The Royal Grand Hotel *** - Kanoni, Corfu

ЛЕТО 2021

Услуга

BB / НВ

Оддалеченост од плажа

300 m

Грција

Острови>Крф

Хотелот се наоѓа на 3 km од центарот на селото Канони, на 3 km од градот Крф, и на 1.5 km од Ioannis Kapodistrias аеродромот. Составен е од шест згради а 2018 год. е комплетно реновиран. Хотелот е модерен, сместен во преубаво опкружување, со панорамски поглед на море и песочна плажа на 300 м оддалеченост, по удолница, каде што се плаќаат лежалките и чадорите. Собите се комфорни, а од хотелските содржини тука се: ресторанот, баровите, бежичен интернет, интернет агол со доплата, базен со морска вода, детски базен со морска вода, сувенирница, паркинг, лифт, билијар со доплата. Во близина на хотелот се и продавници, барови, кафетерии и таверни.

Собите: балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, мини бар со доплата, сеф, бежичен интернет, бањарки и папучи. Собите се чистат 6 пати неделно, постелнината се менува 2 пати неделно, пешкирите 3 пати неделно

ГАЛЕРИЈА / ИНФО

 За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30%. Останатиот дел се доплаќа мин. 21 ден пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

 

такса за престој се плаќа на лице место

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Можеби ќе Ви се допадне

Aktaia Boutique Hotel *** – Ammoudia, Ionian Coast

BLUE HOUSE ex Antonia – Stavros, Strimonikos

KAPOLOS STAR – Edipsos, Evia

Ostria Sea Side Hotel **** – Hanioti

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel