Карневал во Венеција - 10.02. - 13.02.2024

Зимски патувања / 3 ноќевања со појадок / авионски од Скопје

Типот на програма

Авионска програма
Поаѓање од Скопје

Цена 333 еур

4 дена / 3 ноќевања
услуга ВВ

Италија

Венеција

Карневал во ВЕНЕЦИЈА

 

Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања

 

10. февруари (сабота)                     СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 05:15 часот. Полетување за Венеција во 06:45 и слетување во 08:30 часот. Трансфер од аеродромот до хотелот. Организиран разглед на Венеција: плоштадот Сан Марко со базиликата, Дуждевата палата, ренесансната Саат-кула, мостот на воздишките… Враќање во хотелот и сместување. Слободно време за прошетки и уживање во карневалската атмосфера. Ноќевање.

11. февруари (недела)                    МУРАНО – БУРАНО – ВЕНЕЦИЈА

Појадок. Факултативна екскурзија до волшебните острови на венецијанската лагуна – Мурано и Бурано. Ќе присуствувате на едно незаборавно искуство кога “маестро“ создава неверојатни стаклени фигури, каде се продаваат прекрасни рачно изработени стаклени производи и традиционална венецијанска чипка. Прошетката продолжува покрај каналот Гранде и мостот Риалто во Венеција, покрај ревиите со карневалски костими на плоштадот Сан Марко. Препорачуваме да ја насликате венецијанската маска и да ја понесете како сувенир. Во вечерните часови, слободно време за вкусување на некој италијански специјалитет… Ноќевање.

12. февруари (понеделник)           ВЕРОНА

Појадок. Факултативна посета на Верона – позната по Ромео и Јулија, градот каде се пишуваат најубавите љубовни писма и најдобрите романтични приказни. Разгледување на Верона: плоштадите Бра, Ербе и Данте, куќата на Јулија, амфитеатарот… Враќање во хотелот во вечерните часови. Ноќевање.

13. февруари (вторник)                   ВЕНЕЦИЈА – СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг. Трансфер до аеродромот во Венеција. Полетување за Скопје во 15:20 и слетување во 17:00 часот.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 333 евра (20.650 денари)

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

– Авионски превоз на релација Скопје-Венеција-Скопје со вклучени аеродромски такси

– Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 40x30x20cm со максимум 10 кг)

–  Трансфер во Венеција од аеродромот до хотелот и обратно

– Сместување во Хотел Lugano 4* (www.hotellugano.it/en) во Венеција/ Местре со 3 ноќевања со појадок

– Разглед на Венеција

– Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ПОГЛЕДНИ ДЕТАЛИ

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

– Рачен багаж (уште 1 торба/куфер со димензии 55х40х23cm до 10kg)

– Багаж за чекирање 1 куфер до 20kg

– Факултативен излет до островите Мурано и Бурано и прошетка во Венеција 50 евра

– Посета на Верона 50 евра

– Туристичка такса (се плаќа во хотелот на рецепција)

– Влезници во локалитетите, карти за локален превоз (бродска карта за Венеција 20 евра)

– Патничко – здравствено осигурување

НАПОМЕНИ:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 15 патници

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари 

Цената важи за плаќање во готово или на фактура!

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

Можеби ќе Ви се допадне

RUSKOVETS Thermal Spa Hotel **** – Dobriniste

TOSCA BEACH Hotel **** – Kavala, Tracia

MEDITE Resort Spa Hotel 5* – Sandanski

STEFANIA – Nikiti, Sithonia

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel