ПРОЛЕТНИ ПАТУВАЊА

ПАТУВАЊАТА СЕ СРЕЌА

Јадран 05. март

ЈАДРАН - Свети Стефан, Будва Тиват, Херцег Нови, Игало, Котор и Пераст

Осмомартовско патување /

6.150 ден.

Повеќе

Тирана и албански брег за Велигден, Албанија / 3 ноќевања

Ѓирокастро или Аргирокастро – името на градот значи ‘’ Сребрена тврдина ‘’ , редок пример на добро сочуван отомански град. Имено градот е познат и како родниот град на Енвер Хоџа...

ВЕЛИГДЕН /

автобус / 3 ноќи

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Истанбул – индивидуален пакет аранжман

Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие - улици полни со весели луѓе, шаренило од бои, мириси, ...

ИСТАНБУЛ /

Промо индивидуален пакет аранжман

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Hotel Aquastar Danube **** – Kladovo

Кладово е симпатично гратче во југоисточна Србија. Сместен е на самиот брег на Дунав, 10 км низводно од ХЕ Ѓердап... Хотел "Aquastar Danube" се протега на површина од 52 ари, покрај уредена градска плажа во Кладово...

ПРВОМАЈСКИ ПРАЗНИК 2021/

Гратис крстарење по Дунав

Повеќе

KSAMIL, Albanija – 24. Maj

Kсамил во 2020-та година беше една од најпосетуваните летни дестинации на Балканот. Ви препорачуваме на кратко да избегате од секојдневните обврски и случувања. ...

24. МАЈ

Повеќе

Приказна од северот на Бачка, Србија / 12. мај

Тука, под крошните на столетните дрвја меѓу топлиот колорит, прошараното небо, симпатичното езерце, најразличните шатки и гуски и преубавите бели коњи липицанери... тука ќе ги наполниме батериите! ...

МАЈ /

автобус / 3 ноќи

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

КАПАДОКИЈА – 29. април, авион

Овој мистичен крај, кој ќе ве маѓепса со својата необична убавина, со векови служел како засолниште на христијаните. Ќе ве одушеви релјефот со своите егзотични облици, додека под земјата се крие вистинско богатство од скриени цркви,...

ВЕЛИГДЕН 2021 /

авион / 4НВ

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel