Mediterranean Village Hotel & Spa ***** - Paralia Katerinis, Pieria

ЛЕТО 2022

УСЛУГА

HB

Оддалеченост од плажа

на плажа

Грција

Олимпска Регија>Хотели

Модерен хотелски комплекс сместен на плажа, во подножјето на Олимп. Нуди комфорни, 18 двокатни објекти, квалитетна услуга, голем број соби, ресторани, пицерија, пекарница, барови, ноќен клуб, конференциски услуги, 4 базени и еден во Spa центарот, бежичен интернет, паркинг, мини маркет, конференциска сала. Ново крило само за возрасни. Спа центарот е за деца над 16. год. Бесплатни лежалки и чадори за плажа, пешкири со депозит. Плажа – песочна. 1 km од Паралија Катерини и 7 km oд Катерини. 

Вкупно 176 соби: Promo Rooms Eco (~25 m2), Double Rooms (~25 m2), Doubles Superior (~30 m2), 10 Suites (~41 m2), 2 Maisonette Suites Private Pool (~90 m2).

Во собите: централна клима со индивидуален регулатор, LCD ТВ со сателитски канали, телефон, мини фрижидер, сеф, фен, балкон, интернет, сет за кафе и чај.

*Прилагоден за лица со попречена мобилност

Поради често менување на цените и висината на попустите од страна на хотелите,

Ве молиме за истите да се информирате на 

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

Работно време: пон-пет /10:00-18:00/

СЛИКИ И УСЛОВИ

курс 1 еур = 62 денари

*Такса за престој не е вклучена во цената и се плаќа на лице место, на рецепција. Висината зависи од категоризација на објектот.

 

Cancellation Policy
1.4.22-7.6.22/ 17.9.22-31.10.22 • 7-4 days prior before 50% of total stay will apply. • 3-1 days before arrival, 90% of total stay will apply. • In case of No show or early departure, 100% of the total stay will apply.

8.6.22-16.9.22 • 14-4 days before arrival 50% of total stay will apply. • 3-1 days before arrival, 90% of total stay will apply. • In case of No show or early departure, 100% of the total stay will apply. Cancellation Policy for Suites and Maisonette: • For any cancellation received 22-15 days before arrival, 50% of the total stay will apply. • For any cancellation received 14-8 days before arrival, 80% of the total stay will apply. • For any cancellation received 7- 1 days before arrival and No-show 100% of the total • In case of early departure, the remaining nights cannot be cancelled or refunded

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Apartmani KRALJEVI ČARDACI *** – Kopaonik

БУКУРЕШТ и ТРАНСИЛВАНИЈА – 07. декември

PANOS – Skala Sotiros, Thassos

NAFSIKA – Parga, Jonski Breg

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel