Hotel Banjica *** - Soko Banja

WELLNESS & SPA СРБИЈА

Услуга

услуга HB / FB

Локација

Во мирниот дел
блиску до шеталиште

Srbija

Soko Banja

ОДМОР, ПРЕВЕНЦИЈА И РЕХАБИЛИТАЦИЈА

СБ БАЊИЦА се наоѓа во мирниот дел на Сокобања, во близина на бањскиот парк и атрактивните пешачки стази на почетокот на кањонот на реката Моравица.

Сите повеќедневни аранжмани вклучуваат:

– сместување во конфорни 1/2 и 1/3 соби (купатило, телефон, SAT ТВ и Wireless интернет и тераса);

– три богати и разновидни оброци – aнкетирање (задолжително етно и диетално јадење секој ден, како и јадење од програмата за здрава исхрана);

– пешачки излети со рекреатори и водичи (Бориќи, Лептерија, Сокоград…);

– користење на осветлени спортски терени и теретани во објектот;

– здравствен надзор за време на престојот;

Благодарејќи и на здравствената служба со сите потребни услови за дијагностика и терапија:  заболувања на дишните патишта (бронхитис, бронхиална астма…), коскено зглобни заболувања (артритис, спондилоза, дегенеративен ревматизам…) и полесни нервни заболувања (неуропатијa, стрес, неурози , полинеуропатии…), во понуда се следниве програми:

 1. Oдмор и рекреацијавклучува се што е горе наведено;
 2. Oсновно бањско лекување:

– лекарски прегледи и дијагностика: екг, спирометрија, мерење на шеќер и притисок…

– 3 терапии по договор со лекарот – во зависност од дијагнозата:

 • инхалации природни и со лек,
 • дренажа на бронхии, вежби за дишење…
 • комплетна физикална терапија: дијадинамик, ултразвук, магнет, биоптрон ламба, парафин, KTD, солукс ламба, галванизацијa, ултрасонофореза, ласер, eлектрофореза, кинезитерапија, крио терапија…
 • комбинирана физикална и хидротерапија;
 • капење во термална вода, медикаментозна терапија;
 1. Комплетното бањско лекување вклучува се што е горе наведено, но без ограничување во бројот на терапиите!

Maсажите (рачна и подводна)  не спаѓаат во бo. ден!

СЛИКИ И УСЛОВИ

 • Цената важи за комплетна уплата во готово со резервација во денарска противвредност по курс 1 € = 62 ден

Побарај понуда

Можеби ќе Ви се допадне

Vangelis House – Leptokarija

Gold Stern Hotel *** – Paralia Katerini

Dire House – Neos Marmaras

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright 2018 Art of Travel