Hotel Golden Beach *** - Metamorfosi, Sithonia

ЛЕТО 2024

Услуга

HB +

Оддалеченост од плажа

20 метри

Грција

Халкидики>Ситонија>Метаморфози

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажа во Метаморфози. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор.

Хотелот располага со 47 соби: 1/3 ПРИЗЕМЈЕ собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море, имаат брачен и единечен кревет. 1/3 СТАНДАРД собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море, имаат брачен и единечен кревет. 1/4 СТУДИО собите се наоѓаат на кат, со поглед на море или базен, имаат брачен и 2 единечни кревети во иста соба. 1/4 АПАРТМАН собите се со страничен или директен поглед кон море, имаат брачен и 2 единечни кревети во различна соба. Сите соби имаат балкон и опремени се со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !

•Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

•Вечера 18:30-21:00ч. на база шведска маса;

СЛИКИ И УСЛОВИ

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

•  За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот

Попусти за рана уплата:

•  Попустот за рана уплата од 10% важи за резервации направени до 31.12.2023; со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024

 

НAПОМЕНИ:

– Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;

– Прво дете во 1/3 ”Приземје” или ”Стандард” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

– Второ дете во 1/3 ”Стандард” до 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете во 1/4 ”Студио” или ”Апартман” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Трето дете во 1/4 ”Студио” или ”Апартман” од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 60% од цената во табелата;

– Туристичка такса се плаќа на лице место во хотелот;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;

– Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;

– За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции); 

– Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

 

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

• возрасни: 50€  (еден правец 40 €)

•деца од 2 до 12 години: 40€ (еден правец 35 €)

•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Можеби ќе Ви се допадне

Hotel Asena *** – Kusadasi

MOSCHOUS – Sivota, Jonski Breg

DIMITRIS – Nei Pori, Pieria

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel