Grigoris House - Leptokarija, Pieria

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

120 m

Грција

Олимпска Регија>Лептокарија

Grigoris е луксузен, новоизграден објект, кој се наоѓа во новиот дел на Лептокарија, на околу 120 метри од плажата. Првите гости ги прими во сезоната 2019 година. Новоизградениот објект има трокреветни и четирикреветни студија и апартмани, сместени на 1. и 2. кат и покрај францускиот имаат и комфорен кревет на расклопување за 2 лица (минимум 140 цм ширина). Сите сместувачки единици имаат основно опремена кујна  со фрижидер, решо, садови и прибор сразмерно со бројот на кревети, купатило, тераса, TV, Wi-Fi и клима уред чие користење е вклучено во цената за наем. Постелнината се менува на 5 дена.

СЛИКИ И УСЛОВИ

плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден
Влез во собите е во 16 ч а напуштање во 9 ч
По пристигнувањето потребно е да се јавите на претставникот за да Ве упати како да ја најдете куќата и да Ве регистрира. Доколку не можете сами да ја најдете, претставникот ќе Ве смести најбргу што може
за хигиената на собите за време на престојот се грижите сами и потребно е истите да ги оставите во чиста состојба (испразнет и исклучен фрижидер на 0, фрлено ѓубре, измиени садови…)
промени на веќе потврдена резервација во ист објект и ист термин се наплаќаат 15 еур
промена на датумот на патување и/или промена на куќата се пресметува како отказ од патување
ТРОШОЦИ ЗА ОТКАЗ ОД ПАТУВАЊЕ
 40 ЕУР фиксен манипулативен трошок ако патувањето се откаже над 150 дена пред почетокот на патување,
10% ако патувањето се откаже од 150 до 45 дена пред почетокот на патување,
15 % ако патувањето се откаже од 44 до 30 дена пред почетокот на патување,
30 % ако патувањето се откаже од 29 до 20 дена пред почетокот на патување,
40 % ако патувањето се откаже од 19 до 15 дена пред почетокот на патување,
80 % ако патувањето се откаже од 14 до 10 дена пред почетокот на патување,
90 % ако патувањето се откаже од 9 до 6 дена пред почетокот на патување,
100 % ако патувањето се откаже од 5 до 0 дена пред почетокот на патување или во текот на патувањето
.

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА БЕЗ ПОПУСТ Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА, ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА МЕСЕЦ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel VRNJAČKE TERME 4* – Vrnjacka Banja

SANTA ANA – Nea Skioni, Kassandra

MARIA PASHALIDOU – Nea Roda, Athos

PAPAIKONOMU III – Potos – Tasos

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel