Asterios House - Hanioti, Kassandra

ЛЕТО 2023

Превоз

Сопствен

Оддалеченост од плажа

80 метри

Грција

Халкидики>Касандра>Ханиоти

05.09.-12.09.2023 – 1/6 DUPLEX – 460€

*За плаќање со картичка попустот се намалува за 2%

Оддалечена околу 80 m oд плажата, во центарот на Ханиоти, куќата е една од најблиските до плажа, а во близина на градскиот плоштад. Во близина се и мини маркет, отспротива пекарница и слаткарница, дуќан со сувенири. Ја краси убаво уреден двор опкружен со зеленило, летниковац и скара. Сите студија се на прв кат освен едно во приземје. Некој балкони се свртени кон морето, a некој гледаат на плоштад.

ГАЛЕРИЈА

Напомени

-Услови за деца во студио/ апартман • две деца до 10 г. Можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
– климата е вклучена во цената, како и пешкирите
-Бесплатен WI-FI: АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБИОТ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ РАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ.

 

Таксата за престој во приватно смесување во Грција во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот).

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Слични понуди

DIONISIOU – Paralia Dionisiou, Solunska regija

MAKRYAMMOS BUNGALOWS **** – Makryammos Beach, Tasos

ALEKA – Nea Plagia, Solunski zaliv

SERGIO – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel