Cora Hotel & Spa Resort **** - Afitos, Kassandra

ЛЕТО 2023

Услуга

BB / HB

Оддалеченост од плажа

300 m

Грција

Халкидики>Касандра>Хотели

Special Offer -30%
for reservations made from 08/08/2023-22/08/2023
for stays 14/08/2023-30/10/2023

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Cora Hotel & Spa, oпкружен со палми, со убав поглед од ридот на заливот Торонеос, овој хотел со 4 ѕвезди се состои од 8 комплетно реновирани згради и на само 3 минути пешачење до приватната плажа преку пешачки мост. Со новиот менаџерски тим, Cora Hotel & Spa Resort нуди 182 целосно реновирани соби, 2 ресторани, 4 бара и кино на отворено, конференциски услуги, Спа и фитнес центар, отворени и затворени базени и многу повеќе. Традиционалното село Афитос е оддалечено 3 километри, додека аеродромот во Солун е на 70 километри. Во понуда се сместувачки единици за 2 лица, 2+1 дете, 2+2 деца, па до максимум 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца. Услугата е ноќевање со појадок или полупансион. Од хотелските содржини издвојуваме: 24-часовна рецепција, менувачница, изнајмување на велосипеди и автомобили, продавници, надворешен паркинг, бежичен интернет, 4 бара, 2 ресторани, спа центар, внатрешен базен, теретана, надворешни базени за возрасни и деца. Лежалките на плажата се со доплата. 

ПОРАДИ ЧЕСТИТЕ МЕНУВАЊА НА ЦЕНИТЕ ОД СТРАНА НА ХОТЕЛИТЕ

ВЕ МОЛИМЕ ЗА ИСТИТЕ ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ НА

070 399 359

070 279 395

artoftravel.mk@gmail.com

Работно време: пон-пет /10:00-18:00/

B/Z

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

 курс 1 еур=62 ден

Такса за престој се плаќа на лице место, при влез во хотелот, според категоризација на објектот.

Cancellation policy
Cancelled 3-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-2 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

Можеби ќе Ви се допадне

MAGIC WORLD SHARM Club By Jaz 5* – Sharm el Sheikh

KYMA BEACH – Nei Pori, Pieria

Hotel BOROVETS HILLS – Borovets

ARISTOTELIS – Sarti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel