Hotel Aleksandar **** - Vrnjacka Banja

WELLNESS & SPA СРБИЈА

Услуга

услуга HВ

Локација

Во центар
40 м од главното шеталиште

Srbija

Vrnjacka Banja

LAST MINUTE ПОНУДА ОД 02 – 28. АПРИЛ

Hotel Aleksandar се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во подножјето на „црквеното брдо„ на само 40m од централниот градски парк и главното шеталиште. Опкружен со преубав парк од едната страна и редицата стари вили, познати како „Vrnjački Monmartr“од другата страна. Игралиштето за децата се наоѓа во централниот врњачки парк, на само 150m од хотелот.

Хотел има три ката и лифт. Поседува паркинг.

Вилата е изградена 1929 г со елементи на паришката архитектура од тоа време. Целосно е реконструирана во соработка со Заводот за заштита на спомениците на култура. Поседува A la carte ресторан, кафетерија со слаткарница, камин салон, пиано и лоби бар, TV сала, летна градина, конференциска сала.

СЛИКИ И УСЛОВИ

  • Цената важи за комплетна уплата во готово со резервација во денарска противвредност по курс 1 € = 62 ден

Побарај понуда

Слични понуди

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel