, паркинг, мини-маркет, теретана, бесплатен бежичен интернет и на плажа, спа центар, лежалки бесплатно, пешкири за  плажа со депозит, детско игралиште, анимација. Собите се опремени со: клима, мини бар /сокови, вода и пиво се дополнуваат секојдневно, бесплатно/, TV со сателитски канали, фен, сеф, сет за кафе/чај, балкон, телефон, бежичен интернет.

 

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

Поради чести измени на цените од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате директно во агенција!

070 399 359

070 279 395

Работно време: понеделник-петок /10:00-18:00/

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

такса за престој се плаќа на лице место

 

Cancellation policy:
30% charge of the booking value for / cancellations received 14 to 7 days prior to arrival
50% charge of the booking value for cancellations received 6 to 2 days prior to arrival
100% charge of the booking value for cancellations received 1 day prior to arrival or non show

Можеби ќе Ви се допадне

DIONISIOU – Paralia Dionisiou, Solunska regija

MARBELLA ELIX Hotel ***** – Perdika, Ionian Coast

PRAKSITELIS – Nikiana, Lefkada

MITSIS GALINI Wellness&Spa ***** – Kamena Vourla, Central Greece

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel