Pavlos House - Skiathos town

ЛЕТО 2024

Превоз

Сопствен
Автобуски

Оддалеченост од плажа

300 метри

Грција

Острови>Скијатос

PAVLOS – куќата се наоѓа во мирниот дел во гратчето Скијатос, на само неколку минути пеш од аеродромот. Главниот влез  и дворот се уредени со палмини дрвја, медитерански цвеќиња и тревник, како се наоѓа и базенот. Куќата располага со двокреветни и трокреветни студија на приземје и на првиот кат. Студијата се опремени со мини кујна за подготовка на лесни оброци, фрижидер, прибор според бројот на гости, ТВ, плакар, тераси со столчиња и маса, Wi-Fi, за чија брзина агенцијата не може да гарантира и тоалет. Пред куќата може да се паркираат автомобили за туристите кои ќе го посетат островот со сопствен превоз. Куќата има и рецепција и лице кое е одговорно за гостите. Организиран трансфер од пристаништето ги остава патниците пред самата куќа, од каде ги презема и за враќање назад. Павлос се наоѓа на една минута пешачење до море, првата плажа е на 3 минути пешачење, но таа плажа е мала и не е организирана (без лежалки и чадори). До најубавите плажи на островот, се стигнуаа со добро организиран јавен превоз или изнајмување на скутери и автомобили.

 

БРОДСКА КАРТА ВОЛОС – СКИЈАТОС – ВОЛОС = 36 € (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;

СЛИКИ И УСЛОВИ

Во цената е вклучено:

-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје

-Туристички пратител за време на патувањето

-Претставник од агенција за време на престојот

-Цените се изразени по лице за наем за 7 ноќевања

 

Во цената не е вклучено:

–Дополнителeлни 36€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус

-Патничко осигурување

-Факултативни излети

-Користење на клима (не е задолжително), се плаќа на лице место при пристигнувањето

-Доплата за туристичка такса, 10.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи ( задолжително ) плаќате кај газдите на куќите

-Секој патник седи во автобус според бројот на уплата

-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице

– Најдолe од понудата каде пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените.

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ

Ø  За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.

Ø  За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.

Ø  Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.

Ø  За деца од 3 до 11,99 години се плаќа 70% од редовната цена.

Ø  Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат

Ø  За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).

Ø  Поаѓањето е секоја среда. Секој четврток прв ден од одмор

Ø  Напоменуваме дека телефонска резервација важи 2 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата, резервацијата се смета за откажана.

Ø  Времето на поаѓање со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект компанијата.

Ø  За да резервирате само со депозит потребна е уплата од мин. 30% од вкупната сума и се пресметува по редовната цена.

Ø  Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.

Ø  Активните попусти не се комбинират со други попусти

Ø  Влегувањето во собите е по 14:00ч по локално време

Ø  Напуштањето на собите е до 09:00ч по локално време

Ø  Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Ø  Доплата за туристичка такса 1.5е од ден ( Се плаќа во објектот, кај сопствениците)

Ø  Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз од Скопје до Волос и назад.

Ø  Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противвредност по курс 1еур = 62 денари

Ø  Во сместувачките капацитети е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.

Ø  Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете под 6 години во кревет со двајца возрасни

Ø  Ппради генерално чистење на сместувачките единици, истите се напуштаат до 09:00ч по локално време.

Ø  Хигиената во студијата за време на престојот ја одржуваат самите гости

Ø  Кујните во сите студија се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Ø  Јачината на сигналот на интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори. Агенцијата нема било каква одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.

Ø  Фотографиите од сместувачките капацитети се по насумичен избор, (од повеќе студијa).

Ø  Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како депозит за резервација, од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат, во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.

Ø  Објектот располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и кат.

Ø  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Ø  Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Можеби ќе Ви се допадне

SARTI HOLIDAYS – Sarti, Sithonia

Hotel FUENGIROLA PARK 4* – Fuengirola, Costa del Sol

SOTIRIA – Nei Pori, Pieria

Hotel LAS PALMERAS 4* – Fuengirola, Costa del Sol

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel