Hotel Metropol **** Ohrid

ЛЕТО 2020

Превоз

Сопствен

Локација

На плажа
5kм од центар

Македонија

Охрид

Hotel Metropol – како еден од трите хотели на резортот Metropol Lake е сместен во убаво опкружување, на самиот брег на Охридското Езеро. Хотелот нуди 2 базени (еден внатрешен и еден надворешен), бар покрај базенот и сопствена плажа, ресторан со тераса, бар, бар на плажа, 5 кошаркарски, 3 одбојкарски, 2 фудбалски и 2 терени за одбојка на песок, конференциска сала, банкомат и менувачница. Гостите можат да ги користат содржините на сите три хотела. Собите се опремени со греење, телефон, кабловска ТВ, фен, клима уред. Постојат и поврзани соби за поголеми семејства.

 

*Хотелот е прилагоден за лица со пречки во движење.

СЛИКИ И УСЛОВИ

Цената вклучува

Ноќевање, паркинг, интернет конекција, туристичка такса

 

*Базените во комплексот ова лето нема да бидат во функција поради безбедноста на гостите.

Барање за резервација

Можеби ќе Ви се допадне

TEANO I i II – Sarti, Sitonija

SARIKAS – Polihrono, Kassandra

MARIA – Edipsos, Evia

KUSTUR CLUB HOLIDAY CLUB ***** – Kusadasi

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel