Movenpick Tala Bay Resort ***** - Aqaba, Jordan

Пролет / есен 2022 - Поаѓање од Софија

Услуга

HB / доплата за Light All inclusive

Оддалеченост од плажа

На плажа

Jordan

Aqaba

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.12.2021

Хотелскиот комплекс се наоѓа во заливот Тала, сместен на плажа и има нуркачки центар. Од останатите содржини издвојуваме лагуна базен со водопади, „мрзлива река“, спа центар на 1200 м2, бесплатен бежичен интеренет, ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб за најмалите. Сите соби имаат балкон и бесплатен мини бар.  Центарот на Акаба е на 1.5 км оддалеченост. LIGHT ALL INCLUSIVE CONCEPT вклучува: едно шише локално вино по соба за недела дена, едно локал точено пиво или чаша локално вино за време на оброците, еден безалкохолен пијалок или кафе /чај,  и вода за време на оброците, две шишиња локално пиво по лице на ден во мини барот по собата кои се дополнуваат доколку се испијат секојдневно.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на Bulgarian Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база полупансион

·       Претставник на бугарски јазик.

СЛИКИ И УСЛОВИ

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

·        Авиобилет Софија – Акаба – Софија со чартер на Bulgarian Air Charter;

·        Чекиран багаж 20 кг и 5 кг рачен багаж;

·        Трансфер аеродром – хотел – аеродром со климатизиран автобус;.

·        7 ноќевања на база полупансион

·       Претставник на бугарски јазик.

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

·        PCR тестови потребни за влез во Бугарија/Јордан (за сите над 5 год) и враќање во Бугарија/Македонија (за сите над 12 год)

·        Влезна виза за Јордан

·        Авио такси за гориво – доколку има зголемување на цената – се објавува 21 ден пред поаѓање

·        Бакшиши за време на патувањето – се движат околу 1 -3 $ по лице на ден

·        Задолжително патничко осигурување без франшиза и со ковид покритие

  • Доплата за Light All Inclusive возрасни 80 еур, дете од 2-12 год 40 еур

 

РЕД НА ЛЕТАЊЕ: подложно на измени

Лет од Софија 09:00 ч. /  Пристигнува во Акаба 12:00 ч. (локални времиња)

Лет од Акаба 12:00 ч. /  Пристигнува во Софија 15:15 ч. (локално време)

Трансфер аеродром – хотел – аеродром:
30 минути по правец со автобус.

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден. Цените се валидни за плаќање во готово или на сметка на Арт оф Травел.

ПОЛИТИКА НА ОТКАЖУВАЊЕ

До 24 часа по резервација без пенали

До 30 дена пред поаѓање 10% пенали

До 21 дена пред поаѓање 50% пенали

Под 21 ден пред поаѓање 100% пенали

 

НАПОМЕНА:

Пасошот треба да е со важност мин 6 месеци од денот на влезот во Јордан. Исто така пасошот треба да има мин една празна страница за јорданска виза.

За децата под 18 год, доколку патуваат со еден родител во Јордан, потребна е заверена дозвола од другиот родител – оригинал и фотокопија.

Цените не вклучуваат влезници, разни такси и сл.

 

Барање за резервација

Слични понуди

MEGA AMMOS Hotel *** – Sivota, Ionian Coast

Hotel KRALJEVI ČARDACI **** – Kopaonik

ANASTASIA – Nea Flogita, Solunska regija

MONIX PALACE Apartments – Zlatibor

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel