Alexandros - Sakis II House - Toroni

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

70 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Торони

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.06.2020, ЗА ПРЕСТОЈ ДО 18.07.2020

15% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.06.2020, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 19.07.- 23.08.2020

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.06.2020, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 24.08.2020 ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Куќата се наоѓа на 70 m од морето, веднаш зад куќата Sakis III. Сите студија и апартмани се на кат. Има студија за две до четири лица и петокреветни апартмани. Во студијата еден кревет со помали димензии се наоѓа во одделениот кујнски дел, а фотеља на расклопување во спалниот дел. Сите сместувачки капацитети имаат SAT TV, клима вклучена во цената и интернет.

 

ГАЛЕРИЈА

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Afroditi House – Nidri

Hotel Iglika Palace **** – Borovets

Gold Stern Hotel *** – Paralia Katerini

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel