Hotel Rimska Banya *** - Banya Bansko

WELLNESS & SPA БУГАРИЈА

Услуга

услуга HВ

Локација

5,1 км од Банско

Bugarija

Banya Bansko

Spa hotel Rimska Banya се наоѓа на мирна локација, на периферијата на селото Бања. Оддалечен е 5 км од ски центарот Банско. Во текот на зимата организира бесплатен трансфер до ски лифтовите. Спа центарот содржи бесплатна сауна, парна бања, џакузи и 2 базени, од кои едниот може да се открие во текот на летото. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет, ресторан, лоби бар и бар во градината, каде е и детското игралиште и бесплатен паркинг. Сите соби се едноставно наместени и содржат ТВ со кабловски канали, мини-бар и бокал за греење на водата, а поголем број е со балкон.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цените се во € на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок и вечера (на сет мени или шведска маса, без пијалоци;
 • Бесплатно користење на СПА центарот од 09.00 до 20.30 ч. два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи, Фитнес, зона за релаксација, комбинирана спортска зона (тенис, одбојка, баскет, фудбал);
 • WiFi интернет низ хотелот;
 • Користење бебешко креветче и бебе столица (во ресторанот);
 • Необезбеден паркинг со видео надзор;
 • Туристички данок и ДДВ

Услови за деца:

 • Децата до 12 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен.
 • Деца до 4 г. на дополнителен кревет – бесплатно.
 • За деца до 12 г. не следуваат бањарки.

Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот.

Рано сместување во случај на достапност:

 • од 08.00-14.00  – доплата 50% од цената на соба,
 • пред 08.00  – доплата 100% како цената за соба на ден.
 • Доцнo одјавување на собата од 12.00-18.00 ч. 50% од цената на собата,
 • по 18.00, 100% како цената за соба на ден.

Топки, тениски рекети и тениска машина – според ценовникот на хотелот.

Барање за резервација

Слични понуди

AVRA – Polihrono, Kassandra

SIMANTRO Resort *****– Akti Sani, Kassandra

ACHILEAS – Hanioti, Kassandra

ASTERIOS – Hanioti, Kassandra

Art of Travel

 • Лондонска 2/17А Скопје

 • +389 2 305 1905

 • +389 70 27 93 95

 • artoftravel.mk@gmail.com

 • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel