Augustos House - Tripiti, Tasos

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

250 метри

Грција

Острови>Тасос

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 12.05.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 23.05-02.06.2023

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 12.05.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 02.06-30.09.2023

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – 06.08-14.08.2023 (8 НОЌИ) 3+1 СТУДИО 570 ЕУР / 14.08-21.08.2023 (7 НОЌИ) 3+1 СТУДИО 500 ЕУР

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Се наоѓа околу 2 km од Limenaria и на околу 250 m од плажата. Се препорачува на оние кои сакаат мир и тишина. Составена е од 2 идентични згради опкружени со борова шума. Во дворот има скара, базен со чадори и лежалки, паркинг.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Напомени 

  • Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
  • Користење на клима се доплаќа, а користењето на пешкирите е вклучено во цената.
  • Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ПОРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

 

 

Можеби ќе Ви се допадне

SPANOS – Sarti, Sithonia

ALEKSANDRA – Nea Vrasna, Strimonikos

PENISCOLA Plaza 4* Costa Azaar

SULA – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel