Yanakiev Club Hotel **** - Borovets

Услуга

услуга HВ

Локација

До жичарата

Bugarija

Borovec

YANAKIEV CLUB HOTEL е сместен на идеална локација, покрај самата ски патека во центарот на Боровец. Хотелот нуди 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите сместувачки единици се со балкон со преубав поглед кон планината или центарот. Содржините на хотелот: ресторан, бар, градина, училиште за скијање со доплата, ски остава со доплата, внатрешен базен, сауна, парна бања и лакониум за лица над 14 г., масажа со доплата, детски клуб, пинг-понг и билијар со доплата, бесплатен интернет, бесплатен паркинг, внатрешна гаража со доплата, банкомат, сала за состаноци. Соби: купатило, балкон, ТВ, телефон, фен, бањарки, фрижидер, софа, трпезариска маса.

*Хотелот е прилагоден за лица со попречена мобилност

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

1 ноќевање по лице/2 лица во Апартман/ на база полупансион, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна. Парна бања и лакониум за лица над 14 год. секој ден од 15-19 часот, интернет, паркинг (внатрешна гаража се доплаќа), туристичка такса

 

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупниот износ. Останатиот дел се доплаќа според условите за рана резервација, а најдоцна 21 ден пред поаѓање /за престој за Нова година месец дена пред поаѓање!/, кога нема попусти. Уплата се врши задолжително во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.

*Во цените е вклучена туристичката такса.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

GOVINO BAY Hotel Apartments – Gouvia, Corfu

DIAS Rooms – Leptokarija, Pieria

HRISTOS – Siviri, Kassandra

OLIVE TREE – Parga, Jonski Breg

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel