Hotel Kraljevi Cardaci **** - Копаоник

ЕСЕН 2022 / ЗИМА 2022/23

УСЛУГА

HB

Оддалеченост од центарот

5 км / Викенд населба Треска

Србија

Копаоник

БЕСПЛАТЕН СКИ ПАС ОД 29.01-05.02.2023 ЗА МИН 7 НОЌЕВАЊА
+30% ПОПУСТ НА СКИ ОПРЕМА ЗА ВОЗРАСНИ

Хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и новото хотелско крило, детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, еден од најубавите СПА центри на Копаоник, надворешен базен, паркинг, остава за ски опрема. Трансфер до ски лифтот е обезбеден од страна на хотелот.

 

Опис на сместувачкките единици

Двокреветна стандардна соба – купатило (туш кабина, фен, бањарка), француски кревет, кабловска ТВ/ЛЦД, телефон, мини-бар, ел. Бокал, сеф, бежичен интернет

Супериор соба – купатило (туш кабина, фен, бањарка), француски кревет, софа на расклопување, кабловска ТВ ЛЦД, телефон, мини-бар, ел. бокал, сеф, бежичен интернет

1/2+2 апартман – купатило (туш кабина, фен, бањарка), дневна соба со софа на извлекување, спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, кабловска ТВ/2 ЛЦД телевизори, телефон, мини-бар, ел. бокал или мини кујна, сеф, бежичен интернет

1/2+3 апартман – купатило (туш кабина, фен, бањарка), дневна соба со софа на извлекување, спална соба со француски кревет, кабловска ТВ/2 ЛЦД телевизори, телефон, мини-бар, ел. бокал, сеф, бежичен интернет

1/2+4 апартман со камин– купатило (туш кабина, фен, бањарка), дневна соба со софа на извлекување и камин, две спални соби, едната со француски кревет, другата со две единечни легла, мини кујна со трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД телевизор, телефон, мини-бар, сеф, бежичен интернет

ЦЕНОВНИК ЗИМА 2022 / 2023

 

Детска недела

·        Две деца до 15 год бесплатно

•        30% попуст за изнајмување на ски опрема за деца

•        30% попуст на групна школа за скијање за деца

Недела со SKI PASS:

·        бесплатен шестдневен SKI PASS за возрасни (акцијата се однесува исклучиво на седмодневни аранжмани

·        30% попуст на цената на закуп на комплет ски опрема за возрасните

Цената вклучува:
·      Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса

·      (Во случај на помалку од 30 гости во хотелот, оброците се служат по принцип на сет мени)

·      Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центарот (со топла врска): затворен базен 14x6m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум 

·      *Дозволен престој на деца над 12 г!

·      Детската зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани

·      неограничено користење на Fitness центарот

·      превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата

·      користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката „Malo jezero” (покрај големиот паркинг кој се доплаќа)

·       бебешко креветче на барање

·       Забава за деца:

·       Дружба со Дедо Мраз за време на новогодишните празници

·       Користење на детската игрална со присуство на родители

·       Бежичен интернет во целиот хотел

·       Отворен паркинг со ограничен капацитет/гаражата е со доплата/

 

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):
·      Такса за престој 120 дин на ден возрасни, 60 дин на ден деца од 7 – 15 г. Деца помали од 7 г не плаќаат.

·      Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Услови:
·      Пократок престој од 7 ноќевања на барање, со 20% повисоки цени

·      Дете од 0-7 г со 2 возрасни на заеднички кревет во 1/2 соба бесплатно

·      Дете од 0-15 г со 1 возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст

·      Дете од 0-15 г со 2 возрасни на посебен кревет во 1/2+1 соба 50% попуст, 2. дете од 0-7 г на заеднички кревет  бесплатно

·      Деца од 0-15 г со 2 возрасни на посебни кревети во апартманот 50% попуст

·      3. возрасен во 1/2+1 соба 30% попуст

·      4. возрасен во апартманот 1/2+2 попуст 70%

·      4. и 5. возрасен во апартманот 1/2+3 попуст 50%

·      5. и 6. возрасен во апартманот 1/2+4 попуст 50%

ГАЛЕРИЈА

Цената вклучува:
·    Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база на шведска маса

·      (Во случај на помалку од 30 гости во хотелот, оброците се служат по принцип на сет мени)

·      Неограничено користење на содржините на SPA & WELLNESS центарот (со топла врска): затворен базен 14x6m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум 

·      *Дозволен престој на деца над 12 г!

·      Детската зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани

·      неограничено користење на Fitness центарот

·      превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата

·      користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката „Malo jezero” (покрај големиот паркинг кој се доплаќа)

·       бебешко креветче на барање

·       Забава за деца:

·       Дружба со Дедо Мраз за време на новогодишните празници

·       Користење на детската игрална со присуство на родители

·       Бежичен интернет во целиот хотел

·       Отворен паркинг со ограничен капацитет

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):
·      Такса за престој 120 дин на ден возрасни, 60 дин на ден деца од 7 – 15 г. Деца помали од 7 г не плаќаат.

·      Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Услови:
·      Пократок престој од 7 ноќевања на барање, со 20% повисоки цени

·      Дете од 0-7 г со 2 возрасни на заеднички кревет во 1/2 соба бесплатно

·      Дете од 0-15 г со 1 возрасно лице во 1/2 соба 50% попуст

·      Дете од 0-15 г со 2 возрасни на посебен кревет во 1/2+1 соба 50% попуст, 2. дете од 0-7 г на заеднички кревет  бесплатно

·      Деца од 0-15 г со 2 возрасни на посебни кревети во апартманот 50% попуст

·      3. возрасен во 1/2+1 соба 30% попуст

·      4. возрасен во апартманот 1/2+2 попуст 70%

·      4. и 5. возрасен во апартманот 1/2+3 попуст 50%

·      5. и 6. возрасен во апартманот 1/2+4 попуст 50%

Начин и услови на плаќање:
·   За валидна резервација задолжителна уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаѓа најмалку 10 дена пред пристигнувањето.

Политика на откажување:
·      30 или повеќе денови пред почетокот само административни и банкарски трошоци (10% од вкупната сума)

·      29 -15 дена пред 30%

·      14 – 8 дена пред 60%

·      7 – 3 дена пред 80%

·      3 – 0 дена пред, на денот или подоцна 100%

·      Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

 

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во предвид како причина за откажување на резервацијата.

Барање за резервација

Слични понуди

THEO – Parga, Jonski Breg

HANIOTI MELATHRON Hotel **** – Hanioti, Kassandra

HOTEL BLUE DOLPHIN **** – Metamorfosi, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel