Equator Village Resort *** - Addu Atol, Maldivi

2021 / 2022

Услуга

Локација

Addu Atol

Maldivi

Addu Atol

Хотелски комплекс Equator Village се наоѓа на островот Ган и на 64 км јужно од екваторот. Лоциран среде тропска градина со кокосови дрвја, гостите можат да одберат дали ќе одседнат во соби со поглед кон океанот или потивки и помирни соби со поглед кон градините. Собите се удобни и пространи, вкупно 78 на број. Собите се опремени со: клима уред, бокал за кафе и чај, телефон, фен, мал фрижидер, телевизор, веранда со гарнитура за седење. Од хотелските содржини во понуда се: Vaivaru ресторан покрај базенот, бар Veragan, бесплатен Wi Fi, базен, бањарки, СПА центар, вечерна анимација, тениски терен, водени спортови, нуркачки центар, екскурзии, фитнес.

 

 

СЛИКИ И УСЛОВИ

За валидна резервација е потребна … уплата.  Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден.

Сумите се валидни за плаќање во готово или вирмански на сметка на Арт оф Травел

 

РЕД НА ЛЕТАЊЕ (подложно на измени)

Авиокомпанија: Turkish Airlines 

 TK1030                   Софија 2125                     Истанбул 2350

 TK 730                     Истанбул 0210                Мале 1215

 TK 731                     Мале 2335                         Истанбул 0620

 TK1027                   Истанбул 0835                Софија 0855

Барање за резервација

Слични понуди

MAX HOLIDAYS – Olympic Beach, Pieria

ELLINIKON LUX – Sarti, Sithonia

ALEXANDER INN Aparthotel – Stavros, Strimonikos

MALINA VILLAGE *** – Pamporovo

Art of Travel

  • Лондонска 2/17А Скопје

  • +389 2 305 1905

  • +389 70 27 93 95

  • artoftravel.mk@gmail.com

  • info@artoftravel.mk

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ

Страницата на Art of Travel е од информативен карактер! Се трудиме редовно да ја ажурираме, но постои можност за поинакви информации од моментално објавените. Ве молиме сите цени и описи на објекти да ги проверите директно во агенцијата телефонски, на mail или лично. Ви благодариме на разбирањето.© Copyright document.write(new Date().getFullYear()); Art of Travel