Lara Lux Apartmani *** Čanj

ЛЕТО 2020

Услуга

HB / FB

Оддалеченост од плажа

80 метри

Црна Гора

Барска ривиера

Чањ се наоѓа во увалата помеѓу Петровец и Сутоморе. Го краси пространа, долга и песочна плажа долга 1100 м. Во непосредна близина се наоѓа прочуената „ Краљичина плажа„ пристапна само од морска страна, а која се смета за бисер на Јадранот.

Студио-апартмани Lara-Lux *** се наоѓаат во мирниот дел на Чањ, на 80 m од плажа (карши Lara). Модерно опремени 1/2, 1/3, 1/4 студија имаат сопствен балкон, купатило, кабловска ТВ, бежичен интернет, фрижидер, клима, чајна кујна. Објектот има базен со лежалки и чадори, кои се бесплатни за гостите. Исхрана е во ресторанот на Lara *** . До ресторанот е и летна тераса со мала игрална за деца. Неколку пати во текот на неделата за најмалите гости се организираат детски театарски представи. Обезбеден е бесплатен паркинг во гаражата на објектот.

СЛИКИ И УСЛОВИ

·         PP-полупансион (појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера – оброците по избор на гостите

·         PA-полн пансион /појадок, ручек, вечера/

·         Во понуда е избор на повеќе јадења /по пат на анкета од денес за утре/

·         Смените започнуваат: со ручек (полн пансион) или со вечера (полупансион), а завршуваат со појадок или вечера

 

ПОПУСТИ:

§  деца до 3 г. бесплатно (на заеднички кревет, без јадење)

§  деца од 3-10 г. на заеднички кревет 50% попуст

§  деца од 3-12 г. на засебен кревет имаат 30% попуст

§  дете до 12 г. со едно возрасно лице во 1/2 студио има 20% попуст

 

·         бесплатно користење на клима уред

·         бебешко креветче на барање – бесплатно

·         бесплатно користење на бежичен интернет

·         бесплатно користење на паркинг во гаражата на објектот

·         бесплатно користење на базенот, лежалките и чадорите

 

ЗА ВАЛИДНА РЕЗЕРВАЦИЈА Е ПОТРЕБНА УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА, ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР=62 ДЕН. ОСТАНАТИОТ ДЕЛ СЕ ДОПЛАЌА НАЈДОЦНА 30 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

·         такса за престој се плаќа на лице местоi: деца до 12г.- 0.50e, oд 12-18г.-1.00e, возрасни 1.50e по лице на ден

·         Влез во студија е од 12.00 h a напуштање до 09.00 h

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Bozur *** – Negorski Banji

Аleks – Ksamil

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel