Hotel Kaani Palm Beach **** - Maafushi, Maldivi

2021 / 2022

Услуга

Локација

На брегот на Bikini Beach

Maldivi

Maafushi

Kaani Palm Beach се наоѓа на островот Маафуши на морскиот брег, на плажата позната како Бикини Бич. Хотелот е на 25 километри од аеродромот во Мале. Содржи: Спа центар, бесплатно изнајмување на велосипеди, бесплатен бежичен интернет. Соби: со поглед на море и балкон /опремен со маса и столчиња/, купатило со туш кабина, сателитска ТВ, сеф, минибар, клима уред, интернет, бокал за топла вода.

 

*Деца до 5,99 години делат кревет со родителите;

** 3 или 2+1 е во фамилијарна делукс соба со поглед море и балкон.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

−  Авио билет Софија-Истанбул-Мале-Истанбул-Софија со вклучени аеродромски такси;

−  Трансфери аеродром – хотел – аеродром со моторен чамец;

−  Чекиран багаж до 40 кг. и рачен багаж до 5 кг со димензии 55x40x23;

−  7 ноќевања на база полупансион во KAANI PALM BEACH 4*;

−  Целодневна екскурзија – нуркање, набљудување на делфини и ручек на песочниот брег;

−  Ноќен риболов (еднаш за време на престојот);

−  Посета до пловечки бар, на кој што се служи алкохол;

−  Претставник на англиски јазик;

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·  Индивидуални трошоци;

·  Јадења, пијалоци и услуги кои не се спомнати во програмата;

·  PCR тест за влез во Бугарија и на Малдиви, и тест за враќање во Македонија

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна уплата од мин 10% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 35 дена пред патување. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Сумите се валидни за плаќање во готово или вирмански на сметка на Арт оф Травел

 

РЕД НА ЛЕТАЊЕ (подложно на измени)

Авиокомпанија: Turkish Airlines 

 TK1030                   Софија 2125                     Истанбул 2350

 TK 730                     Истанбул 0210                Мале 1215

 TK 731                     Мале 2335                         Истанбул 0620

 TK1027                   Истанбул 0835                Софија 0855

Барање за резервација

Слични понуди

Hotel KAANI PALM BEACH **** – Maafushi, Maldivi

FOTIS – Sarti, Sithonia

FLEGRA PALACE Hotel **** – Pefkohori, Kassandra

Cleopatra Hotel & Annex *** – Agia Napa, Kipar

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright Art of Travel