Hotel Kraljevi Cardaci **** - Копаоник

ЗИМА 2020 / 2021 КОПАОНИК

УСЛУГА

HB

Оддалеченост од центарот

5 км / Викенд населба Треска

Србија

Копаоник

СКИ ОПЕНИНГ 2020/21

 

Хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и новото хотелско крило, детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, еден од најубавите СПА центри на Копаоник, надворешен базен, паркинг, остава за ски опрема. Трансфер до ски лифтот е обезбеден од страна на хотелот.

 

Опис на сместувачкките единици

Двокреветна стандардна соба – купатило (туш кабина, фен, бањарка), француски кревет, кабловска ТВ/ЛЦД, телефон, мини-бар, ел. Бокал, сеф, бежичен интернет

Супериор соба – купатило (туш кабина, фен, бањарка), француски кревет, софа на расклопување, кабловска ТВ ЛЦД, телефон, мини-бар, ел. бокал, сеф, бежичен интернет

1/2+2 апартман – купатило (туш кабина, фен, бањарка), дневна соба со софа на извлекување, спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, кабловска ТВ/2 ЛЦД телевизори, телефон, мини-бар, ел. бокал или мини кујна, сеф, бежичен интернет

1/2+3 апартман – купатило (туш кабина, фен, бањарка), дневна соба со софа на извлекување, спална соба со француски кревет, кабловска ТВ/2 ЛЦД телевизори, телефон, мини-бар, ел. бокал, сеф, бежичен интернет

1/2+4 апартман со камин– купатило (туш кабина, фен, бањарка), дневна соба со софа на извлекување и камин, две спални соби, едната со француски кревет, другата со две единечни легла, мини кујна со трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД телевизор, телефон, мини-бар, сеф, бежичен интернет

Ski opening 2020/2021

Пакет 4 дена / 3 ноќи од 03.12. – 06.12.2020

Пакетот вклучува:

Услуга на база полупансион (појадок и вечера)
Неограничено користење на SPA & WELLNESS центарот за деца и возрасни
50% попуст за рентање на ски опрема
Трансфер до ски лифтот и назад /додека работи жичницата/
По 1 бесплатен пијалок за време на пансионската вечера 
Поклон изненадување за секој гостин на хотелот
Цена на пакетот по лице 125 еур

Услови за деца:

Деца од  2 – 15 год. имаат 50% попуст на цената на пакетот за возрасни
 

Цената не вклучува:

Такса за престој и хотелско осигурување, се плаќа на рецепција

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

 

ЗИМА 2020 / 2021

Детска недела

Две деца до 15 год бесплатно
30% попуст за изнајмување на ски опрема за деца
30% попуст на групна школа за скијање за деца

Недела со SKI PASS:

бесплатен шестдневен SKI PASS за возрасни (акцијата се однесува исклучиво на седмодневни аранжмани
30% попуст на цената на закуп на комплет ски опрема за возрасните

 

 

ПАКЕТИ 7 НОЌЕВАЊА 

 

УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НА ПАКЕТИ

Цената вклучува:

– 7 полупансиони (појадок и вечера)

– претставник од страна на организаторот за време на патувањето и цело време на престојот

– користење на СПА центарот (внатрешен базен, финска и био сауна, парна бања, амам, солена соба, тепидариум) ! дозволен влез за деца над 12 год

– користење на детскиот дел на СПА центарор (беби и детски базен, тобогани)

– бањарки, папучи и пешкири за во СПА центарот

– теретана

– пинг понг сала

– трансфер до ски депо „Мало Језеро„ 2,5 км од хотелот, 5 пати на ден додека работи жичарата

– бебешко креветче на барање

– детска игрална со задолжително присуство на родител

– бежичен интернет

Цената не вклучува:

такса за престој возрасни 1,5 еур по лице на ден, деца од 7-15 год 0,8 еур на ден, деца до 7 год 0,2 еур на ден

Цена за превоз Скопје – Копаоник – Скопје за дете од 2 – 12 год. 45 е

– Цена за превоз Скопје – Копаоник – Скопје за возрасен 60 е

– задолжително патничко здравствено осигурување без франшиза

– индивидуални трошоци

– се друго неспомнато

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

За валидна резервација со попуст потребна е уплата од минимум 50% од вкупната сума.

За валидна резервација без попуст потребна е уплата од минимум 30% од вкупата сума.

Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

За реализација на превозот е потребен минимум од 30 патници. Истиот се резервира со 30% уплата а доплата се врши 15 дена пред поаѓање. Во случај на недоволен број на пријавени патници, цената може да претрпи измена.

Такса за престој се плаќа со резервација.

 

Патување во Србија е возможно и со лична карта (важи само за возрасни), за децата е потребен валиден пасош.

Моментално, за влез во Србија НЕ е потребен ПЦР тест поради КОВИД 19.

ГАЛЕРИЈА

Детска недела

 • Две деца до 15 год бесплатно
 • 30% попуст за изнајмување на ски опрема за деца
 • 30% попуст на групна школа за скијање за деца

Недела со SKI PASS:

 • бесплатен шестдневен SKI PASS за возрасни (акцијата се однесува исклучиво на седмодневни аранжмани
 • 30% попуст на цената на закуп на комплет ски опрема за возрасните

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса
 • (Во случај на помалку од 30 гости во хотелот, оброците се служат по принцип на сет мени)
 • Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центарот (со топла врска): затворен базен 14x6m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум, бањарки, пешкири и папучи
 • *Дозволен престој на деца над 12 г!
 • Детската зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани
 • неограничено користење на Fitness центарот
 • превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата
 • користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката „Malo jezero” (покрај големиот паркинг кој се доплаќа)
 • бебешко креветче на барање
 • Забава за деца:
 • Дружба со Дедо Мраз за време на новогодишните празници
 • Користење на детската игрална со присуство на родители
 • Бежичен интернет во целиот хотел
 • Отворен паркинг со ограничен капацитет

 

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):

 • Такса за престој 120 дин на ден возрасни, 60 дин на ден деца од 7 – 15 г. Деца помали од 7 г не плаќаат.
 • Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Услови:

 • Пократок престој од 7 ноќевања на барање, со 20% повисоки цени
 • Дете од 0-7 г со 2 возрасни на заеднички кревет во 1/2 соба бесплатно
 • Дете од 0-15 г со 1 возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете од 0-15 г со 2 возрасни на посебен кревет во 1/2+1 соба 50% попуст, 2. дете од 0-7 г на заеднички кревет  бесплатно
 • Деца од 0-15 г со 2 возрасни на посебни кревети во апартманот 50% попуст
 • 3. возрасен во 1/2+1 соба 30% попуст
 • 4. возрасен во апартманот 1/2+2 попуст 70%
 • 4. и 5. возрасен во апартманот 1/2+3 попуст 50%
 • 5. и 6. возрасен во апартманот 1/2+4 попуст 50%

 

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД! 

Начин и услови на плаќање:

 • За резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума во денари, по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање.

Политика на откажување:

 • 30 или повеќе денови пред почетокот само административни и банкарски трошоци (10% од вкупната сума)
 • 29 -15 дена пред 30%
 • 14 – 8 дена пред 50%
 • 7 – 1 ден пред 70%
 • на денот или подоцна 100%
 • Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

Политика на откажување во случај на заболување од Ковид 19 на некој од наведените имиња во резервацијата, пред поаѓање или затварање на граници од страна на двете држави

– Со валидна медицинска документација хотелот ќе ја врати уплатената сума, минусирана за реалните административни и банкарски трошоци

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во предвид како причина за откажување на резервација

Барање за резервација

Слични понуди

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel