Apartmani Kraljevi Cardaci *** - Копаоник

ЗИМА 2020 / 2021 КОПАОНИК

УСЛУГА

Наем
*Можност за доплата за полупансион
Појадок или вечера

Оддалеченост од центарот

5 км / Викенд населба Треска

Србија

Копаоник

СКИ ОПЕНИНГ 2020/21

 

Апартхотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и  детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, еден од најубавите СПА центри на Копаоник (апартманскиот дел нема топла врска), надворешен базен, паркинг, остава за ски опрема. Трансфер до ски лифтот е обезбеден од страна на хотелот.

*Напомена: Гостите од апартманскиот дел остваруваат попуст за користење на Спа центарот

* Постои можност за доплата на појадок или само вечера, како и полупансион. Информации во агенција.

 

Опис на сместувачките единици

 

Студио (2 или 3 лица) – софа на извлекување за 2 лица + софа на извлекување за едно лице, купатило со туш кабина и фен, комплетно опремена кујна со ел. шпорет, фрижидер, прибор, трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД, бежичен интернет

Апартман (за 4 лица) – дневна соба со софа на извлекување за две лица, спална соба со француски кревет, купатило со туш кабина и фен, комплетно опремена кујна со ел. шпорет, прибор, фрижидер, трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД, бежичен интернет

Апартман (за 6 лица) – дневна соба со софа на извлекување за две лица (некои од апартманите имаат камин), две спални соби, едната со француски кревет, другата со два единечни кревета, купатило со туш кабина и фен, комплетно опремена кујна со ел. шпорет, прибор, фрижидер, трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД, бежичен интернет

Ski opening 2020/2021

Пакет 4 дена / 3 ноќи од 03.12. – 06.12.2020

Пакетот вклучува:

Услуга на база полупансион (појадок и вечера)
Неограничено користење на SPA & WELLNESS центарот за деца и возрасни
50% попуст за рентање на ски опрема
Трансфер до ски лифтот и назад /додека работи жичницата/
По 1 бесплатен пијалок за време на пансионската вечера 
Поклон изненадување за секој гостин на хотелот
Цена на пакетот по лице 125 еур

Услови за деца:

Деца од  2 – 15 год. имаат 50% попуст на цената на пакетот за возрасни
 

Цената не вклучува:

Такса за престој и хотелско осигурување, се плаќа на рецепција

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

 

 

 

 

ЦЕНОВНИК ПАКЕТИ 7 НОЌИ ПО ЛИЦЕ

 

 

Цената вклучува:

– 7 ноќевања

– претставник од страна на организаторот за време на патувањето и цело време на престојот

– постелнина, пешкири, финално чистење, топла вода, ел. струја, греење

– чистење на апартманите и замена на пешкирите на 2 дена

– трансфер до ски депо „Мало Језеро„ 2,5 км од хотелот, 5 пати на ден додека работи жичарата

– ваучер со 15% попуст за користење на СПА центарот (внатрешен базен, финска и био сауна, парна бања, амам, солена соба, тепидариум) ! дозволен влез за деца над 12 год и користење на детскиот дел на СПА центарор (беби и детски базен, тобогани), бањарки, папучи и пешкири за во СПА центарот

– бежичен интернет

 

Цената не вклучува:

– такса за престој возрасни 1,5 еур по лице на ден, деца од 7-15 год 0,8 еур на ден, деца до 7 год 0,2 еур на ден

– Цена за превоз Скопје – Копаоник – Скопје за дете од 2 – 12 год. 45 е

– Цена за превоз Скопје – Копаоник – Скопје за возрасен 60 е

– задолжително патничко здравствено осигурување без франшиза

– индивидуални трошоци

– се друго неспомнато

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

За валидна резервација со попуст потребна е уплата од минимум 50% од вкупната сума.

За валидна резервација без попуст потребна е уплата од минимум 30% од вкупата сума.

Останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред поаѓање.

За реализација на превозот е потребен минимум од 30 патници. Истиот се резервира со 30% уплата а доплата се врши 15 дена пред поаѓање. Во случај на недоволен број на пријавени патници, цената може да претрпи измена.

Такса за престој се плаќа со резервација.

 

Патување во Србија е возможно и со лична карта (важи само за возрасни), за децата е потребен валиден пасош.

Моментално, за влез во Србија НЕ е потребен ПЦР тест поради КОВИД 19.

ГАЛЕРИЈА

AКЦИЈА 5 = 7 – за наем на апартман плаќате 5 ноќи, добивате 2 ноќи гратис!

Цената вклучува:

 • Наем на студио / апартман
 • завршно чистење, струја,  вода,  греење, постелнина, пешкири
 • чистење на апартманите и промена на пешкирите секој втор ден
 • превоз до скијалиштето пет пати на ден за време на работа на жичарата
 • користење на ски остава со ски сервисот на 30 m оддалеченост од патеката „Malo jezero” (покрај е и големиот паркинг кој се доплаќа)
 • Ваучер со 15% попуст за дневна карта за SPA & WELLNESS центарот: затворен базен 14×6 m со jacuzzi, финска сауна, био сауна, парна бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум. Сите гости добиваат бањарки, пешкири и папучи.  
 • * Влез е дозволен за деца над 12 г
 • Детска зона содржи: Baby базен 6х4 м (длабочина 0,4 м), детски базен 13х11 м (длабочина 1м), тобогани

Цената не вклучува (задолжителна доплата на лице место):

 • Такса за престој 120 дин на ден возрасни, 60 дин на ден деца од 7 – 15 г. Деца помали од 7 г не плаќаат.
 • Осигурување 20 дин по лице на ден плаќаат сите.

Доплати (опционално):

 • Полупансион (шведска маса – појадок и вечера): возрасни 15,5 евра по лице на ден, деца од 2 – 12 г 9,5 евра на ден.
 • Поединечно: појадок – 5,5 евра возрасни, 3,5 евра деца, вечера – 10 евра возрасни, 6 евра деца. (Во случај да престојуваат помалку од 30 гости во хотелот, пансионските оброци се служат по принцип сет мени)

 

Цените се во ЕУР, плаќањето задолжително во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД! 

Начин и услови на плаќање:

 • Со резервација задолжителна уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот, останатиот дел најмалку 20 дена пред пристигнувањето.

Политика на откажување:

 • 30 или повеќе денови пред почетокот само административни трошоци (10% од вкупната сума)
 • 29 -15 дена пред 30%
 • 14 – 8 дена пред 50%
 • 7 – 1 ден пред 70%
 • на денот или подоцна 100%
 • Во случај на предвремено напуштање на хотелот, хотелиерот нема обврска на враќање на сумата.

 

Политика на откажување во случај на заболување од Ковид 19 на некој од наведените имиња во резервацијата, пред поаѓање или затварање на граници од страна на двете држави

– Со валидна медицинска документација хотелот ќе ја врати уплатената сума, минусирана за реалните административни и банкарски трошоци

По направена резервација промена на терминот само на барање со согласност на хотелот. Неповолни временски услови нема да се земат во предвид како причина за откажување на резервација

Барање за резервација

Слични понуди

Magna Grecia Hotel **** – Dassia, Corfu

Alexandros Palace Hotel ***** – Ouranoupoli

Katerina Resort – Sarti, Sithonia

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel